Preskočiť na hlavný obsah

Známu speváčku osočila, že je cigánka. Na charitatívnom koncerte ju nazvala pi*ou
Každoročne sa spájajú bežci zďaleka i zblízka na to, aby podporili charitatívnu udalosť BEH PRE SRDCE. Pomáhať sa dá samozrejme celoročne, no presne dnes je ten deň, kedy sa opäť v Bratislave, mestskej časti Rača organizuje samotné podujatie, kde sa opäť zúčastnili celé stovky bežcov odhodlaní pomôcť dobrej veci.

Podporu tejto akcii s krásnou myšlienkou vyjadril napríklad moderátor Sajfa, príde sa do programu zapojiť aj rapper Kali, ktorý v Rači býva. Okrem nich však do programu patrí aj obľúbená, večne milá a usmievavá speváčka Veronika Strapková. Pre ňu bol však príchod na akciu viac než nepríjemný, keďže si na vlastnej koži prežila útok na farbu svojej pokožky. Cesty v blízkosti podujatia sú samozrejme menej prechodné, než sa bežných dní. To sa však nestretlo s pochopením istej ženy, ktorej chcela Veronika s dobrým úmyslom poradiť. Pani však na speváčku vyletela, že jej nebude nejaká „cigánska pi*a rozkazovať“. Stupídne? Jednoznačne.

Veronika Strapková bola súčasťou charitatívnej akcie BEH PRE SRDCE. Ako jedna z účinkujúcich v programe mala vyhradené miesto neďaleko od pódia v areály podujatia. Pri jej snahe o to dostať sa so svojím autom na vyhradené parkovisko mala problém práve pre zvýšený pohyb v okolí podujatia. Keď vystúpila z auta, stačila len slušne pozdraviť… a dotyčná pani, o ktorej je reč, ju začala častovať rasistickými urážkami o tom, že nejaká cigánska pi*a jej nebude rozkazovať a oháňala sa políciou. Okrem samotnej speváčky, stihla pani pourážať aj bežcov (ktorí samozrejme bežali za charitatívnym účelom). Hneď po tom sa to Veronika rozhodla i zdokumentovať.. a na jej výzvu to pani dokonca zopakovala opäť a na kameru. Ukážku môžeš vidieť vyššie.


„Nechcela som si to nechávať pre seba, je dôležité o takýchto veciach hovoriť…“

Veronika Strapková o incidente hovorí: „Pravdou zostáva, že keď sa hocikto stretneme s podobným vystupovaním, je dôležité, aby sme to nenechali len tak. Samozrejme je človek v šoku z danej situácie, keď ťa dotyčný „útočník“ svojím krikom a ďalšími neuvedomenými prejavmi nepustí ani len k slovu. Je takisto dôležité, aby sme takéto prejavy nenávisti zachytili a snažili sa s tým niečo urobiť. Mali by sme byť tolerantnými a nevyvyšovať sa nad niekým iným. Tu nejde o to, že mňa by niekto urazil… ale že si dovolil správať sa nadradene len na základe vonkajších znakov. Ja neviem o tom, žeby som mala rómsky pôvod, ale aj keby som mala, nie je to dôvod na ponižovanie. Nikto by sa nemal povyšovať nad iného. Je to veľmi smutné.“

Bojujme spoločne za toleranciu

Paradoxom celej situácie je, že iba podčkiarkla závažnosť tohto problému, napriek tomu, že žijeme v roku 2019. Ako vidíš vyššie uvedenú reklamu od Absolutky, tá sa aj tento rok pripomína Slovákom s práve spomínanou toleranciou. Ľuďom treba otvárať oči vlastným príkladom a môžeš sa do tohto celého zapojiť spolu s nami! Pýtaš sa ako? Podpor aj ty merch POĎ ŽIŤ, NECHAJ ŽIŤ a staň sa aj ty pozitívnou reklamou pre spoločnosť… Veronika si poplakala, no na dotyčnú ženu sa vraj nehnevá, ale chcela to rozšíriť ďalej…

„Nemali by sme dovoliť, aby nenávisť ovládala spoločnosť.“
Video prehrávač
Zdroj https://news.rukahore.sk
POĎ ŽIŤ NECHAj ŽIŤ   https://merch.sk/absolut

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci nezvládajú protesty Rómov na východe Slovenska

Počas mítingu Kotlebovcov na východe protestovali stovky Rómov. Protesty Rómov začali v Sečovciach, cez Sabinov a vyvrcholili v Košiciach. Tieto protesty sú spájané so stranou PS/Spolu a Trubanom, a tak trošku ako keby sa zabudlo na našich politických aktivistov, ktorí pomohli k tomu, aby sa Rómovia zobudili a povedali jasne STOP fašizmu. Viktor Valík, Ivan Hriczko, Roman Suchý, alebo podnikateľ Emilio Gujda, či Džemal Kodrazi. Toto sú výrazne mená predstaviteľov rómskej politickej scény na východe Slovenska a na týchto ľudí by sa tiež nemalo zabudnúť.

Kotlebovci nerátali s tým, že sa my Rómovia dokážeme cez sociálne siete zmobilizovať, a tak čo im vlastne ostalo, ako obviniť Trubana za PS/Spolu, že protestujúcich zvážali do Košíc autobusmi a dostali za to, že budú stáť na námestí, 15€. Čo je samozrejme hlúposť, pretože ani Truban za PS/spolu a ani napríklad Hlina za KDH si kupovať protestujúcich nepotrebujú a naši politickí predstavitelia, ako Viktor Valík za stranu STS zase nedisponu…

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Slovenskom sa rozhoreli protesty proti fašizmu a média mlčia

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Doposiaľ najväčší protest proti fašizmu sa vo štvrtok popoludní uskutočnil v Košiciach.
Najviac však o protestoch informujú rómske portáli na sociálnej sieti, naše média ako televízia Joj, Markíza a ďalšie média viac menej mlčia. Je veľmi smutné, že dokážu  Slovenské média v rýchlosti 10-1 priniesť negatívne spravy o Rómoch, ale to že ľudia a hlavne Rómovia povstali proti rasizmu neinformujú vôbec, alebo len okrajovo... 
Sú to spojené nádoby, všetko ako konáme v našej spoločnosti ma vplyv na nás všetkých... To že, fašistická strana ĽSNS Mariána Kotlebu sa teší výborným predvolebným preferenciám, môže nečinnosť politikov, súdov, prokuratúry, ktorí nechali fašizmu narásť do obludných rozmerov a ten sa môže nakoniec stať aj pre benevolentných sudcov a politikov osudným. Netreba totiž zabudnúť, že podobne začínal aj Hitler....  
Posledný protest bol  Piatok vo Fiľakove, kde ľudia kričali aby Kotelba a Mazurek išiel domov... "…