Odmena za nákup na ZľavaDňa

utorok 4. júna 2019

Neslávne slávny "krutý" exekútor si vymáha peniaze od buka do buka, ako sa mu zachce... Robí to roky a nikto voči nemu nezakročí. Prečo??!

ilustračné foto

Polícia vyšetruje, či exekútor Rudolf Krutý neprekročil svoje právomoci a nezneužil právomoc verejného činiteľa.

Telefonáty z jeho čísel, resp. automat z exekútorskej kancelárie Rudolfa Krutého, otravuje ľuďom niekoľkokrát dennodenne život, aj keď napr. svoj dlh už máte dávno splatený.

To je aj prípad pani Jany. Približne v polovici februára tohto roku pani Jane začal niekto vyvolávať z neznámych čísel. Na niektoré nestačila zareagovať a nedvihla ich. V iných jej zas automat z exekútorskej kancelárie Rudolfa Krutého oznamoval, že má uhradiť exekúciu.

Keďže si bola vedomá toho, že žiadne dlžoby nikdy nemala a vždy všetko uhradila, tak tomu nevenovala pozornosť. Telefonáty od Krutého ale neprestávali.

„Neustále ma vyzývali k zaplateniu. Nikdy v živote som neprišla do styku s exekútormi, pretože vždy všetko platím načas. Na tomto si dávam záležať. Preto ma to najskôr začalo urážať, potom ma to začalo otravovať a postupom času som telefonáty začala vnímať ako hrubý nátlak,“ vysvetľuje Jana.

Podľa nej ide o šikanu. „Ako inak by sa to dalo nazvať, keď vám dvakrát v rôznych časových úsekoch každého dňa volajú a chcú od vás peniaze. Viackrát sa stalo, že mi volali, keď som bola u svojich klientov,“ pokračuje čitateľka.

Jana kontaktovala aj exekútorskú kanceláriu Rudolfa Krutého s tým, aby jej vysvetlili, na základe čoho jej neustále volajú.

Pracovníčka ale nevedela dať konkrétnu odpoveď a stále od nej chcela osobné údaje. Bránila sa len tým, že oni jej telefónne číslo ani nemajú v registri.

Ani po tejto komunikácii telefonáty neprestali. Stále ju bombardovali z viac ako dvadsiatky rôznych čísiel. Pani Jana preto napísala Krutému aj niekoľko mailov, ale ani to nepomohlo.


Pomoc prokuratúry

Keď si nevedela dať rady sama, obrátila sa na prokuratúru. Začiatkom marca podala trestné oznámenie pre podozrenie zo zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Po 30 dňoch, keď sa nič neudialo a telefonáty pokračovali ďalej, išla za prokurátorom.

„Slušne mi vysvetlil celý proces preverovania a že to postúpil na vyšetrovateľa do Malaciek. Odtiaľ ale neprišla žiadna reakcia. Nikto ma nepredvolal. Vyšetrovateľ bez môjho vypočutia postúpil celú vec iba na komoru exekútorov,“ približuje.

Ako vyplýva zo zápisnice, policajt si len preveril u Krutého, či pani Jana nemá u neho žiadnu exekúciu a či eviduje jej telefónny kontakt v databáze. Ten uviedol, že žiadny telefón na ňu nemá rovnako tak ani exekúciu.


Prípad stále vyšetrujú

Napriek tomu vyvolávanie stále pokračovalo ďalej a vyšetrovateľ to nevyhodnotil ako zneužitie verejného činiteľa.

S týmito krokmi polície sa však prokurátor nestotožnil a celú vec vrátil na prešetrenie. Ako ďalej dodala pani Jana, polícia si tentokrát vyžiadala zoznam čísel, z ktorých jej chodia hovory. Tie doručila a teraz čaká, ako sa celý prípad skončí.

Polícia sa k prípadu odmietla vyjadriť, keďže nebol definitívne uzavretý. Oslovili sme aj exekútora Krutého. Ten však na nami zaslané otázky vôbec nereagoval.

Pán Krutý takto funguje už roky a všetci "kompetentní" sú ticho

Každý druhý občan Slovenska má na krku exekútora. Možno práve preto je 70 percent nášho národa na sedatívach. Exekučná mafia je totiž na Slovensku tou NAJ: najkrutejšou, najagresívnejšou a najefektívnejšou. Mafiou, ktorá vás bez mihnutia oka pripraví o všetko, čo vám ešte ostalo. Samozrejme, „v záujme štátu“.Tento výnosný biznis si môže v podstate založiť ktokoľvek z nás, pokiaľ má žalúdok priživovať sa na utrpení iných. Presne ako exekútor, ktorý okráda bezbranných občanov s hlavičkou štátu v pečiatke, pričom on sám zákony rešpektovať nemusí. Veď načo by aj, keď ich nerešpektujú samotní politici? Presne tí istí politici, ktorí tieto zákony nepriamo podporujú.

Potom sa nemožno čudovať, že sa cítia ako neohrození králi. Niektorí z nich dokonca nesú adekvátne mená. Tak napríklad exekútor s náhodným menom Rudolf Krutý.

Práve pán Krutý je podpísaný na odcudzení financií z účtu, na ktoré nemal právo, pričom nerešpektoval príkaz súdu vrátiť tieto peniaze. A aká bola odpoveď pána Krutého chudákovi občanovi, ktorý sa mu opovážil oponovať? „Aj nezákonná exekúcia je exekúcia….“ Pán Krutý však nezostal len pri nezákonnej exekúcii. Pri svojej dôslednej činnosti zašiel ešte ďalej a po splatení dlhu si začal nárokovať úroky z omeškania v hodnote 62 tisíc eur. Od manželov na invalidnom dôchodku (on je po operácii srdca, ona po operácii žalúdočného tumoru… ) Je preto veľmi smutné, že napriek tomu, že u nás mnohé veci nefungujú, tento typ pracovnej činnosti funguje stopercentne. Je to ako pohľad z autobusu, keď sa pozeráte na krásnu slovenskú drevenú chalúpku a na nej billboard: Pôžičky. Hneď. Bez záväzkov. Potom si otvoríte noviny a tam vidíte iný inzerát: „Vymáhanie dlhov“. A za ním exekútor čakajúci ako sup na zdochlinu…

Iveta Kmeťová

zdroj: aktuality.sk
          patricklinhart
Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...