Preskočiť na hlavný obsah

Českí Rómovia pomáhajú osadám na Slovensku Video: Svedectvo českých Rómov o chudobe na Slovensku

Ilustračne foto/ internet 

Neskutočná bieda zmobilizovala Rómov z Česka. Sú silným príkladom pomoci. Je na čase aby sme sa aj my slovenskí Rómovia zobudili a pridali ruku k dielu.  Redakcia R1 sa pridávam k tímu českých Rómov, počas niekoľkých ďalších týždňov, silným mediálnym tlakom prispeje mediálizáci chudoby na Slovensku. O chudobe sa musí začať písať, hovoriť a vydávať svedectvo. Vyzývame aj ostatné rómske média aby pomohli českým Rómom a ich snahe  zmobilizovať humanitárnu pomoc rómskym osadám na Slovensku. Celú humanitárnu pomoc budeme mediálne sledovať...

Video: Svedectvo Českých Rómov o chudobe na Slovensku !!!! 

Pavel Krtek Veštec 
Jiři Turko 
Jozef Oláh  
a ďalší 

Ak chce niekto pomôcť finančne kontaktujte

https://www.facebook.com/kajkos.krtek

Alebo 

https://www.facebook.com/jiri.turko.7Komentáre

 1. Gratulujem pán z Česka, dokázali ste obmäkčiť srdce Jozef Kmeťa. Redakcia R1 je silné médium, keď už Kmeťo pochopil čo je chudoba je váš najväčší úspech až teraz sa to pohne dopredu... Mením na vas Kmeto názor

  OdpovedaťOdstrániť
 2. v cesku se romum zije lepse..mlady romaci ak mate moznost ist za pribuznimi do cech nevahajte je tam lepsi zivot..cechy je mnohem lepsi zivot ako na slovensku

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Prišli ste rozdávať rozumy z Česka a vy žijete tak isto!Vám tiež vaši politici serú na hlavy!Koľký z Vás robia?sedíte doma a beriete podpori a sem prídete robiť machrov!V Česku sú zamestnaný akurát Cigáni zo Slovenska a malé percento vás ktorí sa považujete za českých romov!Sami si môžu za to ako žijú,nevzdelanosť a lajdáckosť Cigánov môže za ten stav aký je!Vy si pomáhajte len sami sebe!

  OdpovedaťOdstrániť
 4. A ak už ide o to,aj ja som Cigán mám dve dcéry jedna má vysokoškolské vzdelanie je Ing,a druhá má stredné s maturitou.Celí život ich vediem k tomu aby sa učili aby z nich niečo bolo.Lenže na osadách je to o inom,rodičia detí nemajú žiadne vzdelanie tak ako môžu viesť svoje deti k tomu aby sa učili!To je začarovaný kruh a tomu niet pomoci,nie že ich nikto nechce zobrať do práce,ale tá doba keď sa kopalo je preč a iné robiť nevedia,česť výnimkám.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Stejně i když se jim postaví domy neboli bytovky uklidí se ten bordel tak to stejně dopadne tak že vse bude zničené :( jinak žít neumí jsou tak zvyklí nauceny, vidím co se deje tady v ČR kdo chce slušně žít žije ,a kdo ne kašle na to a žije jak v buši. Je to smutné ale pravdivé, spousta lidi žije bídně ale snaží se žít aby žili jako lide a ne jako tam odkud točíte videa. Mám zkušenosti na SK rodinu a vim jak žijí jsou zvyklé na dávky a zabavat se (bavit se) když berou tak kde je to chtít žít dobře? Nikde.

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Hodně záleží co ma člověk v hlavě, a co ti mladý co tam po stávají v pozadí? Kdyby prilozili ruku k dílu takovy nepořádek by tam nebyl ,ale na co by to dělali že. Hlavně cigarko zapálit a ruce v kapse to je síla. Ale každý to svede na chudaci malé děti.

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Z Číny Koronavírus sa dostal pravdepodobne už do Európy. Situácia je vážna

Koronavírus v Európe? Už to nie je len problém juhovýchodnej Ázie a USA. V ruskom Petrohrade v stredu pre podozrenie z nákazy hospitalizovali dve osoby, ktoré krátko predtým prileteli z Číny, a na niektorých letiskách v Európe zavádzajú hygienické opatrenia.

Ochorenie sa rozšírilo aj do iných oblastí Číny. Prípady ochorení hlásili aj Thajsko, Japonsko, Južná Kórea, Taiwan a USA,“ hovorí Daša Račková z Úradu verejného zdravotníctva SR.

Slovenské orgány zatiaľ nevidia dôvod na kontrolu cestujúcich. Pripravili však určité preventívne kroky a hlavne upozorňujú cestovateľov, čo robiť v rizikových lokalitách či po návrate na Slovensko. Nádcha, kašeľ, bolesť hrdla, vysoká teplota - spočiatku to vyzerá ako bežné ochorenie dýchacích ciest. Lenže nový koronavírus nie je žiadna chrípka. Stačí, že v dýchacej sústave napadne jednu z buniek, tá potom praskne a vírus sa môže šíriť ďalej. Keď sa dostane do pľúc, spôsobí opuch alebo zápal a vtedy už ide o život. Ochorenie má podobný priebeh ako vírusy S…

Kotlebovci nezvládajú protesty Rómov na východe Slovenska

Počas mítingu Kotlebovcov na východe protestovali stovky Rómov. Protesty Rómov začali v Sečovciach, cez Sabinov a vyvrcholili v Košiciach. Tieto protesty sú spájané so stranou PS/Spolu a Trubanom, a tak trošku ako keby sa zabudlo na našich politických aktivistov, ktorí pomohli k tomu, aby sa Rómovia zobudili a povedali jasne STOP fašizmu. Viktor Valík, Ivan Hriczko, Roman Suchý, alebo podnikateľ Emilio Gujda, či Džemal Kodrazi. Toto sú výrazne mená predstaviteľov rómskej politickej scény na východe Slovenska a na týchto ľudí by sa tiež nemalo zabudnúť.

Kotlebovci nerátali s tým, že sa my Rómovia dokážeme cez sociálne siete zmobilizovať, a tak čo im vlastne ostalo, ako obviniť Trubana za PS/Spolu, že protestujúcich zvážali do Košíc autobusmi a dostali za to, že budú stáť na námestí, 15€. Čo je samozrejme hlúposť, pretože ani Truban za PS/spolu a ani napríklad Hlina za KDH si kupovať protestujúcich nepotrebujú a naši politickí predstavitelia, ako Viktor Valík za stranu STS zase nedisponu…