Preskočiť na hlavný obsah

EÚ sa pripravuje na tvrdý Brexit, no možno žiaden nebude

Britskí poslanci odmietli dohodu s EÚ o odchode, no zároveň odmietli Brexit bez dohody, a tak budú
hlasovať o odklade odchodu Británie z Únie.

Štrasburg – Poslanci Európskeho parlamentu (EP) rokovali o možnostiach, ktoré môžu nastať pri tvrdom brexite. Deklarovali, že EP je pripravený prijať pravidlá na zmiernenie záťaže v prípade, že Británia bude mať od apríla štatút tretej krajiny. Podľa hlavného vyjednávača únie pre brexit Michaela Barniera riziko tvrdého brexitu ešte nikdy nebolo vyššie, ako dnes. V utorok večer totiž poslanci Dolnej komory britského parlamentu túto dohodu opätovne odmietli. EP pritom neplánuje rokovať o odklade termínu brexitu. Najvyšší predstavitelia EÚ však vyhlásili, že ak sa Británia rozhodne prerušiť brexit a zostať v EÚ, tak únia to bude akceptovať. Britskí poslanci budú práve vo štvrtok 14. marca rokovať o presune brexitu na neskôr.
Napriek tomu však europoslanci pripravili pre istotu plán pre zmiernenie dopadov tvrdého Brexitu najmä, čo sa týka pravidiel na letiskách, či osobných práv ľudí. EÚ aj Británia v posledných mesiacoch zintenzívnili prípravy na možný tvrdý brexit. Ten by znamenal zásadnú zmenu režimu po desaťročia platných pravidiel pre cestovanie a obchod. Svoje krízové plány súvisiace s možnosťou tvrdého brexitu postupne zverejňovala aj Európska komisia. Ide konkrétne najmä o zaistenie kontinuity vo všetkých druhoch dopravy a vo finančných službách. Komisia pre istotu už zvolila nové spojenia medzi pevninskými a írskymi prístavmi.
Zdroj: TASR

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci nezvládajú protesty Rómov na východe Slovenska

Počas mítingu Kotlebovcov na východe protestovali stovky Rómov. Protesty Rómov začali v Sečovciach, cez Sabinov a vyvrcholili v Košiciach. Tieto protesty sú spájané so stranou PS/Spolu a Trubanom, a tak trošku ako keby sa zabudlo na našich politických aktivistov, ktorí pomohli k tomu, aby sa Rómovia zobudili a povedali jasne STOP fašizmu. Viktor Valík, Ivan Hriczko, Roman Suchý, alebo podnikateľ Emilio Gujda, či Džemal Kodrazi. Toto sú výrazne mená predstaviteľov rómskej politickej scény na východe Slovenska a na týchto ľudí by sa tiež nemalo zabudnúť.

Kotlebovci nerátali s tým, že sa my Rómovia dokážeme cez sociálne siete zmobilizovať, a tak čo im vlastne ostalo, ako obviniť Trubana za PS/Spolu, že protestujúcich zvážali do Košíc autobusmi a dostali za to, že budú stáť na námestí, 15€. Čo je samozrejme hlúposť, pretože ani Truban za PS/spolu a ani napríklad Hlina za KDH si kupovať protestujúcich nepotrebujú a naši politickí predstavitelia, ako Viktor Valík za stranu STS zase nedisponu…

Kto je vlastne Róm, ktorý sa vo videu priznáva, že bude voliť Kotlebu?!

V poslednom čase sa na sociálnej sieti objavili videa malého drobného mužíka v spoločnosti priaznivcov ĽSNS, ktorý odkazuje, že bude voliť Ľudovú stranu Naše Slovensko a hovorí aj o tom, že sa hanbí za asociálov, ktorí aj jemu robia hanbu. Ďalej odkazuje všetkým, aby na ĽSNS neútočili a zobudili sa.

Kto je muž z videa? 

Je to Miroslav Didiaš, skrachovanec, ktorý to nikam v živote nedotiahol, ako k metle a k lopate. V nedávnej minulosti sa snažil na seba upozorniť tým, že pár krát vystúpil v reality show "Čo na to Mojsejovci", v ktorej vystupoval ako ich obdivovateľ a na plné ústa hovoril o sebe, že je gay, má za sebou veľmi pestrý sexuálny život, a že sa za to nehanbí, ani za to, že je cigán. 
Je to človek, ktorý vie využiť každú možnosť ako na seba upozorniť. Predpokladám, že jeho riťka toho hodne aj zažila a jedno obdobie než zaparkoval pri metle a lopate, bola jeho riťka hlavným nástrojom obživy.  Škoda, že tej inteligencie sa mu moc nedostalo, ale ani šarmu, pretože ak by m…

Norbert Hmilansky: Idiot, herec, youtuber, zlodej, alebo onanista na "fejzbuku"?

Sociálne siete sú pre mnohých z nás doslova centrom života. Pomáhajú nám byť v kontakte s priateľmi a známymi, môžu byť nápomocné aj pri našej práci, sledujeme cez ne najnovšie správy. Vďaka sociálnym sietiam sa vieme rýchlo navzájom informovať, ale aj rozhnevať, či dokonca sa navzájom ovplyvniť. 

A teraz dovoľte, budem hovoriť, alebo skôr písať, sám za seba. S mojím názorom nemusíte a môžete súhlasiť, je to môj vlastný pohľad a nikomu ho nevnucujem. Mám 46 rokov a celý môj život robím, a žijem ako väčšina ľudí. Mne nikto nepostavil byt a nikto mi nič nedal zadarmo. Na všetko čo mám som si musel sám zarobiť. Keď nebudem pracovať, nebudem mať na lieky, nájom, či jedlo. 
Sloboda slova, či názoru je tu aj preto, že nám umožňuje nahlas si povedať svoj názor a  "fejzbuk" jeden z prostriedkov kde ten svoj názor môžeme povedať. To je aj prípad Norberta Hmilanského. 
Ja mu jeho názor neberiem, ale pýtam sa, kto mu dal právo hovoriť za všetkých Rómov? Ja som mu ten mandát, aby hovoril z…