Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Hľadáte novú sedaciu súpravu? Skúste si pri výbere novej sedačky všímať toto


Je dôležitou súčasťou obývačky, no väčšinou si vyberáme také sedacie súpravy, ktoré sa nám po pár rokoch znehodnotia až tak, že sme nútení kúpiť si nové. Sedacie súpravy nepatria k lacným investíciam a práve preto by ste si mali dávať veľký pozor, akú sedaciu súpravu si vyberiete.

Ak momentálne hľadáte novú sedaciu súpravu, poradíme vám, čo by ste si mali pri výbere novej všímať.Ilustračné foto Hodí sa vám farebne do priestoru?


Treba zvážiť aj toto. Nová sedacia súprava, ktorú si vyberiete, sa vám musí farebne hodiť do priestoru. Ak máte farebné steny, nie je dobré, aby ste si kupovali farebné sedacie súpravy. V tomto prípade by ste sa mali zamerať predovšetkým na kúpu neutrálnych sedacích súprav. Hodia sa vám k akejkoľvek farbe. Skôr si vymeníte bytové dekorácie ako celú sedačku, nemyslíte?

Ak chcete modernú sedaciu súpravu, vyberajte skôr neutrálne odtiene. Ak ste umelecká duša a rada experimentujte, „nudné“ farby nahraďte živšími.

Zmestí sa vám do obývačky?


Skôr, ako si vôbec pôjdete pozrieť ponuku sedacích súprav, pomerajte si priestory, v ktorých bude umiestnená sedačka. Pre vás bude výhodou, ak si zakreslíte rozmery miestnosti, rozmery, kde bude umiestnená sedačka, ale aj rozmery, koľko meria nábytok, ktorý v miestnosti ostáva.

Musíte vedieť, či sa vám sedačka do obývačky aj zmestí. Suverénne najpredávanejšími sedačkami sú moderné rohové sedacie súpravy. Poskytnú dostatok miesta na sedenie a v prípade potreby ich môžete rozložiť a spraviť z nich lôžko na spanie.

Rohovými sedačkami nič nepokazíte – hodia sa najmä do malých obývačiek, no môžu vyniknúť aj v tých väčších.

Slovenské sedačky = kvalitné sedačky


Hovorí sa, že je to tak. Slovenské sedačky patria k najkvalitnejším sedačkám. Platí, že čím menšie čalunníctvo si nájdete, tým kvalitnejšie sedačky vám dokáže vyrobiť.

Ak sa ale rozhodnete pre kúpu novej slovenskej sedacej súpravy, máte istotu, že vám vydrží dlhšie ako mnohé vyrobené napríklad v Poľsku.

Používajú kvalitné poťahové látky a molitan, ktorý vydrží veľa rokov aj pri pravidelnom používaní.

Dúfame, že vám tieto praktické rady uľahčia výber vašej novej sedacej súpravy.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…

Rasisti, hovoria, že na bielych životoch záleží - Je OK byť biely

Rasizmus nepozná hranice a rasista už vôbec nie! fanúšikovia Slovana Bratislava v sobotu vyvesili na Tehelnom poli transparent White Lives Matter, ktorý vo voľnom preklade znamená Na životoch belochov záleží, viaceré slovenské médiá ho označili za rasistický.
Rasisti však s touto interpretáciou médii nesúhlasia. Odvolávajú sa na hnutie Black Lives Matter(Na životoch černochov záleží), ktoré podľa nich médiá neoznačujú ako rasistické. Prečo by potom mal byť transparent fanúšikov Slovana rasistický?
Tak ako to vlastne je? 
V roku 2014 sa po svete prvýkrát začala vo veľkom šíriť výzva „Black Lives Matter” (BLM - Na životoch čiernych záleží). Snažila sa upozorniť na policajnú brutalitu voči Afroameričanom v USA. Ako reakcia na toto hnutie vzniklo „White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží).
„White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží). Toto spojenie začali propagovať po USA rasistické skupiny vo viacerých štátoch. Najaktívnejší boli najmä členovia skupiny Aryan Renaissa…

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…