Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Zaujímate sa čo robia vaše deti na internete? Nový fenomén deti sa na internete vyzliekajú!!!

Ak deti dávajú na internet vyzývavé fotky, alebo nenávistné názory, problém je vo výchove, nie v sociálnej sieti. Svet detí je dnes iný ako bol ten náš. Je to generácia počítačov a sociálnych sietí.
Facebook používajú už osemroční. Samotný mobil už súčasným deťom nestačí. Aby ho mohli naplno využívať, potrebujú pripojenie k internetu. V desiatich rokoch majú skoro všetky deti mobil s internetom a vek, v ktorom naň majú deti prístup klesá. Viac ako štvrtina detí vo veku šesť až deväť rokov je na internete každý deň. 


foto blesk.cz 

Na sociálnych sieťach je väčšina tínedžerov. Každé štvrté dieťa vo veku osem až deväť rokov používa facebook. Najčastejšie deti len pasívne lajkujú. Každé desiate už uverejňuje fotky alebo videá, ktoré urobilo. Po trinástom roku majú profil na facebooku takmer všetky deti.

Psychológovia zisťovali, či sa rodičia zaujímajú, čo ich deti robia na internete. Výskum sa zameral na základoškolákov z Košíc a podľa výsledkov väčšina rodičov nejaví záujem. Brijaková hovorí, že deti sa presúvajú tam, kde nie sú ich rodičia. "Ukázalo sa, že na Facebooku je už viac dospelých ako detí. Výsledok je, že deti sa presunuli na Instagram, kde rodičia na nich nemajú dosah."

Poradenská psychologička Andrea Čanigová hovorí, že rodičia poznajú najznámejšie sociálne siete Facebook, Instagram a Snapchat a často ich aj sami používajú. To, či ale vedia, čo tam robia ich deti, je individuálne.Nebezpečenstvo sociálnych sietí 

Aj keď si to nechcem priznať alebo pripustiť až 45% rodičov vôbec sa nezaujíma čo robia ich deti na internete a iba cez 20% rodičov sa zaujíma aké stránky na internete ich deti navštevujú.  

Podľa Unicef už desať ročné deti navštevujú erotické stránky či sociálne siete kde sa môžu odhaľovať a ukazovať intímne časti svojho tela.   

Ilustračné foto internet


Viete s kým Vaše dieťa chatuje? 

Opýtajte sa svojho dieťaťa, či pozná názov služby, pomocou ktorej môže na internete neobmedzene anonymne video chatovať  - a to bez nutnosti zakladať si vlastný účet. Odpoveď bude pravdepodobne Omegle, Tinychat alebo Whisper.

Tieto stránky sú doslova magnetom pre deti, deti na tieto stránky chodia z nudy alebo len tak, staršie deti tieto stránky vyhľadajú doslova kvôli sexu a erotike. Video chat Omegle je zaplnený sexuálnym obsahom. Deti sa navzájom pred web kamerou vyzliekajú, chlapci aj dievčatá onanujú navzájom pred sebou čo je však najhoršie, že nie je neobvyklé že dospelý muž onanuje pred dieťaťom alebo dospelá žena ukazuje svoje prirodzenie pred 13 ročným chlapcom. Preto v roku 2013 Omegle zaviedlo aj sekciu pre dospelých, ale do tejto sekcie sa dostanú aj deti, pretože sa nevyžaduje zaregistrovať a tak stačí sa len zo všeobecnej sekcie prerieknuť do sekcie pre dospelých.  Najhoršou verziou Omegle je verzia Omegle TV. Táto verzia je plná detí a dospelých, ktorí sa navzájom vyhľadajú za účelom web sexu. Tieto stránky nie sú nikým moderované!!!  Rodičia ani nevedia, že ich ratolesti tieto stránky navštevujú, pretože deti sa k týmto stránkam ani nepriznajú... 

