Preskočiť na hlavný obsah

Čo týždeň dal - prehľad najdôležitejších udalostí


Dnes sa konal pohreb speváka Karla Gotta, asi najsledovanejšia udalosť končiaceho sa týždňa. Ako ja, tak snáď každý sledoval zádušnú omšu z katedrály svätého Víta z pražského hradu. Neubránil som sa dojatiu pri slovách Jiřiny Bohdalovej, ktorá pri rakve Karla Gotta povedala, ,,Túto veľmi ťažkú úlohu mi dal sám Karel," vysvetlila s tým, že s Gottom boli celoživotní priatelia. Tým, že je staršia, očakávala, že odíde na večnosť skôr a bude sa na jej rozlúčke prihovárať on. ,,To je jediný sľub, ktorý nesplnil." Pripomína, že odišiel zmierený a obklopený láskou manželky a dcér. Podľa slov Bohdalovej odišiel dobrý a slušný človek, ktorý vždy rád pomohol. Nakoniec vo svojej reči odkázala Gottovi do neba: ,,Čakaj ma tam hore, drž mi tam miesto. Mám pre teba jeden skvelý židovský vtip," aj takto so slzami v očiach, sa snažila Jiřina Bohdalová odľahčiť pre ňu tak ťažkú chvíľu.  

Ďalšie udalosti týždňa 

SMK sa pokúsi o vytvorenie spoločnej kandidátky s Mostom-Híd


Patakyová: Segregácia rómskych detí vo vzdelávacom systéme na Slovensku pretrváva


Zo zahraničia 

Rumunsko prevzalo polročné predsedníctvo v Rade EÚ


Členské štáty Únie súhlasia so zintenzívnením rokovaní o brexite

Britský premiér Boris Johnson opakuje, že Británia vystúpi z Únie 31. októbra bez ohľadu na to, či sa dovtedy podarí dohodnúť podmienky odchodu, alebo nie.

Vojna 


Turecko spustilo vojenskú operáciu v severnej Sýrii namierenú proti Kurdom a teroristom z Islamského štátu. Oznámil to turecký prezident Recep Tayyip Erdogan s tým, že do regiónu chce priniesť mier. Operácia už zaznamenala prvé obete a desaťtisíc ľudí je na úteku zo Sýrie. 


Absurdity týždňa 

Musel som sa fakt zasmiať, pri pohľade na správu, že Irena Bihariová • Progresívne Slovensko dostala OCENENIE OD NÁRODNEJ KRIMINÁLNEJ AGENTÚRY za zásluhy proti extrémizmu. 
Táto pani "príživníčka", ktorá doslova žije dosť náročný život plný pohodlia na účet rôznych fondov a štátnych zdrojov nič významnejšie neurobila než to, že založila Občianske združenie ľudia proti rasizmu a v rámci tejto činnosti nič iné pani Bihariová nerobí než len sa pretŕča po rôznych schôdzach a prednáškach, ktoré v konečnom dôsledku nič významnejšieho neriešia. Toto občianske združenie však v podstate funguje ako výborne platený tretí sektor, ktorý svojím pracovníkom zabezpečuje nadštandardný prijem pre život v pohodlí pri kávičkách, a schôdzach o ničom. Najlepšie činnosť pani Bihariovej vystihol jeden z komentov na margo toho, že pani Bihariová dostala ocenenie NAKA, "dostala to za to, že školila policajtov, ktorí úmyselne neriešili trestné činy rasizmu až do takej miery, že aj po školení ďalej úmyselne trestné činy rasizmu neriešia a takéto činy viac menej ostávajú bez povšimnutia". Pre mňa osobne je táto žena iba "príživník". Nič iné ako úradnícka pijavica, ktorá tam kde by mala byť nie je a tam kde nemusí byť je jej plno, je ako reklama na CoCa Colu novej chuti ľudia proti rasizmu. 

