Preskočiť na hlavný obsah

Máte na záhradke jazierko? Prebuďte ho k životu po dlhej zime


Jar zavítala na väčšinu nášho územia, preto nás to prirodzene ťahá na záhradku. Je potrebné predsa zrealizovať jarnú údržbu záhrady, ktorá zahŕňa prípravu pôdy na výsadbu koreňovej zeleniny, ale aj vertikutáciu trávnika. 

Ilustračne foto 

Ak je ale súčasťou vašej záhradky jazierko, je potrebné ho prebudiť k životu. Po dlhej zime si zaslúži viac pozornosti, a to najmä, ak máte v jazierku aj ryby.

Kúpte si štartovacie baktérie do jazierka


Po dlhej zime, kedy väčšinu času bola plocha jazierka zamrznutá, je voda zakalená a na prvý pohľad sa zdá, že v tejto vode nebudú môcť žiť ryby. Keďže sa voda na jar začína ohrievať a biologické procesy sa rozbiehajú, je potrebné jazierko určitým spôsobom oživiť. Oživiť ho dokáže pomocou účinných štartovacích baktérií do jazierka. Používajú sa najmä preto, aby sa predišlo rozmnoženiu nebezpečných rias a aby jazierko bolo zdravé a čisté.
Riasy v jazierku znamenajú nebezpečenstvoAk sa vám v jazierku rozmnožia riasy, je potrebné si kúpiť prípravky, ktoré vám pomôžu zbaviť sa ich raz a navždy. Najskôr je však potrebné zistiť, o aké riasy sa jedná a až potom je potrebné sa informovať, ako na riasy v jazierku.

Poznáme dva typy rias. Jedny sú jednobunkové riasy, ktoré si ľudia často pletú so sinicami. Typickým prejavom prítomnosti jednobunkových rias je zelená voda. Jednoduchým testom ale dokážete vylúčiť prítomnosť siníc.

Druhým typom rias, ktoré sa môže nachádzať v jazierku, sú vláknité riasy, čiže mnohobunkové stielky. Začínajú rásť akonáhle sa zbavíte zelenej vody, čiže jednobunkových rias. Zarmútime vás, tento typ rias neodstránite žiadnou filtračnou technológiou. Pomôcť vám budú môcť jedine kvalitné prípravky na tento typ rias.

Ak sa chcete zbaviť rias, informujte sa o dostupnosti účinných prípravkov, ktoré vám pomôžu vytvoriť zdravé prostredie v jazierku a zároveň neohroziť zdravie rýb a zooplanktóna žijúceho vo vode.

Odstránenie suchých listov, náter dreveného mostíka a vyčistenie dlažby

Okrem vody v jazierku myslite aj na odstránenie suchých listov z tesnej blízkosti jazierka. Uľahčíte tak rast rastliniek žijúcich v tesnej blízkosti jazierka. Nezabúdajte ani na dôkladne vyčistenie dlažby. Ak plánujete osadenie novej, odporúčame vám osadenie dlažby podobnej tej, ktorú často vídame okolo bazénoch. Jedná sa o protišmykovú dlažbu okolo bazéna z kvalitného a hlavne odolného prírodného materiálu známeho ako travertín.

Ak máte ponad jazierko urobený drevený mostík, teraz na jar vám odporúčame ponatierať ho. Najprv však odstráňte olúpané zvyšky farby a až potom sa pustite do natierania.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Budú Kotlebovci zabíjať ľudí?

Skôr než si odpovieme na túto otázku, mali by sme si vlastne definovať, čo je fašizmus a ako prejavuje v ĽSNS Mariána Kotlebu   

5 dôvodov, prečo sú kotlebovci fašisti.
(podľa Jakuba Drábika)

1. Fašizmus je forma radikálneho nacionalizmu snažiaca sa o „očistu“ národa, ktorý je podľa fašistov v kríze. Takto nám dnešný stav prezentujú aj kotlebovci: „zvrátenosti v médiách“, „degenerovaná spoločnosť“, „paraziti“, „kríza“ a podobne. Svet sa rúti do záhuby a len oni vedia, ako ho zachrániť 

2. Fašizmus potrebuje nepriateľa, ktorého môže obviniť z problémov národa, démonizovať ho a nakoniec národ od neho „očistiť“. Strach zároveň mobilizuje masy – u kotlebovcov sú to ako vnútorní (Rómovia, Židia, Maďari, skorumpovaní politici), tak vonkajší (utečenci, islam) nepriatelia. 
3. Fašisti tvrdia, že moderná kultúra je dekadentná a zvrátená a chcú ju nahradiť tou „pravou“ národnou. Prejavy kotlebovcov i ich program je plný „dekadentného moderného umenia“ a „nízkou úrovňou kultúry“. Preto Kotleba zatvá…

Z Číny Koronavírus sa dostal pravdepodobne už do Európy. Situácia je vážna

Koronavírus v Európe? Už to nie je len problém juhovýchodnej Ázie a USA. V ruskom Petrohrade v stredu pre podozrenie z nákazy hospitalizovali dve osoby, ktoré krátko predtým prileteli z Číny, a na niektorých letiskách v Európe zavádzajú hygienické opatrenia.

Ochorenie sa rozšírilo aj do iných oblastí Číny. Prípady ochorení hlásili aj Thajsko, Japonsko, Južná Kórea, Taiwan a USA,“ hovorí Daša Račková z Úradu verejného zdravotníctva SR.

Slovenské orgány zatiaľ nevidia dôvod na kontrolu cestujúcich. Pripravili však určité preventívne kroky a hlavne upozorňujú cestovateľov, čo robiť v rizikových lokalitách či po návrate na Slovensko. Nádcha, kašeľ, bolesť hrdla, vysoká teplota - spočiatku to vyzerá ako bežné ochorenie dýchacích ciest. Lenže nový koronavírus nie je žiadna chrípka. Stačí, že v dýchacej sústave napadne jednu z buniek, tá potom praskne a vírus sa môže šíriť ďalej. Keď sa dostane do pľúc, spôsobí opuch alebo zápal a vtedy už ide o život. Ochorenie má podobný priebeh ako vírusy S…