Preskočiť na hlavný obsah

Neslávne slávny "krutý" exekútor si vymáha peniaze od buka do buka, ako sa mu zachce... Robí to roky a nikto voči nemu nezakročí. Prečo??!

ilustračné foto

Polícia vyšetruje, či exekútor Rudolf Krutý neprekročil svoje právomoci a nezneužil právomoc verejného činiteľa.

Telefonáty z jeho čísel, resp. automat z exekútorskej kancelárie Rudolfa Krutého, otravuje ľuďom niekoľkokrát dennodenne život, aj keď napr. svoj dlh už máte dávno splatený.

To je aj prípad pani Jany. Približne v polovici februára tohto roku pani Jane začal niekto vyvolávať z neznámych čísel. Na niektoré nestačila zareagovať a nedvihla ich. V iných jej zas automat z exekútorskej kancelárie Rudolfa Krutého oznamoval, že má uhradiť exekúciu.

Keďže si bola vedomá toho, že žiadne dlžoby nikdy nemala a vždy všetko uhradila, tak tomu nevenovala pozornosť. Telefonáty od Krutého ale neprestávali.

„Neustále ma vyzývali k zaplateniu. Nikdy v živote som neprišla do styku s exekútormi, pretože vždy všetko platím načas. Na tomto si dávam záležať. Preto ma to najskôr začalo urážať, potom ma to začalo otravovať a postupom času som telefonáty začala vnímať ako hrubý nátlak,“ vysvetľuje Jana.

Podľa nej ide o šikanu. „Ako inak by sa to dalo nazvať, keď vám dvakrát v rôznych časových úsekoch každého dňa volajú a chcú od vás peniaze. Viackrát sa stalo, že mi volali, keď som bola u svojich klientov,“ pokračuje čitateľka.

Jana kontaktovala aj exekútorskú kanceláriu Rudolfa Krutého s tým, aby jej vysvetlili, na základe čoho jej neustále volajú.

Pracovníčka ale nevedela dať konkrétnu odpoveď a stále od nej chcela osobné údaje. Bránila sa len tým, že oni jej telefónne číslo ani nemajú v registri.

Ani po tejto komunikácii telefonáty neprestali. Stále ju bombardovali z viac ako dvadsiatky rôznych čísiel. Pani Jana preto napísala Krutému aj niekoľko mailov, ale ani to nepomohlo.


Pomoc prokuratúry

Keď si nevedela dať rady sama, obrátila sa na prokuratúru. Začiatkom marca podala trestné oznámenie pre podozrenie zo zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Po 30 dňoch, keď sa nič neudialo a telefonáty pokračovali ďalej, išla za prokurátorom.

„Slušne mi vysvetlil celý proces preverovania a že to postúpil na vyšetrovateľa do Malaciek. Odtiaľ ale neprišla žiadna reakcia. Nikto ma nepredvolal. Vyšetrovateľ bez môjho vypočutia postúpil celú vec iba na komoru exekútorov,“ približuje.

Ako vyplýva zo zápisnice, policajt si len preveril u Krutého, či pani Jana nemá u neho žiadnu exekúciu a či eviduje jej telefónny kontakt v databáze. Ten uviedol, že žiadny telefón na ňu nemá rovnako tak ani exekúciu.


Prípad stále vyšetrujú

Napriek tomu vyvolávanie stále pokračovalo ďalej a vyšetrovateľ to nevyhodnotil ako zneužitie verejného činiteľa.

S týmito krokmi polície sa však prokurátor nestotožnil a celú vec vrátil na prešetrenie. Ako ďalej dodala pani Jana, polícia si tentokrát vyžiadala zoznam čísel, z ktorých jej chodia hovory. Tie doručila a teraz čaká, ako sa celý prípad skončí.

Polícia sa k prípadu odmietla vyjadriť, keďže nebol definitívne uzavretý. Oslovili sme aj exekútora Krutého. Ten však na nami zaslané otázky vôbec nereagoval.

Pán Krutý takto funguje už roky a všetci "kompetentní" sú ticho

Každý druhý občan Slovenska má na krku exekútora. Možno práve preto je 70 percent nášho národa na sedatívach. Exekučná mafia je totiž na Slovensku tou NAJ: najkrutejšou, najagresívnejšou a najefektívnejšou. Mafiou, ktorá vás bez mihnutia oka pripraví o všetko, čo vám ešte ostalo. Samozrejme, „v záujme štátu“.Tento výnosný biznis si môže v podstate založiť ktokoľvek z nás, pokiaľ má žalúdok priživovať sa na utrpení iných. Presne ako exekútor, ktorý okráda bezbranných občanov s hlavičkou štátu v pečiatke, pričom on sám zákony rešpektovať nemusí. Veď načo by aj, keď ich nerešpektujú samotní politici? Presne tí istí politici, ktorí tieto zákony nepriamo podporujú.

