Preskočiť na hlavný obsah

Pripravte sa na príchod teplého ročného obdobia už teraz


Onedlho sa nám začne teplejšie obdobie roka a väčšina z vás sa už nevie dočkať, kedy nám prvé jarné lúče budú prehrievať interiér. Ak ale bývate na dome a máte vlastnú záhradku, pomaly už teraz by ste mali uvažovať nad tým, čo všetko je potrebné zrealizovať ešte pred príchodom teplejšieho ročného obdobia.

Pripravte sa na príchod teplého ročného obdobia už teraz. Poradíme vám, na čo nesmiete zabudnúť.


 
Ilustračné foto Vývoz splaškov


Ak ste počas zimy nevyvážali vlastnú žumpu, odporúčame vám zajednať si termín čím skôr. Určite nevypúšťajte odpadové vody do pôdy. Ohrozujete tým kvalitu podzemných vôd a tým aj pitnej vody, ktorú pijete. Vývoz splaškov by mal byť zabezpečený vo vozidle na tom určenom.

Ak sa ale týmto vývozom chcete vyhnúť, odporúčame vám kúpu kvalitného septika. Septiky sú vlastne dvojkomorové žumpy, ktoré v rámci svojej konštrukcie prečistia odpadové vody a neohrozia tak podzemné vody. Odpadové vody, ktoré vychádzajú z tejto žumpy, sú z väčšej časti zbavené kalu.


Ako to bude s polievaním záhrady?Zima bola síce bohatá na zrážky, no ako to bude na jar a cez leto nikto nevie. Aby sa vám ale nestalo, že budete nútení používať na polievanie pitnú vodu, odporúčame vám, aby ste si kúpili nové nádrže na dažďovú vodu. Sú do nádrže z pevného betónu, ktoré sú umiestnené pod zemou, takže vám nebudú zaberať veľa miesta na záhrade. Dokážu uskladniť oveľa väčšie množstvo dažďovej vody ako plastové sudy a nehrozí, že sa vám v nich rozmnožia baktérie.

Vodu môžete čerpať pomocou klasického čerpadla.

Ochrana pred vtáčím trusom

Na jar k nám prichádza vtáctvo, ktoré odletelo do teplých krajín pred príchodom zimy. Viaceré druhy vtákov vám ale môžu znehodnotiť fasádu. Medzi takéto vtáctvo patria lastovičky, belorítky, ale aj obyčajné holuby. Vynikajúcou ochranou pred vtáctvom sú tzv. hroty. Montáž hrotov proti vtákom zvládnete bez akejkoľvek pomoci, ale ak sa bojíte výšok, vyhľadajte si firmu špecializujúcu sa na výškové práce a zistite si, či zabezpečujú montáž hrotov proti vtákom.

Dávame do pozornosti, že tieto hroty vtáctvu neublížia, ani ho nezrania. Ich úlohou je vtáctvo odradiť a nie ho zraniť.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Z Číny Koronavírus sa dostal pravdepodobne už do Európy. Situácia je vážna

Koronavírus v Európe? Už to nie je len problém juhovýchodnej Ázie a USA. V ruskom Petrohrade v stredu pre podozrenie z nákazy hospitalizovali dve osoby, ktoré krátko predtým prileteli z Číny, a na niektorých letiskách v Európe zavádzajú hygienické opatrenia.

Ochorenie sa rozšírilo aj do iných oblastí Číny. Prípady ochorení hlásili aj Thajsko, Japonsko, Južná Kórea, Taiwan a USA,“ hovorí Daša Račková z Úradu verejného zdravotníctva SR.

Slovenské orgány zatiaľ nevidia dôvod na kontrolu cestujúcich. Pripravili však určité preventívne kroky a hlavne upozorňujú cestovateľov, čo robiť v rizikových lokalitách či po návrate na Slovensko. Nádcha, kašeľ, bolesť hrdla, vysoká teplota - spočiatku to vyzerá ako bežné ochorenie dýchacích ciest. Lenže nový koronavírus nie je žiadna chrípka. Stačí, že v dýchacej sústave napadne jednu z buniek, tá potom praskne a vírus sa môže šíriť ďalej. Keď sa dostane do pľúc, spôsobí opuch alebo zápal a vtedy už ide o život. Ochorenie má podobný priebeh ako vírusy S…

Budú Kotlebovci zabíjať ľudí?

Skôr než si odpovieme na túto otázku, mali by sme si vlastne definovať, čo je fašizmus a ako prejavuje v ĽSNS Mariána Kotlebu   

5 dôvodov, prečo sú kotlebovci fašisti.
(podľa Jakuba Drábika)

1. Fašizmus je forma radikálneho nacionalizmu snažiaca sa o „očistu“ národa, ktorý je podľa fašistov v kríze. Takto nám dnešný stav prezentujú aj kotlebovci: „zvrátenosti v médiách“, „degenerovaná spoločnosť“, „paraziti“, „kríza“ a podobne. Svet sa rúti do záhuby a len oni vedia, ako ho zachrániť 

2. Fašizmus potrebuje nepriateľa, ktorého môže obviniť z problémov národa, démonizovať ho a nakoniec národ od neho „očistiť“. Strach zároveň mobilizuje masy – u kotlebovcov sú to ako vnútorní (Rómovia, Židia, Maďari, skorumpovaní politici), tak vonkajší (utečenci, islam) nepriatelia. 
3. Fašisti tvrdia, že moderná kultúra je dekadentná a zvrátená a chcú ju nahradiť tou „pravou“ národnou. Prejavy kotlebovcov i ich program je plný „dekadentného moderného umenia“ a „nízkou úrovňou kultúry“. Preto Kotleba zatvá…