Preskočiť na hlavný obsah

Norbert Hmilansky dal jasný odkaz naším rómskym predstaviteľom. "Zobuďte sa!!!"



NORBERT HMILANSKY


Dnešná situácia na Slovensku je pre nás Rómov naozaj nepriaznivá. Podľa aktuálneho prieskumu, keby sa konali voľby v týchto dňoch, by na 3. mieste skončili Kotlebovci. 


Volebné preferencie

Podľa agentúry Focus za obdobie september 2019 preferencie jasne hovoria, že na 3. mieste by z 10,60 % percentami skončila fašistická strana Mariána Kotlebu.

Politológovia a nakoniec aj predstavitelia Smeru sa nechali počuť, že sú schopní vytvoriť koalíciu Smer, SNS a Kotleba. Do hry ešte prichádza aj Kollár, ktorý sa zo 7.20% v predvolebných preferenciách ocitá na 4. mieste. Teda, ak by vznikla koalícia SMER, SNS, Kotleba, Kollár, získala by cez 46% percent hlasov a to bohato stačí na vytvorenie novej vlády. Opozícia by dostala iba 39% hlasov a to znamená len jedno, že na druhý rok Kotleba môže sedieť nielen v parlamente, ale aj vo vláde Slovenskej republiky.  




Fašizmus sa popularizuje  

Nikto nevidí vo fašizme a v ich predstaviteľoch nebezpečenstvo, ako by v populizme s fašistickou ideológiou videli všeliek na všetky boľačky v našej spoločnosti. Viac ako 5 rokov Redakcia R1, ale aj ostatné denníky upozorňujú na fakt, ktorý je prehliadaný zo všetkých strán. 

Kotlebovci mobilizujú mladých ľudí, vzniká mládežnícka organizácia Ľudová mládež. Aktivity Ľudovej mládeže sú identické s Hlinkovou mládežou, či Hitlerjukend. Pod zástierkou letného mládežníckeho tábora sa však učia čistému nacionalizmu a xenofóbii s absolútnou intoleranciou všetkému čo nespadá do chorých mozgov vodcov fašistickej strany Mariána Kotlebu Ľudová strana naše Slovensko, ktorá má záštitu nad občianskym združením Ľudová mládež.



My blogeri z Redakcie R1 sme už dávnejšie upozorňovali na výcvikové mládežnícke tábory na severe Slovenka, kde sa v lesoch mladí neonacisti učili bojové umenie, ako bojovať s nepriateľom a tým nepriateľom pre nich je Róm, Žid, či prisťahovalec z vojnou zničených krajín. Nikto na naše články nereagoval, a prečo aj, veď to písali len sprostí cigáni... Boli sme na smiech pre všetkých, či gádžov, tak aj Rómov.


Neonacisti sa dnes z ulíc dostali do parlamentu a miesto kanád a holých hláv si dali na seba obleky. Robia propagandu na facebooku, majú svoje internetové média. Útočia na Rómov, Židov, ibaže tu nejde len o reči na webe, ale o veľmi reálne plány a veľmi reálne zbrane. Podľa interných informácií sa náckovia nielen cvičia v streľbe po lesoch a so školáckymi gramatickými chybami volajú k sebe nových členov, ale zhromažďujú hotové arzenály zbraní.




Fanatici, ktorí chcú odstrániť „nepriateľov národa“ a demokraciu, dostávajú milióny eur zo štátneho rozpočtu a snažia sa prenikať do polície oni sa nielen snažia, ale už aj sú, minimálne ja viem o dvoch, ktorí sa hlásia k myšlienkam Kotlebovcov. Pod Národnou kriminálnou agentúrou (NAKA) najnovšie vznikla Národná jednotka boja proti terorizmu a extrémizmu. Je zaistená bezpečnosť občanov a vôbec samotná existencia tohto štátu? Ich úloha sa zatiaľ javí ako nie celkom efektívna, pretože aj keď niekoho obžalujú z extrémizmu, súdy to vo väčšine prípadov zmetú zo stola, alebo takýto fanatici dostanú tak smiešny trest, že nestojí ani za zmienku a ďalej môžu sa slobodne pohybovať v našej spoločnosti. 


Na tieto fakty neupozorňujeme len my z Redakcie R1, ale aj denníky a týždenníky minimálne 3 roky, napriek tomu kompetentní mlčia. Mlčia naši politici, mlčia naši rómski predstavitelia, mlčí parlament, ale aj polícia... To rozčúlilo aj známeho youtubera Norberta Hmilanskeho, ktorý sa pýta politikov ako je možné, že takéto niečo sa môže diať v našej spoločnosti v 21. storočí a dal aj jasný a tvrdý odkaz naším rómskym predstaviteľom. 






