Najnovšie články
latest

"Mešuge" Mazurek končí v parlamente, rozhodol súd, za jeho rasistické reči v rádiu...

Mazurek "doskákal"... dokedy??!

Poslanec Kotlebovej Ľudovej strany Naše Slovensko Milan Mazurek príde o svoj mandát v parlamente. Ide o vôbec prvý prípad, keď súdna moc zbavila mandátu poslanca parlamentu.

Senát Najvyššieho súdu vedený sudcom Petrom Paludom v odvolacom konaní potvrdil jeho vinu v kauze rasistických rečí o Rómoch v žilinskom Rádiu Frontinus.

Keďže sa podľa súdu dopustil úmyselného prečinu hanobenia národa, rasy či presvedčenia, v parlamente skončí. Mazurekovi advokáti síce avizovali, že podajú dovolanie ako mimoriadny opravný prostriedok, to však nemá odkladný účinok.

Hovorí to ústava, podľa ktorej mandát poslanca „zaniká dňom nadobudnutia právoplatnosti rozsudku, ktorým bol poslanec odsúdený za úmyselný trestný čin“.

Ak by Mazurek pokutu nezaplatil, nebude môcť kandidovať ani v budúcoročných parlamentných voľbách. Zákon totiž hovorí, že prekážkou práva byť volený je „právoplatné odsúdenie za úmyselný trestný čin, ak odsúdenie nebolo zahladené“. Ak desaťtisíc eur zaplatí, jeho kandidatúre v budúcoročných voľbách nebude nič stáť v ceste.

Mazurek v éteri hovoril o „celej komunite cigánskych asociálov“. Rozprával zážitky zo základnej školy, kde keď sa podľa neho otvorili dvere na osobitnej škole oproti tej ich, „bolo to ako v zoologickej záhrade“. Moderátor nezareagoval ani vtedy, keď poslanec rozprával o tom, ako by mal štát zasiahnuť a že Cigáni si z plodenia detí nebudú môcť robiť biznis.

„To musíme zastaviť,“ zdôrazňoval a pokračoval, že peniaze z eurofondov investujeme do ľudí, ktorí „nikdy pre národ neurobili nič a nič nám neprinesú ani v budúcnosti“.

Mazurek sa na Najvyššom súde snažil brániť okrem iného tým, že spochybnil zákonnosť dôkazu, teda zvukový záznam z Rádia Frontinus, ktorý súdu dodal konateľ rádia na dvoch CD nosičoch. Jeho advokáti tvrdili, že nebolo zrejmé, z akého zdroja a ako bol záznam vytvorený, či je naozaj autentický a či nebol dodatočne upravený.
Prokurátor označil tieto námietky za absurdné, lebo záznam relácie je stále na YouTube.

Mazurek spochybňoval aj znalecký posudok rozhlasovej nahrávky jeho rozhovoru s redaktorom Rádia Frontinus, ktorý vypracoval znalec Max Steuer. Poslanec ĽSNS tvrdil, že Steuer má nepriateľský vzťah ku Kotlebovej strane. Na súde v Banskej Bystrici ho vlani spochybňoval tiež – vtedy na základe toho, že o ňom tvrdil, že je Žid.

Rádio Frontinus za rozhovor dostalo od licenčnej Rady pre vysielanie a retransmisiu pokutu vo výške 15-tisíc eur.

ĽSNS má v súčasnej dobe 14 % volebné preferencie. A tu vzniká otázka... Na aký čas končí Mazurek v parlamente? Nepríde chvíľka, keď sa dočkáme triumfálneho návratu Mazureka??? Nie je to iba hra s nami občanmi akože vyvolať pocit krivdy? Alebo akú hru začal hrať Fico? Nepripravuje akože cestu do parlamentu, resp. do vlády pre martýrov Kotlebovcov. To všetko sa dozvieme určite neskôr, keď "to všetko" príde...

Iveta Kmeťová
zdroj: dennikn.sk


« PREV
NEXT »

3 komentáre

 1. ta sprava neni vubec dobra...vrati sa do parlamentu a ve vecsi sile ako teraz lebo vseci ho budu lutovat a budu ho volic...bude este horsie na slovesnku ako bolo nikdy by som sa tam nevratil

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Máte pravdu, kdo má rozum tak na slovensku nežije. Děkuji rodičům že odtud odešli. Pro mladé tam není budoucnost.

   Odstrániť
 2. Zdravým vás! Áno. No keby Rómaci dostali rozum a držali by spolu a kebyže sa fakt nezapredavali romskymi hlasmi tak už dávno je nejaká rómska strana v parlamente! Tu idú Rómaci proti sebe a majorita sa smeje znas a robia si reklamu na nás Rómov. Strana LSNS. Kotleba a mazurek čo som rád že skončil ale vy nevidite čo ta strana LSNS chce dosiahnuť má medzi sebou aj romákov. A Mi keď sa terás dáme chytiť do päste tak fakt neviem bude to snami zle. Pozrite ako Marek balaz judas čo stvara prečo prehadzuje kabátik ako sa mu chce lebo vie ako ísť na Rómov ako kotleba a mazurek robia si populácie reklami na Rómov rómsky problém a mi im to dovolíme. Pred tím Marek balaz sa zastával mazurek teraz naňho nadáva že je buzik sori ale vy nevidite že on ma niečo za lubom.... V. Mečiar.... Harabin už nevie kde sa má podiet on sy myslí že Rómaci sú blbý ale nech si strčí tie bludy do zadku s prepáčením a vy keď teraz Rómaci už ne pôjdete voliť a voliť jednu rómsku stranu tak nám je fakt už po piči... Amen cma! Aj my sme ľudia romále..... Tu vidíte sami Rómaci že sú tú Rómaci dobrý čo robia pre nás všetkých Rómov niečo tak schopné sa už konečne a prestanme už stim hasterenim lebo tak sa nikde nedostaneme ešte tak môže byť že kotleba budze predseda vlády SR a tedy co budze? Kotlebovci sú prefíkaný tak budzme aj mi. Je tu strana STS. a keď budze Ivan hricko.... tak môže to visť vo voľbách. Celá vláda SR nemá rád romi tak treba už dačo robíc... A ne mac múdre reči. Abo tu dakto veľo roky píše jak... Pán Kmeťo a vy ešte mace tu predsudky voči takomu co pre nás všetkých dačo robí aj pani. Kmeťová..... Lem treba čítac co se píše a potom môžece mac predsudky voči iným..... ale keď kotleba abo strana LSNS nadáva ta čom? Lebo znaju že dze a jak še tého chycic bo znaju lem kričíc asociali. Cicavci štátu sociálnych dávok paraziti nič iné. Jak keby lem Rómaci brali sociálnu dávku a majorita neberie? Kotlebovci za nich se ne skladajú na dane? Jak kričia.....zakon musí platím dvoj metrom.... Ale není to tak lebo lem Rómaci sú pre nich problém..... Už se mi nechce pisac bo budzem pisac sprosté a to není pekne..... /!

  OdpovedaťOdstrániť

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme