Preskočiť na hlavný obsah

Zaujímate sa čo robia vaše deti na internete? Nový fenomén deti sa na internete vyzliekajú!!!

Ak deti dávajú na internet vyzývavé fotky, alebo nenávistné názory, problém je vo výchove, nie v sociálnej sieti. Svet detí je dnes iný ako bol ten náš. Je to generácia počítačov a sociálnych sietí.
Facebook používajú už osemroční. Samotný mobil už súčasným deťom nestačí. Aby ho mohli naplno využívať, potrebujú pripojenie k internetu. V desiatich rokoch majú skoro všetky deti mobil s internetom a vek, v ktorom naň majú deti prístup klesá. Viac ako štvrtina detí vo veku šesť až deväť rokov je na internete každý deň. 


foto blesk.cz 

Na sociálnych sieťach je väčšina tínedžerov. Každé štvrté dieťa vo veku osem až deväť rokov používa facebook. Najčastejšie deti len pasívne lajkujú. Každé desiate už uverejňuje fotky alebo videá, ktoré urobilo. Po trinástom roku majú profil na facebooku takmer všetky deti.

Psychológovia zisťovali, či sa rodičia zaujímajú, čo ich deti robia na internete. Výskum sa zameral na základoškolákov z Košíc a podľa výsledkov väčšina rodičov nejaví záujem. Brijaková hovorí, že deti sa presúvajú tam, kde nie sú ich rodičia. "Ukázalo sa, že na Facebooku je už viac dospelých ako detí. Výsledok je, že deti sa presunuli na Instagram, kde rodičia na nich nemajú dosah."

Poradenská psychologička Andrea Čanigová hovorí, že rodičia poznajú najznámejšie sociálne siete Facebook, Instagram a Snapchat a často ich aj sami používajú. To, či ale vedia, čo tam robia ich deti, je individuálne.Nebezpečenstvo sociálnych sietí 

Aj keď si to nechcem priznať alebo pripustiť až 45% rodičov vôbec sa nezaujíma čo robia ich deti na internete a iba cez 20% rodičov sa zaujíma aké stránky na internete ich deti navštevujú.  

Podľa Unicef už desať ročné deti navštevujú erotické stránky či sociálne siete kde sa môžu odhaľovať a ukazovať intímne časti svojho tela.   

Ilustračné foto internet


Viete s kým Vaše dieťa chatuje? 

Opýtajte sa svojho dieťaťa, či pozná názov služby, pomocou ktorej môže na internete neobmedzene anonymne video chatovať  - a to bez nutnosti zakladať si vlastný účet. Odpoveď bude pravdepodobne Omegle, Tinychat alebo Whisper.

Tieto stránky sú doslova magnetom pre deti, deti na tieto stránky chodia z nudy alebo len tak, staršie deti tieto stránky vyhľadajú doslova kvôli sexu a erotike. Video chat Omegle je zaplnený sexuálnym obsahom. Deti sa navzájom pred web kamerou vyzliekajú, chlapci aj dievčatá onanujú navzájom pred sebou čo je však najhoršie, že nie je neobvyklé že dospelý muž onanuje pred dieťaťom alebo dospelá žena ukazuje svoje prirodzenie pred 13 ročným chlapcom. Preto v roku 2013 Omegle zaviedlo aj sekciu pre dospelých, ale do tejto sekcie sa dostanú aj deti, pretože sa nevyžaduje zaregistrovať a tak stačí sa len zo všeobecnej sekcie prerieknuť do sekcie pre dospelých.  Najhoršou verziou Omegle je verzia Omegle TV. Táto verzia je plná detí a dospelých, ktorí sa navzájom vyhľadajú za účelom web sexu. Tieto stránky nie sú nikým moderované!!!  Rodičia ani nevedia, že ich ratolesti tieto stránky navštevujú, pretože deti sa k týmto stránkam ani nepriznajú... 

