Preskočiť na hlavný obsah

Norbert Hmilansky dal jasný odkaz naším rómskym predstaviteľom. "Zobuďte sa!!!"NORBERT HMILANSKY


Dnešná situácia na Slovensku je pre nás Rómov naozaj nepriaznivá. Podľa aktuálneho prieskumu, keby sa konali voľby v týchto dňoch, by na 3. mieste skončili Kotlebovci. 


Volebné preferencie

Podľa agentúry Focus za obdobie september 2019 preferencie jasne hovoria, že na 3. mieste by z 10,60 % percentami skončila fašistická strana Mariána Kotlebu.

Politológovia a nakoniec aj predstavitelia Smeru sa nechali počuť, že sú schopní vytvoriť koalíciu Smer, SNS a Kotleba. Do hry ešte prichádza aj Kollár, ktorý sa zo 7.20% v predvolebných preferenciách ocitá na 4. mieste. Teda, ak by vznikla koalícia SMER, SNS, Kotleba, Kollár, získala by cez 46% percent hlasov a to bohato stačí na vytvorenie novej vlády. Opozícia by dostala iba 39% hlasov a to znamená len jedno, že na druhý rok Kotleba môže sedieť nielen v parlamente, ale aj vo vláde Slovenskej republiky.  
Fašizmus sa popularizuje  

Nikto nevidí vo fašizme a v ich predstaviteľoch nebezpečenstvo, ako by v populizme s fašistickou ideológiou videli všeliek na všetky boľačky v našej spoločnosti. Viac ako 5 rokov Redakcia R1, ale aj ostatné denníky upozorňujú na fakt, ktorý je prehliadaný zo všetkých strán. 

Kotlebovci mobilizujú mladých ľudí, vzniká mládežnícka organizácia Ľudová mládež. Aktivity Ľudovej mládeže sú identické s Hlinkovou mládežou, či Hitlerjukend. Pod zástierkou letného mládežníckeho tábora sa však učia čistému nacionalizmu a xenofóbii s absolútnou intoleranciou všetkému čo nespadá do chorých mozgov vodcov fašistickej strany Mariána Kotlebu Ľudová strana naše Slovensko, ktorá má záštitu nad občianskym združením Ľudová mládež.My blogeri z Redakcie R1 sme už dávnejšie upozorňovali na výcvikové mládežnícke tábory na severe Slovenka, kde sa v lesoch mladí neonacisti učili bojové umenie, ako bojovať s nepriateľom a tým nepriateľom pre nich je Róm, Žid, či prisťahovalec z vojnou zničených krajín. Nikto na naše články nereagoval, a prečo aj, veď to písali len sprostí cigáni... Boli sme na smiech pre všetkých, či gádžov, tak aj Rómov.


Neonacisti sa dnes z ulíc dostali do parlamentu a miesto kanád a holých hláv si dali na seba obleky. Robia propagandu na facebooku, majú svoje internetové média. Útočia na Rómov, Židov, ibaže tu nejde len o reči na webe, ale o veľmi reálne plány a veľmi reálne zbrane. Podľa interných informácií sa náckovia nielen cvičia v streľbe po lesoch a so školáckymi gramatickými chybami volajú k sebe nových členov, ale zhromažďujú hotové arzenály zbraní.
Fanatici, ktorí chcú odstrániť „nepriateľov národa“ a demokraciu, dostávajú milióny eur zo štátneho rozpočtu a snažia sa prenikať do polície oni sa nielen snažia, ale už aj sú, minimálne ja viem o dvoch, ktorí sa hlásia k myšlienkam Kotlebovcov. Pod Národnou kriminálnou agentúrou (NAKA) najnovšie vznikla Národná jednotka boja proti terorizmu a extrémizmu. Je zaistená bezpečnosť občanov a vôbec samotná existencia tohto štátu? Ich úloha sa zatiaľ javí ako nie celkom efektívna, pretože aj keď niekoho obžalujú z extrémizmu, súdy to vo väčšine prípadov zmetú zo stola, alebo takýto fanatici dostanú tak smiešny trest, že nestojí ani za zmienku a ďalej môžu sa slobodne pohybovať v našej spoločnosti. 


