Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Saková sa zbláznila, alebo má svoje dni...

Na Aktuality.sk dnes vyšla správa: Saková: Chcela som, aby mi Gašpar pomohol znížiť rómsku kriminalitu a ja sa pýtam prečo práve a najprv rómsku problematiku??!!!
Prečo pani Saková neriešite všetky tie veci okolo Vás tam "hore"??!!!! Štát nerozkradli Rómovia!!!! Vraždy neobjednávajú Rómovia!!!! Rómovia si nekupujú apartmány v dovolenkových destináciách!!!! A mohla by som pokračovať donekonečna čo všetko nezačali Rómovia!!!

Pani Saková tvrdí, že Gašpar má bohaté skúsenosti s rómskou problematikou 😂 Aké skúsenosti?!!!! Tie keď sa bol prechádzať s Kaliňákom po osadách a hrali sa na policajtov???? Tomu Vy hovoríte bohaté skúsenosti???!!! Skúsenosti sa naberajú tým, že "žijete" s Rómami, nie prechádzkami a hraním sa na debilkov a v podstate zneužívaním tým mienku ľudí, svojím spôsobom poburujete tých, ktorí Rómov nemusia, aby sa nadávalo, že "lebo tí Rómovia"...!!!!

My ľudia sme rôzni. Každá rasa je iná. Každý sa prezentuje iným spôsobom, inak sa vyjadruje, inak koná, ale všetci sme ľudia!!!!

Ja netvrdím, že sme svätí! Aj medzi nerómami sú živly, ktorí sa vymykajú správaniu, spoločnosti, atd., ale pre Boha už si zvyknime, že žijeme spolu v jednom štáte. Keď niečo urobí Róm sú toho plné média, keď neróm, ešte chválabohu, že sa o tom dozvieme aspoň z nejakého jedného média. Prečo ešte aj Vy pani Saková robíte svojím spôsobom rozbroje medzi majoritou a minoritou??!!! Nestačí, že sami ľudia si to "vyrozprávajú" na sociálnych médiach, každý svojím spôsobom, napr. neróm, že cigán to a cigán hento, a cigáni do plynu /čo je najodpornejšie čo sa môže napísať/... Rómovia samozrejme tiež po svojom, že gádžo daj si knedlíky, a spomínajú si svoje rodiny, maminky, tatkov /čo by bolo fajn nejak zabudnúť milí Romáci, pretože mamy a otcovia nemôžu za to ako sa jedinec správa/... ale pani Saková ešte aj Vy rozdúchavate vášne, miesto toho aby ste to ukľudňovali, a prispievali ku kľudu a spokojnosti v tejto krajine!!!

Takže pani Saková, ak ste to doteraz nevedeli, alebo Vám to nepredložil Fico, alebo Kaliňák, netreba zmierňovať kriminalitu len Rómov. Áno, je treba zmierňovať kriminalitu, ale v celom štáte, u všetkých ľudí, nie len u Rómov, a ešte sa tým hlúpo prezentovať, ale predovšetkým u Vás tam "hore", pretože najväčšia kriminalita je v politike, u poslancov a všetkých Vás, ktorí tam ste!!!! Myslím, že bolo dosť šaškovania, a ak nemáte náladu, alebo máte svoje dni radšej seďte v tieto dni doma a nič nehovorte, keď nie ste znalá vecí a neveďte svoju prezentáciu len cez Rómov to robia všetci...!!!!

Iveta Kmeťová

Komentáre

  1. Sakova robi čo jej fico povedal lebo ten ciganovy nema rad. A sa jej spitate čo nove okolo kuciakovej vradždy tak vam povie to iste ale na začiatku jeto šiadiju nahape pracovat kopetnych vyšetrovatelov aby sa nezmaryli veci.

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…

Rasisti, hovoria, že na bielych životoch záleží - Je OK byť biely

Rasizmus nepozná hranice a rasista už vôbec nie! fanúšikovia Slovana Bratislava v sobotu vyvesili na Tehelnom poli transparent White Lives Matter, ktorý vo voľnom preklade znamená Na životoch belochov záleží, viaceré slovenské médiá ho označili za rasistický.
Rasisti však s touto interpretáciou médii nesúhlasia. Odvolávajú sa na hnutie Black Lives Matter(Na životoch černochov záleží), ktoré podľa nich médiá neoznačujú ako rasistické. Prečo by potom mal byť transparent fanúšikov Slovana rasistický?
Tak ako to vlastne je? 
V roku 2014 sa po svete prvýkrát začala vo veľkom šíriť výzva „Black Lives Matter” (BLM - Na životoch čiernych záleží). Snažila sa upozorniť na policajnú brutalitu voči Afroameričanom v USA. Ako reakcia na toto hnutie vzniklo „White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží).
„White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží). Toto spojenie začali propagovať po USA rasistické skupiny vo viacerých štátoch. Najaktívnejší boli najmä členovia skupiny Aryan Renaissa…

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…