Odmena za nákup na ZľavaDňa

streda 10. apríla 2019

Ako chrániť svoju nehnuteľnosť pred škodcami?

Život na dedine má množstvo výhod, no vedia sa objaviť aj menšie nevýhody. Napríklad v zimných mesiacoch si kúrenie budete zabezpečovať sami, čiže si budete musieť v predstihu zabezpečiť palivo na jednu a možno aj viac sezón. 

Ilustračne foto 

Ďalšou nevýhodou bývania na dedine je aj väčšie množstvo škodcov. Na dedinách sa stále chovajú domáce zvieratá a ak žijete v tesnej blízkosti takýchto gazdovstiev, musíte počítať s väčším výskytom kún a potkanov. Ako ale chrániť svoju nehnuteľnosť pred týmito škodcami?Pomôcť vám môže kvalitná fotopasca


Aby ste vlastne zistili, čo vám ničí vašu záhradu, je potrebné vedieť, proti akým škodcom vlastne bojujete. Na to, aby ste s nimi dokázali bojovať, potrebujete vedieť, o čo sa jedná.

To sa vám podarí jedine s pomocou výkonných fotopascí FOXCAM. Využívajú ich nielen poľovníci na fotenie divej zveri, ale sú vhodné aj na stráženie objektov. Vy ich však môžete využiť aj na monitorovanie pozemku kvôli zisteniu prítomnosti škodcov.
Špeciálne pasce na kuny a potkanyAk sa vám podarí zistiť, že škodcami sú kuny a potkany, odporúčame vám kúpiť si živolovné pasce na kuny a potkany. Tieto pasce vám pomôžu odchytiť škodcov a humánne ich odstrániť z okolia vášho pozemku. Pasce určené na odchyt škodcov by mali byť z kvalitného materiálu, ktorý neohrozí zdravie zvieraťa a dokáže odolávať nepriaznivému počasiu.

Ak vám kuny začnú hrýzť káble pod kapotou, je potrebné si na auto nainštalovať rušičku, ktorá má odlákať kuny od toho, aby sa priblížili k vášmu motorovému vozidlu.

Potkany aj v panelákochS kunami majú väčšie problémy najmä ľudia žijúci na dedinách, avšak aj ľudí žijúcich v panelákoch vedia potrápiť títo nepríjemní škodcovia. Potrápiť vedia najmä potkany, ktorým k rozmnožovaniu stačí len málo, preto je ťažké nad nimi vyhrať a zbaviť sa ich.

Ak sa vo vašich pivniciach objavia škodcovia, riešte to nielen s tými, ktorí majú na starosti komplexnú správu budov, ale aj s domovníkom/domovníčkou.

Škodcov sa zbavíte. Musíte to však riešiť okamžite, kým sa nerozmnožia do takého počtu, ktorý bude jednoducho neudržateľný.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...