Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Rómska tlačová agentúra - bližšie k ľuďom
Žijeme vo svete informačných technológií a informácií. Sociálne siete sa stali našimi komunikátormi, cez ktoré sa vieme spojiť s ľuďmi a odovzdávať si informácie. No žijeme aj vo svete pokrivených zrkadiel informácií, vo svete hoaxov (nepravdivých správ), či správ, ktoré podnecujú násilie... V takejto dobe je veľmi dôležité mať pevnú zem pod nohami, je veľmi dôležité ukotviť sa v rozbúrených vodách médií a internetu. Takým pevným bodom vo svete sú tlačové agentúry, ktoré nám vedia priniesť objektívne overené správy, informácie, aby sme si v spleti informačných sietí vedeli urobiť svoj vlastný pohľad a názor. 

My Rómovia sa už dlhšie snažíme o vlastné média, média ktoré by o našej komunite prinášali relevantné, overené a objektívne správy. Nie je jednoduché z vnútra našej komunity priniesť von objektívnu správu a konkurovať tak mase záporných informácií o nás samých. 

Redakcia R1 je jediný mienkotvorný web na Slovensku. Sme blogeri a často sme boli odkázaní na informácie z iných médií. Vyhľadávaním tém sa nám vždy zaplnil deň, pretože sme museli preklikávať rôzne kanály informácií, aby sme mohli s danou informáciou pracovať. Preto sme veľmi radi, že vznikla Rómska tlačová agentúra ROMATA, taký pevný bod informácií nielen pre nás ale aj pre ostatné média na Slovensku. Na Slovensku žije cez viac ako pol milióna Rómov. V našej komunite sa toho veľa deje a nie je možné všetky informácie zachytiť a preto je dobré, že je tu práve možnosť získať dôležité informácie z jedného a overeného zdroja. Rómska tlačová agentúra ROMATA takým zdrojom informácii je, www.romata.sk  Cieľom agentúry je sústreďovať a ďalej šíriť odbornej, novinárskej ale aj širokej verejnosti dôležité informácie súvisiace s rómskou
komunitou nielen na Slovensku... 


Jozef Kmeťo 


         

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…

Opatrovateľka, či parazit?

V takmer každej rodine to príde, nastane dilema, čo so svojimi zostarnutými rodičmi, ktorí sa už sotva vládzu o seba postarať. A stalo sa to aj mne. Som najmladšia, slobodná, tak akosi automaticky táto povinnosť postarať sa o svojich rodičov pripadla mne. Teda vlastne iba o mamu, lebo otec zomrel pred takmer desiatimi rokmi. Odvtedy som sa vlastne snažila všemožne nejako to vykryť, len aby som nemusela ostať doma z práce. 
Každý deň som dochádzala do práce 45km, čo znamenalo byť z domu celý deň, no bola som rada, že vôbec nejakú prácu mám a hlavne mi tolerovali to, že keď náhodou bolo mame zle, to znamená, že som v noci musela volať záchranku a keď ju nevzali do nemocnice, musela som ostať pri nej a v práci som si musela vziať voľno. Neskôr cez deň mi s mamou pomáhala sestra, bola aspoň pri nej a ja som mohla ako – tak pokojne byť v práci, aj keď som niekedy prebdela celú noc, keď sa mama necítila dobre. Zo stresov som bola aj ja často chorá, minimálne dvakrát do roka ma trápil zápal…

Rasistická teória, ktorou sa riadi Mazurek, Kotleba a celá ĽSNS

Po tom čo som si vypočul debatu Mazureka a ďalších v relácii Politicky nekorektne s Milanom Mazurekom a Tomášom Jancom (Kulturblog - 20. 12. 2019). Kde Mazurek vysvetľuje rasovú teóriu, vysvetľuje ako sa ľudia navzájom od seba odlišujú na základe rasy. Akú telesnú konštrukciu má napr. biely človek od černocha alebo iného príslušníka etnika, alebo stavbu lebky, alebo dokonca veľkosť mozgu, som si uvedomil, že títo ľudia sú viac nebezpeční ako si vôbec myslíme a zároveň som začal uvažovať, akú hodnotu mám ako človek v našej spoločnosti, som menejcenný pretože som príslušníkom iného etnika s inou stavbou tela, farby pokožky, hnedých očí a čiernych vlasov? Rasizmus vysvetlený v priamom prenose!!! 

Človek sa delí na rasy a to som nikdy ani nepopieral. Delíme sa nielen podľa farby pokožky, ale aj fyzicky, mentálne, kultúrne a samozrejme k nášmu vývoju prispieva aj prostredie, v ktorom žijeme. 

Biologické atribúty – rasy ľudí sa delia podľa biologických znakov ako tvar lebky, rast vlasov, farb…