Odmena za nákup na ZľavaDňa

streda 13. februára 2019

Pripravte sa na príchod teplého ročného obdobia už teraz


Onedlho sa nám začne teplejšie obdobie roka a väčšina z vás sa už nevie dočkať, kedy nám prvé jarné lúče budú prehrievať interiér. Ak ale bývate na dome a máte vlastnú záhradku, pomaly už teraz by ste mali uvažovať nad tým, čo všetko je potrebné zrealizovať ešte pred príchodom teplejšieho ročného obdobia.

Pripravte sa na príchod teplého ročného obdobia už teraz. Poradíme vám, na čo nesmiete zabudnúť.


 
Ilustračné foto Vývoz splaškov


Ak ste počas zimy nevyvážali vlastnú žumpu, odporúčame vám zajednať si termín čím skôr. Určite nevypúšťajte odpadové vody do pôdy. Ohrozujete tým kvalitu podzemných vôd a tým aj pitnej vody, ktorú pijete. Vývoz splaškov by mal byť zabezpečený vo vozidle na tom určenom.

Ak sa ale týmto vývozom chcete vyhnúť, odporúčame vám kúpu kvalitného septika. Septiky sú vlastne dvojkomorové žumpy, ktoré v rámci svojej konštrukcie prečistia odpadové vody a neohrozia tak podzemné vody. Odpadové vody, ktoré vychádzajú z tejto žumpy, sú z väčšej časti zbavené kalu.


Ako to bude s polievaním záhrady?Zima bola síce bohatá na zrážky, no ako to bude na jar a cez leto nikto nevie. Aby sa vám ale nestalo, že budete nútení používať na polievanie pitnú vodu, odporúčame vám, aby ste si kúpili nové nádrže na dažďovú vodu. Sú do nádrže z pevného betónu, ktoré sú umiestnené pod zemou, takže vám nebudú zaberať veľa miesta na záhrade. Dokážu uskladniť oveľa väčšie množstvo dažďovej vody ako plastové sudy a nehrozí, že sa vám v nich rozmnožia baktérie.

Vodu môžete čerpať pomocou klasického čerpadla.

Ochrana pred vtáčím trusom

Na jar k nám prichádza vtáctvo, ktoré odletelo do teplých krajín pred príchodom zimy. Viaceré druhy vtákov vám ale môžu znehodnotiť fasádu. Medzi takéto vtáctvo patria lastovičky, belorítky, ale aj obyčajné holuby. Vynikajúcou ochranou pred vtáctvom sú tzv. hroty. Montáž hrotov proti vtákom zvládnete bez akejkoľvek pomoci, ale ak sa bojíte výšok, vyhľadajte si firmu špecializujúcu sa na výškové práce a zistite si, či zabezpečujú montáž hrotov proti vtákom.

Dávame do pozornosti, že tieto hroty vtáctvu neublížia, ani ho nezrania. Ich úlohou je vtáctvo odradiť a nie ho zraniť.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...