Rómska tlačová agentúra - bližšie k ľuďom
Žijeme vo svete informačných technológií a informácií. Sociálne siete sa stali našimi komunikátormi, cez ktoré sa vieme spojiť s ľuďmi a odovzdávať si informácie. No žijeme aj vo svete pokrivených zrkadiel informácií, vo svete hoaxov (nepravdivých správ), či správ, ktoré podnecujú násilie... V takejto dobe je veľmi dôležité mať pevnú zem pod nohami, je veľmi dôležité ukotviť sa v rozbúrených vodách médií a internetu. Takým pevným bodom vo svete sú tlačové agentúry, ktoré nám vedia priniesť objektívne overené správy, informácie, aby sme si v spleti informačných sietí vedeli urobiť svoj vlastný pohľad a názor. 

My Rómovia sa už dlhšie snažíme o vlastné média, média ktoré by o našej komunite prinášali relevantné, overené a objektívne správy. Nie je jednoduché z vnútra našej komunity priniesť von objektívnu správu a konkurovať tak mase záporných informácií o nás samých. 

Redakcia R1 je jediný mienkotvorný web na Slovensku. Sme blogeri a často sme boli odkázaní na informácie z iných médií. Vyhľadávaním tém sa nám vždy zaplnil deň, pretože sme museli preklikávať rôzne kanály informácií, aby sme mohli s danou informáciou pracovať. Preto sme veľmi radi, že vznikla Rómska tlačová agentúra ROMATA, taký pevný bod informácií nielen pre nás ale aj pre ostatné média na Slovensku. Na Slovensku žije cez viac ako pol milióna Rómov. V našej komunite sa toho veľa deje a nie je možné všetky informácie zachytiť a preto je dobré, že je tu práve možnosť získať dôležité informácie z jedného a overeného zdroja. Rómska tlačová agentúra ROMATA takým zdrojom informácii je, www.romata.sk  Cieľom agentúry je sústreďovať a ďalej šíriť odbornej, novinárskej ale aj širokej verejnosti dôležité informácie súvisiace s rómskou
komunitou nielen na Slovensku... 


Jozef Kmeťo 


         

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Prečo toľko Pochybností okolo Koronavírusu!?

Smrteľné pandémie útočia na ľudstvo každých 100 rokov!

Neslávne slávny "krutý" exekútor si vymáha peniaze od buka do buka, ako sa mu zachce... Robí to roky a nikto voči nemu nezakročí. Prečo??!