Na tieto fakty neupozorňujeme len my z Redakcie R1, ale aj denníky a týždenníky minimálne 3 roky, napriek tomu kompetentní mlčia. Mlčia naši politici, mlčia naši rómski predstavitelia, mlčí parlament, ale aj polícia... To rozčúlilo aj známeho youtubera Norberta Hmilanskeho, ktorý sa pýta politikov ako je možné, že takéto niečo sa môže diať v našej spoločnosti v 21. storočí a dal aj jasný a tvrdý odkaz naším rómskym predstaviteľom. 


My sme oslovili aj Ivana Hriczka, ktorý zakladá novú politickú stranu Slovenská iniciatíva menšín (SIM), ako sa on pozerá na fakt zvyšujúceho sa extrémizmu u nás. 


"Situácia v spoločnosti v našej krajine je vážna! Na nebezpečný stav spoločnosti upozorňujem už niekoľko rokov. Strach, beznádej a revolučné chute nič neriešiacich riešení chutia ľuďom v beznádeji, či už na jednej alebo druhej strane a podnikavci to patrične zneužívajú. Rómovia sú najchudobnejší a najzraniteľnejší ľudia v našej krajine. Je mi ľúto, že ľudia s mocou v ruke to statočne prehliadajú a hazardujú s našou krajinou a jej stabilitou. Ako Róm, otec a občan tejto krajiny sa cítim zvláštne, až možno ohrozene, keď čítam a počúvam nálady ľudí voči Rómom v Európe a na Slovensku a to nie len na internete, ale už aj v uliciach. Rómovia, ktorí majú politické ambície sa hrajú na dôležitých a dokonalých a podstata im statočne uniká, a preto sú vždy aj v pozícii porazených a potom sa čudujú, že Rómovia ich nepodporia. Pokiaľ sa my Rómovia nespojíme, reálne nepodporíme a nezačneme si aj dôverovať, neporiešime nič! Slovensko potrebuje vodcu Rómskeho národa, ktorý na občianskom princípe zrealizuje politiku vstupu do parlamentu aj Rómov, prevezme reálnu zodpovednosť za Rómov na Slovensku a vytvorí hodnotnú spoluprácu so Slovenskom a vládou SR. Pokiaľ to Rómovia nepochopia, tak môžme len lamentovať na internete a nikdy nič neporiešime. Rómovia sú súčasťou živého národa a preto nedovoľme nikomu, aby nás označoval, ničil, používal, alebo vysmieval lebo MY SME TU!"


Norbert Hmilansky, sa pýta politikov ako je možné, že takéto niečo sa môže diať v našej spoločnosti v 21. storočí a dal aj jasný a tvrdý odkaz naším rómskym predstaviteľom. Jozef Kmeťo 
Zdroj TASR/ Plus 7 dní 

Komentáre

 1. Toto fakt ? Tak toto je Norbi veľky krok ked si sa ocitol na stránke Redakcie R1 Gratulujem lačoro

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Gratulujem norbíííííííííííííííííííííííííííí si tam ako si to dokázal sa dostať sem

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Láčoro dobil si R1 velká gratulácia

  OdpovedaťOdstrániť
 4. má pravdu čo robia velky cigni sedia na peloch

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Je to hrůza, děsivá zpráva nedej se Norbika pravdu máš

  OdpovedaťOdstrániť
 6. No som zvedavá ako si to dokázal že Kmeto o tebe napísal

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Hrozne ale ten človek má pravdu, kam chceme všetci prísť ked necháme takto daleko veci zájsť

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Na slovensko za posledne 5 roky prislo 70000 ukrajincov a srbov skoro sami muzi..konec slovensku pre romov to bude len horse a horse...mlady romaci co maju kus penazi a rozum utekaju ze slovenska prec

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Nevera u Šarköziovcov z Cigánskych diablov

V partii Cigánskych diablov v týchto dňoch dujú poriadne vetriská. Podľa informácií Nového Času je na pretrase nevera a intrigy. Zdroj Nového Času tvrdí, že manželka Ernesta Šarköziho Silvia má mať až podozrivo blízko k prvému huslistovi Štefanovi Banyákovi, ktorý má s manželkou Katkou dvoch synov.