Je to kolotoč, ktorý nikto nerieši, čo je len vynikajúcom prostriedkom pre striehnúcich pedofilov a ľudí zo zvrátenými chúťkami… Omegle  prevádzkuje portugalská spoločnosť Bad Kittyho otec, LDA ktorá sa snaží na niektoré podnety reagovať a však bez výsledku pretože je to založené na anonymite. Táto spoločnosť, ktorá Omegle prevádzkuje vyhlásila, že nezodpovedá za obsah a vyzvala aby si svoje deti predovšetkým kontrolovali rodičia…

Chráňte svoje deti na internete

Internet je tu pre nás všetkých, je zdrojom informácii a zábavy. My dospelí vieme rozlíšiť čo je zábava a čo je už pre nás nebezpečné, deti nie!!! Nepodliehajte na to, že vaše dieťa je už dostatočne veľké na to aby vedelo čo robí na internete. Kontrolujte svoje deti, rozprávajte sa zo svojími deťmi, nespoliehajte sa, že to za vás urobí niekto iný! Sociálne siete sú tu pre našu zábavu...  Je už len na nás, či zo zábavy nebudú slzy…    

Foto MarkízaJozef Kmeťo 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Budú Kotlebovci zabíjať ľudí?

Skôr než si odpovieme na túto otázku, mali by sme si vlastne definovať, čo je fašizmus a ako prejavuje v ĽSNS Mariána Kotlebu   

5 dôvodov, prečo sú kotlebovci fašisti.
(podľa Jakuba Drábika)

1. Fašizmus je forma radikálneho nacionalizmu snažiaca sa o „očistu“ národa, ktorý je podľa fašistov v kríze. Takto nám dnešný stav prezentujú aj kotlebovci: „zvrátenosti v médiách“, „degenerovaná spoločnosť“, „paraziti“, „kríza“ a podobne. Svet sa rúti do záhuby a len oni vedia, ako ho zachrániť 

2. Fašizmus potrebuje nepriateľa, ktorého môže obviniť z problémov národa, démonizovať ho a nakoniec národ od neho „očistiť“. Strach zároveň mobilizuje masy – u kotlebovcov sú to ako vnútorní (Rómovia, Židia, Maďari, skorumpovaní politici), tak vonkajší (utečenci, islam) nepriatelia. 
3. Fašisti tvrdia, že moderná kultúra je dekadentná a zvrátená a chcú ju nahradiť tou „pravou“ národnou. Prejavy kotlebovcov i ich program je plný „dekadentného moderného umenia“ a „nízkou úrovňou kultúry“. Preto Kotleba zatvá…

Z Číny Koronavírus sa dostal pravdepodobne už do Európy. Situácia je vážna

Koronavírus v Európe? Už to nie je len problém juhovýchodnej Ázie a USA. V ruskom Petrohrade v stredu pre podozrenie z nákazy hospitalizovali dve osoby, ktoré krátko predtým prileteli z Číny, a na niektorých letiskách v Európe zavádzajú hygienické opatrenia.

Ochorenie sa rozšírilo aj do iných oblastí Číny. Prípady ochorení hlásili aj Thajsko, Japonsko, Južná Kórea, Taiwan a USA,“ hovorí Daša Račková z Úradu verejného zdravotníctva SR.

Slovenské orgány zatiaľ nevidia dôvod na kontrolu cestujúcich. Pripravili však určité preventívne kroky a hlavne upozorňujú cestovateľov, čo robiť v rizikových lokalitách či po návrate na Slovensko. Nádcha, kašeľ, bolesť hrdla, vysoká teplota - spočiatku to vyzerá ako bežné ochorenie dýchacích ciest. Lenže nový koronavírus nie je žiadna chrípka. Stačí, že v dýchacej sústave napadne jednu z buniek, tá potom praskne a vírus sa môže šíriť ďalej. Keď sa dostane do pľúc, spôsobí opuch alebo zápal a vtedy už ide o život. Ochorenie má podobný priebeh ako vírusy S…

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…