Je to kolotoč, ktorý nikto nerieši, čo je len vynikajúcom prostriedkom pre striehnúcich pedofilov a ľudí zo zvrátenými chúťkami… Omegle  prevádzkuje portugalská spoločnosť Bad Kittyho otec, LDA ktorá sa snaží na niektoré podnety reagovať a však bez výsledku pretože je to založené na anonymite. Táto spoločnosť, ktorá Omegle prevádzkuje vyhlásila, že nezodpovedá za obsah a vyzvala aby si svoje deti predovšetkým kontrolovali rodičia…

Chráňte svoje deti na internete

Internet je tu pre nás všetkých, je zdrojom informácii a zábavy. My dospelí vieme rozlíšiť čo je zábava a čo je už pre nás nebezpečné, deti nie!!! Nepodliehajte na to, že vaše dieťa je už dostatočne veľké na to aby vedelo čo robí na internete. Kontrolujte svoje deti, rozprávajte sa zo svojími deťmi, nespoliehajte sa, že to za vás urobí niekto iný! Sociálne siete sú tu pre našu zábavu...  Je už len na nás, či zo zábavy nebudú slzy…    

Foto MarkízaJozef Kmeťo 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…

Rasistická teória, ktorou sa riadi Mazurek, Kotleba a celá ĽSNS

Po tom čo som si vypočul debatu Mazureka a ďalších v relácii Politicky nekorektne s Milanom Mazurekom a Tomášom Jancom (Kulturblog - 20. 12. 2019). Kde Mazurek vysvetľuje rasovú teóriu, vysvetľuje ako sa ľudia navzájom od seba odlišujú na základe rasy. Akú telesnú konštrukciu má napr. biely človek od černocha alebo iného príslušníka etnika, alebo stavbu lebky, alebo dokonca veľkosť mozgu, som si uvedomil, že títo ľudia sú viac nebezpeční ako si vôbec myslíme a zároveň som začal uvažovať, akú hodnotu mám ako človek v našej spoločnosti, som menejcenný pretože som príslušníkom iného etnika s inou stavbou tela, farby pokožky, hnedých očí a čiernych vlasov? Rasizmus vysvetlený v priamom prenose!!! 

Človek sa delí na rasy a to som nikdy ani nepopieral. Delíme sa nielen podľa farby pokožky, ale aj fyzicky, mentálne, kultúrne a samozrejme k nášmu vývoju prispieva aj prostredie, v ktorom žijeme. 

Biologické atribúty – rasy ľudí sa delia podľa biologických znakov ako tvar lebky, rast vlasov, farb…

Som cigán, kto zato môže?

Kde je moje miesto v spoločenstve, prečo ma vylúčili? Som označený ako nežiadúci, teda nepotrebný a v spoločnosti nadbytočný! Uisťujú ma, že všetko je v poriadku... Vieš si len cigán, ja nie som rasista, dokonca mám aj veľa kamarátov cigánov, ale .... 

Ja to však neviem spracovať, neviem to spracovať od chvíle kedy som zistil, že svet robí rozdieli. V hlave mi prevláda jediná myšlienka. Už tu nepatríš, už nepatríš medzi bežných ľudí! Boja sa ťa! Majú k tebe odpor! Síce ma uisťujú, že to tak nie je, no ja si myslím svoje, veď aj židov uisťovali a ako to dopadlo? 

Ľudia a ich historická pamäť hovorí jasne. Nechcených! Označiť, odčleniť a priradiť číslo!

Patríš do inej skupiny, koľko vás je na Slovensku? Sčítavajú nás ako dobytok, načo sú však tieto čísla?, a keďže k nám už nepatríš, nepatríme k nim, tak sa prípadne straty akosi lepšie rátajú. Výčitky svedomia? Kolektívna vina skupiny voči skupine, ja predsa za to nemôžem, čo ja sám zmôžem! Nič! Robil som to čo je správne, to čo ostatní! ž…