Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Ako chrániť svoju nehnuteľnosť pred škodcami?

Život na dedine má množstvo výhod, no vedia sa objaviť aj menšie nevýhody. Napríklad v zimných mesiacoch si kúrenie budete zabezpečovať sami, čiže si budete musieť v predstihu zabezpečiť palivo na jednu a možno aj viac sezón. 

Ilustračne foto 

Ďalšou nevýhodou bývania na dedine je aj väčšie množstvo škodcov. Na dedinách sa stále chovajú domáce zvieratá a ak žijete v tesnej blízkosti takýchto gazdovstiev, musíte počítať s väčším výskytom kún a potkanov. Ako ale chrániť svoju nehnuteľnosť pred týmito škodcami?Pomôcť vám môže kvalitná fotopasca


Aby ste vlastne zistili, čo vám ničí vašu záhradu, je potrebné vedieť, proti akým škodcom vlastne bojujete. Na to, aby ste s nimi dokázali bojovať, potrebujete vedieť, o čo sa jedná.

To sa vám podarí jedine s pomocou výkonných fotopascí FOXCAM. Využívajú ich nielen poľovníci na fotenie divej zveri, ale sú vhodné aj na stráženie objektov. Vy ich však môžete využiť aj na monitorovanie pozemku kvôli zisteniu prítomnosti škodcov.
Špeciálne pasce na kuny a potkanyAk sa vám podarí zistiť, že škodcami sú kuny a potkany, odporúčame vám kúpiť si živolovné pasce na kuny a potkany. Tieto pasce vám pomôžu odchytiť škodcov a humánne ich odstrániť z okolia vášho pozemku. Pasce určené na odchyt škodcov by mali byť z kvalitného materiálu, ktorý neohrozí zdravie zvieraťa a dokáže odolávať nepriaznivému počasiu.

Ak vám kuny začnú hrýzť káble pod kapotou, je potrebné si na auto nainštalovať rušičku, ktorá má odlákať kuny od toho, aby sa priblížili k vášmu motorovému vozidlu.

Potkany aj v panelákochS kunami majú väčšie problémy najmä ľudia žijúci na dedinách, avšak aj ľudí žijúcich v panelákoch vedia potrápiť títo nepríjemní škodcovia. Potrápiť vedia najmä potkany, ktorým k rozmnožovaniu stačí len málo, preto je ťažké nad nimi vyhrať a zbaviť sa ich.

Ak sa vo vašich pivniciach objavia škodcovia, riešte to nielen s tými, ktorí majú na starosti komplexnú správu budov, ale aj s domovníkom/domovníčkou.

Škodcov sa zbavíte. Musíte to však riešiť okamžite, kým sa nerozmnožia do takého počtu, ktorý bude jednoducho neudržateľný.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…

Rasisti, hovoria, že na bielych životoch záleží - Je OK byť biely

Rasizmus nepozná hranice a rasista už vôbec nie! fanúšikovia Slovana Bratislava v sobotu vyvesili na Tehelnom poli transparent White Lives Matter, ktorý vo voľnom preklade znamená Na životoch belochov záleží, viaceré slovenské médiá ho označili za rasistický.
Rasisti však s touto interpretáciou médii nesúhlasia. Odvolávajú sa na hnutie Black Lives Matter(Na životoch černochov záleží), ktoré podľa nich médiá neoznačujú ako rasistické. Prečo by potom mal byť transparent fanúšikov Slovana rasistický?
Tak ako to vlastne je? 
V roku 2014 sa po svete prvýkrát začala vo veľkom šíriť výzva „Black Lives Matter” (BLM - Na životoch čiernych záleží). Snažila sa upozorniť na policajnú brutalitu voči Afroameričanom v USA. Ako reakcia na toto hnutie vzniklo „White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží).
„White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží). Toto spojenie začali propagovať po USA rasistické skupiny vo viacerých štátoch. Najaktívnejší boli najmä členovia skupiny Aryan Renaissa…

Rádio Roma a Romata skončili v osade, aké je však pozadie?

Aktuality.sk vydali minulý týždeň článok "Rómske rádio zobralo dotácie za 190-tisíc eur, skončilo prepísané v osade." Pred dvoma rokmi som prostredníctvom Sme.sk a Redakcie R1 publikoval článok "Rádio ROMA  A ROMATA, projekty za viac ako 200 tisíc € končia..." Hneď ako som článok publikoval, dotknuté osoby sa ma prostredníctvom svojich právnikov snažili zatlačiť do kúta. Po porade s právnikom sa mi podarilo nátlak zo strany dotknutých osôb umierniť za odplatu, že články stiahnem, a nebudem o nich písať... Napriek tomu som však články uverejnil 

Projekty rádia Roma a Rómskej tlačovej agentúry Romata sa ma osobne dotýkali. Veril som, že projekty za ktorými stál Ján Konček, Milan Nemček, budú projekty ktoré dokážu vytvoriť tvorivé prostredie ako pre rómskych novinárov tak aj pre blogerov. Malo to byť prvé rómske rádio na Slovensku, ktoré by vysielalo v Bratislave, Banskej Bystrici, Prešove a v Prahe. Rómska tlačová agentúra Romata zase mala združovať rómskych novinárov…