My sme oslovili aj Ivana Hriczka, ktorý zakladá novú politickú stranu Slovenská iniciatíva menšín (SIM), ako sa on pozerá na fakt zvyšujúceho sa extrémizmu u nás. 


"Situácia v spoločnosti v našej krajine je vážna! Na nebezpečný stav spoločnosti upozorňujem už niekoľko rokov. Strach, beznádej a revolučné chute nič neriešiacich riešení chutia ľuďom v beznádeji, či už na jednej alebo druhej strane a podnikavci to patrične zneužívajú. Rómovia sú najchudobnejší a najzraniteľnejší ľudia v našej krajine. Je mi ľúto, že ľudia s mocou v ruke to statočne prehliadajú a hazardujú s našou krajinou a jej stabilitou. Ako Róm, otec a občan tejto krajiny sa cítim zvláštne, až možno ohrozene, keď čítam a počúvam nálady ľudí voči Rómom v Európe a na Slovensku a to nie len na internete, ale už aj v uliciach. Rómovia, ktorí majú politické ambície sa hrajú na dôležitých a dokonalých a podstata im statočne uniká, a preto sú vždy aj v pozícii porazených a potom sa čudujú, že Rómovia ich nepodporia. Pokiaľ sa my Rómovia nespojíme, reálne nepodporíme a nezačneme si aj dôverovať, neporiešime nič! Slovensko potrebuje vodcu Rómskeho národa, ktorý na občianskom princípe zrealizuje politiku vstupu do parlamentu aj Rómov, prevezme reálnu zodpovednosť za Rómov na Slovensku a vytvorí hodnotnú spoluprácu so Slovenskom a vládou SR. Pokiaľ to Rómovia nepochopia, tak môžme len lamentovať na internete a nikdy nič neporiešime. Rómovia sú súčasťou živého národa a preto nedovoľme nikomu, aby nás označoval, ničil, používal, alebo vysmieval lebo MY SME TU!"


Norbert Hmilansky, sa pýta politikov ako je možné, že takéto niečo sa môže diať v našej spoločnosti v 21. storočí a dal aj jasný a tvrdý odkaz naším rómskym predstaviteľom. 







Jozef Kmeťo 
Zdroj TASR/ Plus 7 dní 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci nezvládajú protesty Rómov na východe Slovenska

Počas mítingu Kotlebovcov na východe protestovali stovky Rómov. Protesty Rómov začali v Sečovciach, cez Sabinov a vyvrcholili v Košiciach. Tieto protesty sú spájané so stranou PS/Spolu a Trubanom, a tak trošku ako keby sa zabudlo na našich politických aktivistov, ktorí pomohli k tomu, aby sa Rómovia zobudili a povedali jasne STOP fašizmu. Viktor Valík, Ivan Hriczko, Roman Suchý, alebo podnikateľ Emilio Gujda, či Džemal Kodrazi. Toto sú výrazne mená predstaviteľov rómskej politickej scény na východe Slovenska a na týchto ľudí by sa tiež nemalo zabudnúť.

Kotlebovci nerátali s tým, že sa my Rómovia dokážeme cez sociálne siete zmobilizovať, a tak čo im vlastne ostalo, ako obviniť Trubana za PS/Spolu, že protestujúcich zvážali do Košíc autobusmi a dostali za to, že budú stáť na námestí, 15€. Čo je samozrejme hlúposť, pretože ani Truban za PS/spolu a ani napríklad Hlina za KDH si kupovať protestujúcich nepotrebujú a naši politickí predstavitelia, ako Viktor Valík za stranu STS zase nedisponu…

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 






V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Slovenskom sa rozhoreli protesty proti fašizmu a média mlčia

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Doposiaľ najväčší protest proti fašizmu sa vo štvrtok popoludní uskutočnil v Košiciach.
Najviac však o protestoch informujú rómske portáli na sociálnej sieti, naše média ako televízia Joj, Markíza a ďalšie média viac menej mlčia. Je veľmi smutné, že dokážu  Slovenské média v rýchlosti 10-1 priniesť negatívne spravy o Rómoch, ale to že ľudia a hlavne Rómovia povstali proti rasizmu neinformujú vôbec, alebo len okrajovo... 
Sú to spojené nádoby, všetko ako konáme v našej spoločnosti ma vplyv na nás všetkých... To že, fašistická strana ĽSNS Mariána Kotlebu sa teší výborným predvolebným preferenciám, môže nečinnosť politikov, súdov, prokuratúry, ktorí nechali fašizmu narásť do obludných rozmerov a ten sa môže nakoniec stať aj pre benevolentných sudcov a politikov osudným. Netreba totiž zabudnúť, že podobne začínal aj Hitler....  
Posledný protest bol  Piatok vo Fiľakove, kde ľudia kričali aby Kotelba a Mazurek išiel domov... "…