Potom sa nemožno čudovať, že sa cítia ako neohrození králi. Niektorí z nich dokonca nesú adekvátne mená. Tak napríklad exekútor s náhodným menom Rudolf Krutý.

Práve pán Krutý je podpísaný na odcudzení financií z účtu, na ktoré nemal právo, pričom nerešpektoval príkaz súdu vrátiť tieto peniaze. A aká bola odpoveď pána Krutého chudákovi občanovi, ktorý sa mu opovážil oponovať? „Aj nezákonná exekúcia je exekúcia….“ Pán Krutý však nezostal len pri nezákonnej exekúcii. Pri svojej dôslednej činnosti zašiel ešte ďalej a po splatení dlhu si začal nárokovať úroky z omeškania v hodnote 62 tisíc eur. Od manželov na invalidnom dôchodku (on je po operácii srdca, ona po operácii žalúdočného tumoru… ) Je preto veľmi smutné, že napriek tomu, že u nás mnohé veci nefungujú, tento typ pracovnej činnosti funguje stopercentne. Je to ako pohľad z autobusu, keď sa pozeráte na krásnu slovenskú drevenú chalúpku a na nej billboard: Pôžičky. Hneď. Bez záväzkov. Potom si otvoríte noviny a tam vidíte iný inzerát: „Vymáhanie dlhov“. A za ním exekútor čakajúci ako sup na zdochlinu…

Iveta Kmeťová

zdroj: aktuality.sk
          patricklinhart
Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Budú Kotlebovci zabíjať ľudí?

Skôr než si odpovieme na túto otázku, mali by sme si vlastne definovať, čo je fašizmus a ako prejavuje v ĽSNS Mariána Kotlebu   

5 dôvodov, prečo sú kotlebovci fašisti.
(podľa Jakuba Drábika)

1. Fašizmus je forma radikálneho nacionalizmu snažiaca sa o „očistu“ národa, ktorý je podľa fašistov v kríze. Takto nám dnešný stav prezentujú aj kotlebovci: „zvrátenosti v médiách“, „degenerovaná spoločnosť“, „paraziti“, „kríza“ a podobne. Svet sa rúti do záhuby a len oni vedia, ako ho zachrániť 

2. Fašizmus potrebuje nepriateľa, ktorého môže obviniť z problémov národa, démonizovať ho a nakoniec národ od neho „očistiť“. Strach zároveň mobilizuje masy – u kotlebovcov sú to ako vnútorní (Rómovia, Židia, Maďari, skorumpovaní politici), tak vonkajší (utečenci, islam) nepriatelia. 
3. Fašisti tvrdia, že moderná kultúra je dekadentná a zvrátená a chcú ju nahradiť tou „pravou“ národnou. Prejavy kotlebovcov i ich program je plný „dekadentného moderného umenia“ a „nízkou úrovňou kultúry“. Preto Kotleba zatvá…

Z Číny Koronavírus sa dostal pravdepodobne už do Európy. Situácia je vážna

Koronavírus v Európe? Už to nie je len problém juhovýchodnej Ázie a USA. V ruskom Petrohrade v stredu pre podozrenie z nákazy hospitalizovali dve osoby, ktoré krátko predtým prileteli z Číny, a na niektorých letiskách v Európe zavádzajú hygienické opatrenia.

Ochorenie sa rozšírilo aj do iných oblastí Číny. Prípady ochorení hlásili aj Thajsko, Japonsko, Južná Kórea, Taiwan a USA,“ hovorí Daša Račková z Úradu verejného zdravotníctva SR.

Slovenské orgány zatiaľ nevidia dôvod na kontrolu cestujúcich. Pripravili však určité preventívne kroky a hlavne upozorňujú cestovateľov, čo robiť v rizikových lokalitách či po návrate na Slovensko. Nádcha, kašeľ, bolesť hrdla, vysoká teplota - spočiatku to vyzerá ako bežné ochorenie dýchacích ciest. Lenže nový koronavírus nie je žiadna chrípka. Stačí, že v dýchacej sústave napadne jednu z buniek, tá potom praskne a vírus sa môže šíriť ďalej. Keď sa dostane do pľúc, spôsobí opuch alebo zápal a vtedy už ide o život. Ochorenie má podobný priebeh ako vírusy S…