Odmena za nákup na ZľavaDňa

nedeľa 2. júna 2019

Lehátkovina a jej využitie


Odolná a pevná látkaNie každý sa v živote stretne s látkou, ktorú nazývame aj lehátkovina. Ale určite s ňou majú skúsenosti tí, ktorí majú rodinný dom, záhradu, terasu alebo chatu či chalupu. Lehátkovina je označovaná ako odolná tkanina, ktorá sa používa na obtiahnutie ležadiel, záhradných stoličiek, hojdačiek alebo stoličiek pre rybárov. Okrem toho je vhodná aj na výrobu podsedákov záhradného nábytku. Keďže ide o pomerne pevnú látku, produkty z nej vyrobené majú oveľa dlhšiu životnosť ako iné látky.

Na výber sú rôzne farebné a vzorové kombinácie lehátkovín alebo aj jednofarebné prevedenia. To už je záležitosť individuálneho vkusu a štýlu každého z nás. Ak sme boli aspoň raz pri mori, na pláži, tak sme chytali bronz pohodlne sediaci či ležiaci na ležadle, ktoré bolo obtiahnuté práve touto látkou.

Spríjemnite si chvíle oddychu, posedenia či grilovačky


Ak chceme vyskúšať kvalitu a odolnosť lehátkoviny, nemusíme chodiť k moru. Postačí nám záhrada, gril, pohodlná hojdačka či záhradné kreslá. Práve ony sú vyrobené z lehátkoviny, ktorá je pružná a príjemná pri kontakte s ľudským telom. Nekrčí sa a veľmi príjemne sa na nej relaxuje.

Rovnako si ju pochvaľujú aj milovníci rybolovu, ktorí niekoľko hodín presedia i prebdejú na rybárskej stoličke, ktorá je obtiahnutá lehátkovinou. A v pohodlí trpezlivo čakajú na svoj úlovok.

Pre šikovné ruky

Ak niečo potrebujeme, väčšinou ideme do obchodu a kúpime si hotový výrobok. Ale sú aj takí, ktorí si radi vyrobia danú vec sami. Kúpia si iba spotrebný materiál, ktorý budú potrebovať a manuálne si napríklad ušijú podušku, uterák, upletú sveter, šál či čiapku. Fantázii sa medze nekladú a šikovným rukám tiež nie.

Mnohé domáce gazdinky alebo mamičky na materskej dovolenke či dôchodkyne si krátia voľný čas rôznymi ručnými prácami, napr. šitím. Niektoré sa možno učia ako ušiť vankúš alebo upliesť svetrík pre svoje bábätko. Môžete tak urobiť radosť sebe alebo svojim blízkym.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...