Odmena za nákup na ZľavaDňa

streda 13. marca 2019

Posledná rozlúčka s Věrou Bílou...

Posledná rozlúčka s Věrou Bílou sa bude konať 23.3.2019 o 11,00 hod. na námestí v Rokycanech v kostole. Príďte sa rozlúčiť s touto úžasnou ženou, speváčkou, kráľovnou rómskych piesní...Veľkolepá slávnosť na rozlúčku so zosnulou sestrou Věrou Bílou († 64) chystá v Rokycanoch jej brat Ladislav Giňo (55). V rozhovore pre český Blesk priznáva, že aktuálne ešte nevie, odkiaľ zoberie na to peniaze. „Všetci súrodenci sme si už volali a  sme sa, že to bude pravý veľký rómsky pohreb, pretože Viera si to zaslúži,“ uviedol Ladislav v rozhovore.
Podľa informácií agentúry Romata sa má posledná rozlúčka konať v sobotu 23. marca v Rokycanoch v Kostole Sv. Anny o 10.40 hod. Pochovaná má byť vedľa syna a otca Karola Giňu. Práve Ladislav Giňo sa dozvedel o úmrtí sestry ako prvý z rodiny. „Ráno som bol v posilňovni, doma bol iba chlapec. Hneď mi volali, že mám návštevu - políciu, tak som sa ponáhľal domov. Vôbec ma nenapadlo, čo mi môžu chcieť. A keď mi to oznámili, bola to rana. Skoro som spadol na zem,“ hovorí vo svojej spovedi brat zosnulej speváčky.
Podľa lekára jej zlyhalo srdce, ktoré mala oslabené aj pre silnú cukrovku a astmu. Zomrela prakticky hneď po prevoze do nemocnice. „Veľmi sa tešila na comeback, hoci sa cítila veľmi unavená,“ uzavrel Ladislav pre český Blesk.
Věra Bíla bola považovaná za nekorunovanú kráľovnú rómskej hudby nielen v Českej republike, ale aj na Slovensku. Známou sa stala spoločnou piesňou Ó maňo spolu so skupinou Vidiek. Napriek hudobným úspechom prepadla gamblerstvu a posledné roky bývala na ubytovni prakticky bez finančných prostriedkov. Tento mesiac sa mala vrátiť späť na pódia spolu s mladým rómskym spevákom Janom Bendigom.
Iveta Kmeťová
zdroj: fb Karlov profilŽiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...