Odmena za nákup na ZľavaDňa

pondelok 25. marca 2019

Zaujímate sa čo robia vaše deti na internete? Nový fenomén deti sa na internete vyzliekajú!!!

Ak deti dávajú na internet vyzývavé fotky, alebo nenávistné názory, problém je vo výchove, nie v sociálnej sieti. Svet detí je dnes iný ako bol ten náš. Je to generácia počítačov a sociálnych sietí.
Facebook používajú už osemroční. Samotný mobil už súčasným deťom nestačí. Aby ho mohli naplno využívať, potrebujú pripojenie k internetu. V desiatich rokoch majú skoro všetky deti mobil s internetom a vek, v ktorom naň majú deti prístup klesá. Viac ako štvrtina detí vo veku šesť až deväť rokov je na internete každý deň. 


foto blesk.cz 

Na sociálnych sieťach je väčšina tínedžerov. Každé štvrté dieťa vo veku osem až deväť rokov používa facebook. Najčastejšie deti len pasívne lajkujú. Každé desiate už uverejňuje fotky alebo videá, ktoré urobilo. Po trinástom roku majú profil na facebooku takmer všetky deti.

Psychológovia zisťovali, či sa rodičia zaujímajú, čo ich deti robia na internete. Výskum sa zameral na základoškolákov z Košíc a podľa výsledkov väčšina rodičov nejaví záujem. Brijaková hovorí, že deti sa presúvajú tam, kde nie sú ich rodičia. "Ukázalo sa, že na Facebooku je už viac dospelých ako detí. Výsledok je, že deti sa presunuli na Instagram, kde rodičia na nich nemajú dosah."

Poradenská psychologička Andrea Čanigová hovorí, že rodičia poznajú najznámejšie sociálne siete Facebook, Instagram a Snapchat a často ich aj sami používajú. To, či ale vedia, čo tam robia ich deti, je individuálne.



Nebezpečenstvo sociálnych sietí 

Aj keď si to nechcem priznať alebo pripustiť až 45% rodičov vôbec sa nezaujíma čo robia ich deti na internete a iba cez 20% rodičov sa zaujíma aké stránky na internete ich deti navštevujú.  

Podľa Unicef už desať ročné deti navštevujú erotické stránky či sociálne siete kde sa môžu odhaľovať a ukazovať intímne časti svojho tela.   

Ilustračné foto internet


Viete s kým Vaše dieťa chatuje? 

Opýtajte sa svojho dieťaťa, či pozná názov služby, pomocou ktorej môže na internete neobmedzene anonymne video chatovať  - a to bez nutnosti zakladať si vlastný účet. Odpoveď bude pravdepodobne Omegle, Tinychat alebo Whisper.

Tieto stránky sú doslova magnetom pre deti, deti na tieto stránky chodia z nudy alebo len tak, staršie deti tieto stránky vyhľadajú doslova kvôli sexu a erotike. Video chat Omegle je zaplnený sexuálnym obsahom. Deti sa navzájom pred web kamerou vyzliekajú, chlapci aj dievčatá onanujú navzájom pred sebou čo je však najhoršie, že nie je neobvyklé že dospelý muž onanuje pred dieťaťom alebo dospelá žena ukazuje svoje prirodzenie pred 13 ročným chlapcom. Preto v roku 2013 Omegle zaviedlo aj sekciu pre dospelých, ale do tejto sekcie sa dostanú aj deti, pretože sa nevyžaduje zaregistrovať a tak stačí sa len zo všeobecnej sekcie prerieknuť do sekcie pre dospelých.  Najhoršou verziou Omegle je verzia Omegle TV. Táto verzia je plná detí a dospelých, ktorí sa navzájom vyhľadajú za účelom web sexu. Tieto stránky nie sú nikým moderované!!!  Rodičia ani nevedia, že ich ratolesti tieto stránky navštevujú, pretože deti sa k týmto stránkam ani nepriznajú... 

Je to kolotoč, ktorý nikto nerieši, čo je len vynikajúcom prostriedkom pre striehnúcich pedofilov a ľudí zo zvrátenými chúťkami… Omegle  prevádzkuje portugalská spoločnosť Bad Kittyho otec, LDA ktorá sa snaží na niektoré podnety reagovať a však bez výsledku pretože je to založené na anonymite. Táto spoločnosť, ktorá Omegle prevádzkuje vyhlásila, že nezodpovedá za obsah a vyzvala aby si svoje deti predovšetkým kontrolovali rodičia…





Chráňte svoje deti na internete

Internet je tu pre nás všetkých, je zdrojom informácii a zábavy. My dospelí vieme rozlíšiť čo je zábava a čo je už pre nás nebezpečné, deti nie!!! Nepodliehajte na to, že vaše dieťa je už dostatočne veľké na to aby vedelo čo robí na internete. Kontrolujte svoje deti, rozprávajte sa zo svojími deťmi, nespoliehajte sa, že to za vás urobí niekto iný! Sociálne siete sú tu pre našu zábavu...  Je už len na nás, či zo zábavy nebudú slzy…    

Foto Markíza



Jozef Kmeťo 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...