Preskočiť na hlavný obsah

Lehátkovina a jej využitie


Odolná a pevná látkaNie každý sa v živote stretne s látkou, ktorú nazývame aj lehátkovina. Ale určite s ňou majú skúsenosti tí, ktorí majú rodinný dom, záhradu, terasu alebo chatu či chalupu. Lehátkovina je označovaná ako odolná tkanina, ktorá sa používa na obtiahnutie ležadiel, záhradných stoličiek, hojdačiek alebo stoličiek pre rybárov. Okrem toho je vhodná aj na výrobu podsedákov záhradného nábytku. Keďže ide o pomerne pevnú látku, produkty z nej vyrobené majú oveľa dlhšiu životnosť ako iné látky.

Na výber sú rôzne farebné a vzorové kombinácie lehátkovín alebo aj jednofarebné prevedenia. To už je záležitosť individuálneho vkusu a štýlu každého z nás. Ak sme boli aspoň raz pri mori, na pláži, tak sme chytali bronz pohodlne sediaci či ležiaci na ležadle, ktoré bolo obtiahnuté práve touto látkou.

Spríjemnite si chvíle oddychu, posedenia či grilovačky


Ak chceme vyskúšať kvalitu a odolnosť lehátkoviny, nemusíme chodiť k moru. Postačí nám záhrada, gril, pohodlná hojdačka či záhradné kreslá. Práve ony sú vyrobené z lehátkoviny, ktorá je pružná a príjemná pri kontakte s ľudským telom. Nekrčí sa a veľmi príjemne sa na nej relaxuje.

Rovnako si ju pochvaľujú aj milovníci rybolovu, ktorí niekoľko hodín presedia i prebdejú na rybárskej stoličke, ktorá je obtiahnutá lehátkovinou. A v pohodlí trpezlivo čakajú na svoj úlovok.

Pre šikovné ruky

Ak niečo potrebujeme, väčšinou ideme do obchodu a kúpime si hotový výrobok. Ale sú aj takí, ktorí si radi vyrobia danú vec sami. Kúpia si iba spotrebný materiál, ktorý budú potrebovať a manuálne si napríklad ušijú podušku, uterák, upletú sveter, šál či čiapku. Fantázii sa medze nekladú a šikovným rukám tiež nie.

Mnohé domáce gazdinky alebo mamičky na materskej dovolenke či dôchodkyne si krátia voľný čas rôznymi ručnými prácami, napr. šitím. Niektoré sa možno učia ako ušiť vankúš alebo upliesť svetrík pre svoje bábätko. Môžete tak urobiť radosť sebe alebo svojim blízkym.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Budú Kotlebovci zabíjať ľudí?

Skôr než si odpovieme na túto otázku, mali by sme si vlastne definovať, čo je fašizmus a ako prejavuje v ĽSNS Mariána Kotlebu   

5 dôvodov, prečo sú kotlebovci fašisti.
(podľa Jakuba Drábika)

1. Fašizmus je forma radikálneho nacionalizmu snažiaca sa o „očistu“ národa, ktorý je podľa fašistov v kríze. Takto nám dnešný stav prezentujú aj kotlebovci: „zvrátenosti v médiách“, „degenerovaná spoločnosť“, „paraziti“, „kríza“ a podobne. Svet sa rúti do záhuby a len oni vedia, ako ho zachrániť 

2. Fašizmus potrebuje nepriateľa, ktorého môže obviniť z problémov národa, démonizovať ho a nakoniec národ od neho „očistiť“. Strach zároveň mobilizuje masy – u kotlebovcov sú to ako vnútorní (Rómovia, Židia, Maďari, skorumpovaní politici), tak vonkajší (utečenci, islam) nepriatelia. 
3. Fašisti tvrdia, že moderná kultúra je dekadentná a zvrátená a chcú ju nahradiť tou „pravou“ národnou. Prejavy kotlebovcov i ich program je plný „dekadentného moderného umenia“ a „nízkou úrovňou kultúry“. Preto Kotleba zatvá…

Z Číny Koronavírus sa dostal pravdepodobne už do Európy. Situácia je vážna

Koronavírus v Európe? Už to nie je len problém juhovýchodnej Ázie a USA. V ruskom Petrohrade v stredu pre podozrenie z nákazy hospitalizovali dve osoby, ktoré krátko predtým prileteli z Číny, a na niektorých letiskách v Európe zavádzajú hygienické opatrenia.

Ochorenie sa rozšírilo aj do iných oblastí Číny. Prípady ochorení hlásili aj Thajsko, Japonsko, Južná Kórea, Taiwan a USA,“ hovorí Daša Račková z Úradu verejného zdravotníctva SR.

Slovenské orgány zatiaľ nevidia dôvod na kontrolu cestujúcich. Pripravili však určité preventívne kroky a hlavne upozorňujú cestovateľov, čo robiť v rizikových lokalitách či po návrate na Slovensko. Nádcha, kašeľ, bolesť hrdla, vysoká teplota - spočiatku to vyzerá ako bežné ochorenie dýchacích ciest. Lenže nový koronavírus nie je žiadna chrípka. Stačí, že v dýchacej sústave napadne jednu z buniek, tá potom praskne a vírus sa môže šíriť ďalej. Keď sa dostane do pľúc, spôsobí opuch alebo zápal a vtedy už ide o život. Ochorenie má podobný priebeh ako vírusy S…