A je to tu!!! Andrej Kiska oznámil založenie politickej strany! Čo to znamená pre nás Rómov?

Ilustračne foto
Súčasný prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska v stredu ráno zverejnil na svojom profile na sociálnej sieti video, v ktorom oznamuje založenie novej politickej strany.

"Slovensko chce zmenu. Tieto voľby sme vyhrali. Teraz musíme vyhrať parlamentné voľby. Preto založím politickú stranu. Chcem spojiť slušných a ochotných ľudí a zmeniť našu krajinu k lepšiemu,“ uviedol. Ako dodal, prezident musí byť nadstranícky. Všetky ďalšie informácie preto predstaví až po skončení svojho mandátu 17. júna 2019."
Vojna o voliča začala


Po tom čo Andrej Kiska oznámil založenie politickej strany sa na sociálnych sieťach strhlo hotové peklo. Tí, ktorí ešte úradujúceho prezidenta Andreja Kisku nemusia, mu vyčítajú, že zrazu zmenil názor, keď ešte prednedávnom hovoril, že v politike končí... Iní zase založenie nového politického subjektu Andrejom Kiskom vítajú. Čo to však znamená pre nás Rómov? Som presvedčený, že veľa rómskych voličov pôjde za Andrejom Kiskom, pôjde za jeho politikou a to znamená, že rómske politické strany budú musieť prehodnotiť svoju politiku populizmu a hádania sa na facebooku, pretože založením novej politickej strany Andrejom Kiskom, rómske strany stratia svojich aj doterajších sympatizatov. Andrej Kiska bol prezidentom aj nás Rómov, bol prezidentom všetkých občanov a to si veľa Rómov uvedomuje...


Mgr. Ivan Hriczko 


"Prípravný výbor - Slovenská Iniciatíva menšín deklaruje od svojho začiatku dôležitosť spolupráce a jednotnosti. Prezentované informácie týkajúce sa založenia novej strany pod vedením súčasného prezidenta SR je pre našu vznikajúcu politickú stranu ideálnym priestorom na reálnu spoluprácu a vzájomnú podporu. Naša krajina potrebuje stabilitu a jasne definovanú hodnotovú ideológiu! Súčasné politické obdobie nás o spomínanú hodnotovú ideológiu okráda, potláča základné práva tých najslabších a najzraniteľnejších, ktorí sa aj napriek svojej vzdelanosti nedokážu brániť a druhá skupina na základe negramotnosti nepozná svoje práva a stotožnila sa zo systémom vylúčenia a žijú na okraji spoločnosti. Je našou prioritou opäť upozorniť na alarmujúci stav, ktorý hraničí už aj s porušovaním základných ľudských práv. Tu sa naskytá priestor, či Slovenská republika bude krajinou kde sme vždy žili v mieri, tolerovali odlišnosti jedincov a už vôbec nie, žili a prezentovali politiku strachu, nenávisti, zloby a politického extrémizmu! Zároveň chceme upozorniť, že pojem "EXTRÉMIZMUS" nie je v právnom poriadku na Slovensku definovaný, na ktorý narážame dnes doslova na každom kroku! Iniciovaný vznik nových politických strán, ako je napríklad Slovenská Iniciatíva Menšín, ktorá vytvára priestor práve pre odsúvaných a ponižovaných ako sú národnostné menšiny, vytvára nový politický priestor, ktorý dáva nádej na reálnu zmenu v našej krajine, ktorá neostane len pri slovách, ale pri reálnych skutkoch. Je faktom, že v konečnom dôsledku sa obidva subjekty stotožňujú s veľmi podobnou koncepciou, na konci ktorej je takmer identický cieľ v zmysle humánnosti. Definované hodnoty budú v konečnom dôsledku v prospech zmeny života obyvateľov Slovenskej republiky bez všetkých súčasných negatív, ktoré rozdeľujú spoločnosť jednak v hodnotovo orientovaných zásadách našej spoločnosti a elimináciou týchto faktorov. Veríme, že možnou spoluprácou dokážeme priniesť po všetkých stránkach vytúženú zmenu." Povedal Ivan Hriczko
Jozef Kmeťo 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Prečo toľko Pochybností okolo Koronavírusu!?

Smrteľné pandémie útočia na ľudstvo každých 100 rokov!

Neslávne slávny "krutý" exekútor si vymáha peniaze od buka do buka, ako sa mu zachce... Robí to roky a nikto voči nemu nezakročí. Prečo??!