Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Viktorovi Valikovi praskli nervy... osočovanie, vyhrážanie, zúfalý smiech...

Po tom, čo Redakcia R1 zverejnila text stanov Strany tolerancie a spolunažívania v článku: Strana tolerancie a spolunažívania by mala podľa stanov obhajovať iba Slovákov doma a vo svete a nie Rómov agresivita, osočovanie, bľabotanie, v podtexte vyhrážanie sa a zúfalý smiech Viktora Valika nemalo konca kraja.


Viktor Valík ukázal svoju nadinteligenciu 

Všetkých okolo seba, ktorí si mu dovolia oponovať považuje za nič, len on, a zase len on a nikto iný...  Napoleonský syndróm /Napoleonský komplex (často tiež pod názvom "Napoleonov syndróm" alebo "Komplex malého muža") je ľudové označenie pre špecifický psychický komplex vychádzajúci z malej výšky, v širšom význame potom vychádzajúci z akejkoľvek fyzickej indispozície teda aj normálne vysokého muža z predstavami že len on jediný pomôže celému svetu, v tomto komplexe sa prejavuje narcizmus, teda sám seba vidí za najlepšie a iného niet, je zahľadený sám do seba. V širšom ponímaní sa môže takto postihnutá osoba prejavovať agresívne, v podtexte s odkazmi "ja si to s tebou vybavím"  a samozrejme aj v postavení nadradenosti nad všetkými....  Jedinec dokáže zaujať postavenie " Napoleona " so skríženými  rukami dáva okoliu na známosť "mňa neporazíte" a priamym pohľadom a s vystretou hruďou dáva najavo svoju nadradenosť.  Viď príklad foto... Viktor Valik/ Foto Fb Valik 

Je nemysliteľné, aby človek, ktorý sám mal a má problémy so zákonom, sa oháňal morálkou a hodnotami, ktoré on sám porušil poukazoval a iného človeka... 

Nemyslím si, že takto by sa mal správať politický reprezentant akejkoľvek strany. Je nemysliteľné, aby človek ktorý mal problémy zo zákonom zastával akúkoľvek pozíciu v politike. Viktor Valik mi pripomína tak trošku Róberta Fica. Aj ten sa na adresu novinárov vyjadruje podobne, označuje ich za písálkou, škrabálkou, dokonca protislovenské prostitútky, ja som zase protirómsky, lebo ukazujem aká je pravda, pravda, ktorá sa nepáči Valikovi.

Ak toto je politické správanie sa s demokratickými hodnotami a hodnotami spolupatričnosti, tak Boh opatruj nás všetkých...

Ale zase musím uznať, že už správanie politika má. Chodí po súdoch, napadá novinárov, nenávidí novinárov, klame, zavádza, to je žiaľ dnes prednosť mnohých politikov, aj pána Valika.   

Názor už nechám na čitateľa. 


Jozef Kmeťo 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…

Rasisti, hovoria, že na bielych životoch záleží - Je OK byť biely

Rasizmus nepozná hranice a rasista už vôbec nie! fanúšikovia Slovana Bratislava v sobotu vyvesili na Tehelnom poli transparent White Lives Matter, ktorý vo voľnom preklade znamená Na životoch belochov záleží, viaceré slovenské médiá ho označili za rasistický.
Rasisti však s touto interpretáciou médii nesúhlasia. Odvolávajú sa na hnutie Black Lives Matter(Na životoch černochov záleží), ktoré podľa nich médiá neoznačujú ako rasistické. Prečo by potom mal byť transparent fanúšikov Slovana rasistický?
Tak ako to vlastne je? 
V roku 2014 sa po svete prvýkrát začala vo veľkom šíriť výzva „Black Lives Matter” (BLM - Na životoch čiernych záleží). Snažila sa upozorniť na policajnú brutalitu voči Afroameričanom v USA. Ako reakcia na toto hnutie vzniklo „White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží).
„White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží). Toto spojenie začali propagovať po USA rasistické skupiny vo viacerých štátoch. Najaktívnejší boli najmä členovia skupiny Aryan Renaissa…

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…