Podľa Silvie Šarköziovej ide však o výmysel, ktorý má jej rodine uškodiť.„Nie, nie je to pravda,“ vyhlásila Silvia, no pripustila, že práve v domácnosti u Banyákovcov nebolo vždy všetko s kostolným poriadkom a v ich domácnosti plnej hádok sa riešili otázky nevery. „Dôvodom ich hádok mala byť nevera Banyákovej manželky Katky,“ vyjadrila sa opatrne Silvia Šarköziová. Podľa jej slov práve Banyák upodozrieval svoju manželku z nevery. „Ja neriešim, či to bola alebo nebola pravda, ja sa do ich manželstva absolútne nestarám ani nechcem. Mňa sa to netýka,“povedala Šarköziová.


Nevera, alebo len novinárska kačica?

Jeden z komentárov ma však doslova šokoval: "Reálne, Sylvia je krásna žena a Ernest…

Zborov : Video ktoré zachytáva ako policajti bijú Rómov v osade, zachytáva scénu ako z hororu, kde policajti bijú ľudí hlava nehlava...

***RTVS má k dispozícii video, na ktorom policajti bijú obuškami Rómov v osade*** Video, ktoré sa podarilo získať European Roma Rights Centre (Centrum pre práva Rómov), zachytáva scénu v Zborove, okres Bardejov, keď podvečer 16. apríla 2017 privolali policajnú hliadku pre šarvátku medzi Rómami. Niekoľko policajtov sa zaháňa obuškami aj na deti, jeden z nich surovo sotí do staršej ženy, ktorá stojí pokojne bokom a zrazí ju na zem. Policajti sa na videu opakovane zaháňajú na ľudí, ktorí nekladú žiaden aktívny odpor. Rómovia tvrdia, že zásah si natočili viacerí, zachovalo sa však len toto jediné video. Pracovníkom Centra pre práva Rómov povedali, že večer po zásahu sa totiž policajti vrátili a donútili ich ostatné videá z telefónov vymazať. Video sme ukázali aj policajnému prezidentovi Tiborovi Gašparovi. „Viaceré z tých zákrokov sa mi zdajú zjavne neprimerané. Na môj podnet som video preposlal na policajnú inšpekciu, ktorá okamžite začne konanie, aby sa celý zásah vyšetril,“ povedal ná…

Kráľ rómskych piesní Kamil Polakovič z City Boys z Trnavy zase oklamal ľudí, zobral zálohu a neprišiel hrať...

Kto z nás by nepoznal Kamila, úžasného speváka, hudobníka, skladateľa rómskych piesní. Právom sa označuje za kráľa rómskych piesní. No to je jeho jedna stránka, druhú stránku jeho života len málo Rómov pozná a tí čo mali možnosť Kamila spoznať aj inak mi určite dajú za pravdu...


Tvrdí, že jej pokazil najkrajší deň v živote. Renáta Čonková (36) z Kokavy nad Rimavicou (okr. Poltár) si plánovala svoju svadbu mesiace dopredu, chcela, aby bola dokonalá.

Klasický scenár, ktorý Kamil urobil vo svojom živote nie jedenkrát, zobral zálohu, dohodol sa termín kedy príde hrať a v deň termínu Kamila nikde... To bol prípad aj Renáty Čonkovej.

Ešte vo februári oslovila kráľa rómskych piesní Polakoviča. „Dohodli sme sa, že vystúpi so svojou kapelou za honorár 1 000 eur. Päťsto som mu poslala dopredu ako zálohu. Navyše, sľúbil mi, že nám zloží svadobnú pieseň, tak som mu dala ďalších 260 eur,“ vysvetľuje Čonková.