Odmena za nákup na ZľavaDňa

utorok 26. februára 2019

Potvrdené: 40 ľudí ostalo bez strechy nad hlavou po požiari v rómskej osade v Závadke

Závadka 26.2. 2019 Redakcia R1 kontaktovala starostu obce pána Vladimíra Kišáka, ten nám potvrdil že sa jedná o požiar drevených chatrčí v ktorých bývalo cca 40 ľudí zväčša sa jedná o rodinných príslušníkov. Na našu otázku či dostanú náhradné ubytovanie nám starosta obce povedal" Práve som v Bratislave, ale informácie ktoré zatiaľ mám sú, že sa jedná o jednu rodinku ktorá takto bývala pokope. Máme tam návštevu z Ministerstva vnútra CO, ešte sám nevieme kam ich dáme, riešime to cez krízový štáb CO z Košíc a zatiaľ nevieme či ich dáme do stanu, alebo niekam inam. Jedná sa o čierne stavby a tak neviem..." Ako ďalej starosta povedal, "do kultúrneho domu ich nemôžeme dať lebo je v rekonštrukcii" 

Obrovský požiar v osade na Zavadke ktorí vznikol dnes okolo 13 hod zamestnáva profesionálnych a dobrovoľných hasičov. Horí tu viacero domov v jednej kope v ktorých bývalo cca 40 ľudí. Okrem príbytkov zhorelo aj auto. 
Jozef Kmeťo 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...