Odmena za nákup na ZľavaDňa

pondelok 11. marca 2019

Harabin v roku 2017 spochybnil rasový útok a útočníka prepustil na slobodu dnes ruka v ruke s Balážom našli spoločnú reč...

BRATISLAVA 10.7. 2017  - Senát Najvyššieho súdu SR pod vedením Štefana Harabina spochybnil jeden z najznámejších prípadov, ktorý súdy posudzujú podľa sprísnených pravidiel boja proti extrémizmu platiacich od začiatku roka. Prepustil na slobodu 31-ročného Petra P., ktorý podľa polície napadol vo februári v Banskej Bystrici francúzskeho študenta


Väzbu navrhla pre útočníka prokuratúra. Najvyšší súd však uznal jeho sťažnosť a ešte 2. marca ho prepustil z väzby, do ktorej sa dostal po potýčke z 12. februára. Svedectvá proti útočníkovi pritom označil za nepoužiteľné. "Ide o dôkazy vykonané nezákonným spôsobom, a preto sa nesmú v spise ani nachádzať," cituje Sme uznesenie.

Obvinený mal podľa polície francúzskeho študenta tmavej pleti skleneným pohárom udrieť do hlavy. Črepy pritom porezali študenta na spánku, na líci a na ústach. Bitku údajne sprevádzali rasistické nadávky. Podľa hovorkyne policajného prezídia Denisy Baloghovej útočník na 20-ročného Francúza kričal, že ho zabije. Prípad prevzala Národná kriminálna agentúra, ktorá má od januára špecializovaný útvar na vyšetrovanie trestných činov spojených s extrémizmom.

Harabinov senát označil za nepodstatnú informáciu zo spisu, že už keď Francúz do baru prišiel, niekto tam hajloval. Z dôkazov podľa Harabina nie je vôbec jasné, kto bitku vyvolal, lebo aktéri situáciu opísali úplne odlišne. V zdôvodnení Harabin tvrdí, že polícia nepochopiteľne nevypočula návštevníkov, ktorých za svedkov navrhoval obvinený. Harabin tiež upozornil, že zranenia mal aj obvinený.

Sudca sa pozastavil nad dôležitými časťami výpovedí troch priateľov študenta, ktoré vyšetrovateľ zaznamenal úplne identicky. Také niečo vraj Harabin vo svojej kariére nezažil a ide podľa neho o neprípustný dôkaz, a to pre podozrenie, že išlo o dohodnutú informáciu. Za nepoužiteľný dôkaz označil aj zistenie polície, že obvinený označil na internete symbolom "páči sa mi" stránku Slovenského hnutia obrody, ktoré združuje prívržencov totalitného slovenského štátu.

Polícia na žiadosť denníka o stanovisko nereagovala, vyšetrovateľ sa musí výhradami súdu zaoberať a situáciu znovu vyhodnotiť. Sme pripomína, že opatrenia proti extrémizmu Harabin kritizuje aj vo svojich verejných vystúpeniach. V poslednom čase sa ukazuje s aktivistami, ktorí sa otvorene hlásia k extrémizmu. O Štefanovi Harabinovi sa podľa denníka špekuluje ako o možnom kandidátovi ĽSNS na predsedu samosprávneho kraja v Prešove. Bývalý šéf Najvyššieho súdu a minister spravodlivosti sa k tomu zatiaľ priamo nevyjadril.Baláž ešte pred časom písal na sociálnych sieťach chválospevy a oslavné ódy na Mariána Kotlebu a jeho stranu. Dnes naopak, cigán Baláž šíri na sociálnych sieťach fotky a videá proti kotlebovcom.
Najnovšie na svojom FB profile uvádza, že „kotlebovci sú zradcovia a klamári???“
A to len preto že Kotlobovci mu nedali priestor na svojej kandidátke do Euro parlamentu. otázka znie, bol by Baláž aj vtedy proti Kotlebovcom keby sa dostal na kandidátku? 

Pre Redakciu R1 povedal" Pochopil som že nikdy by mi nedali miesto na kandidátke, bol som pre nich iba opičkou"  Zjavne sklamaný Baláž sa tak obrátil na iného dobrodinca Harabína a Kotleba je zrazu fuj...Kotlebov užitočný maskot... teraz Harabinov?!
Možno si poviete, že Marek Baláž je iba nevzdelaný, popletený človek, ktorého si netreba všímať. Ale tým, že Kotlebovi a spol. poskytuje akési alibi, ktoré im umožňuje vytvárať zdanie, že nie sú rasisti a ide im iba o poriadok a rovnaké práva pre všetkých, ho považujem za hodného pozornosti. Veď šíriť neoverené antisemitské bludy a spochybňovať demokratické zriadenie, by nemalo byť prehliadané ani keď ide o príslušníka marginalizovanej menšiny. Výroky ako “Ak Adolf Hitler vedel, to čo viem aj ja, tak potom sa mu ani nečudujem, že ŽIDOV chcel vyhubiť,“ priam volajú po tom, aby niekto položil Marekovi Balážovi zopár otázok! A v neposlednom rade sa domnievam, že k výrokom a celkovému pôsobeniu Mareka Baláža, by sa mali otvorene vyjadriť najmä samotní Rómovia, ktorým podľa mojej mienky, jeho aktivity a verejne prezentované názory nepochybne škodia. 

Včerajší live pána Miroslava Sidelku na fb som nepochopil. Názory, ktoré hovoril pán Sidelka ma nemilo prekvapili ako aj jeho reakcie ale tento článok nieje o p. Sidelkovi, názor už ponechám na tohoto pána na vás... Myslím si že väčšiu vážnosť včerajšiemu vystúpeniu netreba prikladať.  Treba si uvedomiť, že aj keby sa stal prezidentom Harabin, pochybujem že by Marek Baláž zastával funkciu poradcu pre rómsku problematiku.   

Na záver...
Všetci máme výsadu voliť a ísť voliť. Nenechajte sa preto lanáriť novodobými agitátorami koho máte voliť. Voľte rozumom nie srdcom, lebo srdce človeka dokáže najviac oklamať...

Do druhého kola, aj podľa prieskumov sa môžu dostať dvaja kandidáti Šefčovič verzus Čaputová, alebo Šefčovič verzus Kotleba. Tá druhá varianta je viac než pravdepodobná, preto choďte voliť a voľte kandidáta, ktorý prezentuje demokratické hodnoty našej spoločnosti a nemá blízko k radikalizmu a extrémizmu. Čo sa týka pána Harbina je malá pravdepodobnosť, že by sa dostal do druhého kola prezidentských volieb. Čo potom urobí pán Bálaž? Komu sa zase vopchá do...?! Uvidíme. 


Jozef Kmeťo 
Zdroj Topky
Citát: Benčík     

   
Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...