Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Ovládanie cudzích jazykov vám otvorí brány do významných firiem

Nájsť dobrú prácu je v súčasnosti jednoduchšie ako kedysi, no aj napriek tomu nie sú niektorí ľudia spokojní s tým, kde pracujú a za akých podmienok pracujú.

Ak ste študent, poprípade máte dieťa, ktoré tento rok nastúpi na strednú školu, pouvažujte nad možnosťou štúdia v zahraničí.


Ilustračne foto Stredoškolské štúdium v zahraničí


Pre rodičov je to niečo nepredstaviteľné, pretože prídu o prítomnosť svojho dieťaťa v domácnosti. Veľké vzdialenosti sa však v súčasnosti dajú bezproblémovo prekonávať a existujú aj aplikácie, ktoré umožňujú spolu komunikovať z akéhokoľvek miesta, kde je Wi-fi.


Dieťa spozná novú kultúru, nové miesta, nových kamarátov a ešte k tomu sa naučí aj cudzí jazyk lepšie ako v ktorejkoľvek jazykovej škole na Slovensku. Dieťa bude žiť v danom prostredí, nebude mať okolo seba nikoho, kto by ovládal jeho rodný jazyk. Síce vám to možno príde drastické dať dieťa do prostredia, kde nikto neovláda jeho rodný jazyk, no snažte sa na to pozerať trošku inak. Dieťa bude nútené hovoriť v cudzom jazyku, čím sa ho naučí pomerne skoro.


Stredoškolské štúdium v zahraničí má viac výhod ako nevýhod, preto ak vaše dieťa súhlasí, zapíšte ho na stredoškolské štúdium v zahraničí.


Jazykové pobyty na Malte


Prečo práve jazykový pobyt na Malte? Pretože práve tu je jeden z najpoužívanejších jazykov práve angličtina. Ak sa chcete naučiť práve tento jazyk, skúste jazykové pobyty na Malte. Kamkoľvek sa pohnete, tam na vás bude „hovoriť“ angličtina. Po maltčine je to druhý národný jazyk.

Okrem možnosti naučiť sa angličtinu spoznáte históriu tohto maličkého ostrova. Poteší vás aj fakt, že more je tu teplé aj v septembri. Okrem učenia sa zažijete aj menšiu dovolenku. 
Buďte stále v spojení


Jazykový pobyt, resp. stredoškolské štúdium nejaký čas trvá a práve preto nie je zlé, keď si so sebou zoberiete aj vlastný notebook, ktorý vám umožní vzdelávať sa aj na izbe a zároveň spojiť sa s rodinnými príslušníkmi.

Zo všetkých značiek notebookov sa odporúčajú výkonné notebooky HP. Majú kvalitné procesory, grafickú kartu a vydržia veľmi dlho.


Ak chcete získať dobré pracovné miesto, skúste absolvovať buď jazykový pobyt v zahraničí, alebo skúste študovať v krajinách, ktorých jazyk sa chcete naučiť.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…

Rasistická teória, ktorou sa riadi Mazurek, Kotleba a celá ĽSNS

Po tom čo som si vypočul debatu Mazureka a ďalších v relácii Politicky nekorektne s Milanom Mazurekom a Tomášom Jancom (Kulturblog - 20. 12. 2019). Kde Mazurek vysvetľuje rasovú teóriu, vysvetľuje ako sa ľudia navzájom od seba odlišujú na základe rasy. Akú telesnú konštrukciu má napr. biely človek od černocha alebo iného príslušníka etnika, alebo stavbu lebky, alebo dokonca veľkosť mozgu, som si uvedomil, že títo ľudia sú viac nebezpeční ako si vôbec myslíme a zároveň som začal uvažovať, akú hodnotu mám ako človek v našej spoločnosti, som menejcenný pretože som príslušníkom iného etnika s inou stavbou tela, farby pokožky, hnedých očí a čiernych vlasov? Rasizmus vysvetlený v priamom prenose!!! 

Človek sa delí na rasy a to som nikdy ani nepopieral. Delíme sa nielen podľa farby pokožky, ale aj fyzicky, mentálne, kultúrne a samozrejme k nášmu vývoju prispieva aj prostredie, v ktorom žijeme. 

Biologické atribúty – rasy ľudí sa delia podľa biologických znakov ako tvar lebky, rast vlasov, farb…

Som cigán, kto zato môže?

Kde je moje miesto v spoločenstve, prečo ma vylúčili? Som označený ako nežiadúci, teda nepotrebný a v spoločnosti nadbytočný! Uisťujú ma, že všetko je v poriadku... Vieš si len cigán, ja nie som rasista, dokonca mám aj veľa kamarátov cigánov, ale .... 

Ja to však neviem spracovať, neviem to spracovať od chvíle kedy som zistil, že svet robí rozdieli. V hlave mi prevláda jediná myšlienka. Už tu nepatríš, už nepatríš medzi bežných ľudí! Boja sa ťa! Majú k tebe odpor! Síce ma uisťujú, že to tak nie je, no ja si myslím svoje, veď aj židov uisťovali a ako to dopadlo? 

Ľudia a ich historická pamäť hovorí jasne. Nechcených! Označiť, odčleniť a priradiť číslo!

Patríš do inej skupiny, koľko vás je na Slovensku? Sčítavajú nás ako dobytok, načo sú však tieto čísla?, a keďže k nám už nepatríš, nepatríme k nim, tak sa prípadne straty akosi lepšie rátajú. Výčitky svedomia? Kolektívna vina skupiny voči skupine, ja predsa za to nemôžem, čo ja sám zmôžem! Nič! Robil som to čo je správne, to čo ostatní! ž…