Odmena za nákup na ZľavaDňa

piatok 8. februára 2019

Fond na podporu kultúry národnostných menšín zámerne prehliada rómske projekty


Redakcia R1 dostala niekoľko podnetov, že Fond na podporu kultúry národnostných menšín zámerne prehľadá a nekomunikuje s prekladateľmi projektov určených pre rómsku menšinu. Tí kontaktovali našu redakciu, že fond im emailom poslal výzvu na doplnenie projektov. Samotní prekladatelia výzvu akceptovali, doplnili nedostatky, ktoré im fond vytýkal ale odpovede či je to v poriadku sa doteraz nedočkali. A pritom v registrácii predkadateľov tieto žiadosti stále figurujú ako neúplné. Riaditeľ Norbert Molnár je nominantom strany Most- Hid a celkovo tento Fond je štedrejší k maďarskej menšine ako k tej našej rómskej...Tu treba podotknúť, že nás Rómov na Slovensku je viac ako pol milióna, a naša menšina nemá takmer žiadne média. Nemáme svoje noviny, internetové projekty sú tak podfinancované. že ak zo strany Fondu nepríde k ich podpore, skončia.  Ako keby nestačilo, že rómske média sú podfinacované, fond si dovolí projekty prehliadať, nekomunikovať nijakou formou, ani telefonicky, ani emailom, čím prispieva k deformácii rómskych médii na Slovensku a k ich zániku.

Máme 21. storočie doba internetu, doba komunikácie, prečo Fond na podporu národnostných menšín zámerne nekomunikuje s predkladateľmi projektov, ktoré môžu prispieť k rozvoju Rómskej komunity na Slovensku je na zamyslenie. Možno by sa mal fond premenovať na podporu Maďarskej menšiny, pretože na Maďarskú menšinu ide podstatná časť podpory projektov v pomere napríklad k rómskej menšiny. Čakal by som oveľa viac profesionality zo strany Fondu. Je niekoľko dní do uzávierky a niektorí prekladatelia projektov doteraz nemajú odpovede, odkomunikované projekty, a predkladatelia nemajú žiadne informácie prečo ich žiadosti nie sú úplné, čím sa tieto projekty fond snaží úplne a zámerne nepodporiť, či vytlačiť z podpory jednotlivých projektov?!


Jozef Kmeťo 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...