Záver              

Viete, dnes keď som sledoval zádušnú omšu za Karla Gotta som si uvedomil jedno, vždy by sme mali žiť tak, aby keď raz vydýchneme naposledy, aby aspoň jeden človek za nami vyronil slzu. A aj keď sa počas života dopustíme veľa omylov a chýb musíme brať ohľad na to, aby naše chyby a omyly neboli na škodu iných. Mám pocit, že tento svet je plný chýb a omylov ľudí, ktorí úmyselne škodia človeku. O to viac si to uvedomíte, ak z tohoto sveta odíde človek, ktorý celý svoj život venoval potešeniu človeka, takým človekom bezpochyby bol aj Karel Gott. 

Jozef Kmeťo   

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Nevera u Šarköziovcov z Cigánskych diablov

V partii Cigánskych diablov v týchto dňoch dujú poriadne vetriská. Podľa informácií Nového Času je na pretrase nevera a intrigy. Zdroj Nového Času tvrdí, že manželka Ernesta Šarköziho Silvia má mať až podozrivo blízko k prvému huslistovi Štefanovi Banyákovi, ktorý má s manželkou Katkou dvoch synov.


Podľa Silvie Šarköziovej ide však o výmysel, ktorý má jej rodine uškodiť.„Nie, nie je to pravda,“ vyhlásila Silvia, no pripustila, že práve v domácnosti u Banyákovcov nebolo vždy všetko s kostolným poriadkom a v ich domácnosti plnej hádok sa riešili otázky nevery. „Dôvodom ich hádok mala byť nevera Banyákovej manželky Katky,“ vyjadrila sa opatrne Silvia Šarköziová. Podľa jej slov práve Banyák upodozrieval svoju manželku z nevery. „Ja neriešim, či to bola alebo nebola pravda, ja sa do ich manželstva absolútne nestarám ani nechcem. Mňa sa to netýka,“povedala Šarköziová.


Nevera, alebo len novinárska kačica?

Jeden z komentárov ma však doslova šokoval: "Reálne, Sylvia je krásna žena a Ernest…

Zborov : Video ktoré zachytáva ako policajti bijú Rómov v osade, zachytáva scénu ako z hororu, kde policajti bijú ľudí hlava nehlava...

***RTVS má k dispozícii video, na ktorom policajti bijú obuškami Rómov v osade*** Video, ktoré sa podarilo získať European Roma Rights Centre (Centrum pre práva Rómov), zachytáva scénu v Zborove, okres Bardejov, keď podvečer 16. apríla 2017 privolali policajnú hliadku pre šarvátku medzi Rómami. Niekoľko policajtov sa zaháňa obuškami aj na deti, jeden z nich surovo sotí do staršej ženy, ktorá stojí pokojne bokom a zrazí ju na zem. Policajti sa na videu opakovane zaháňajú na ľudí, ktorí nekladú žiaden aktívny odpor. Rómovia tvrdia, že zásah si natočili viacerí, zachovalo sa však len toto jediné video. Pracovníkom Centra pre práva Rómov povedali, že večer po zásahu sa totiž policajti vrátili a donútili ich ostatné videá z telefónov vymazať. Video sme ukázali aj policajnému prezidentovi Tiborovi Gašparovi. „Viaceré z tých zákrokov sa mi zdajú zjavne neprimerané. Na môj podnet som video preposlal na policajnú inšpekciu, ktorá okamžite začne konanie, aby sa celý zásah vyšetril,“ povedal ná…

Kráľ rómskych piesní Kamil Polakovič z City Boys z Trnavy zase oklamal ľudí, zobral zálohu a neprišiel hrať...

Kto z nás by nepoznal Kamila, úžasného speváka, hudobníka, skladateľa rómskych piesní. Právom sa označuje za kráľa rómskych piesní. No to je jeho jedna stránka, druhú stránku jeho života len málo Rómov pozná a tí čo mali možnosť Kamila spoznať aj inak mi určite dajú za pravdu...


Tvrdí, že jej pokazil najkrajší deň v živote. Renáta Čonková (36) z Kokavy nad Rimavicou (okr. Poltár) si plánovala svoju svadbu mesiace dopredu, chcela, aby bola dokonalá.

Klasický scenár, ktorý Kamil urobil vo svojom živote nie jedenkrát, zobral zálohu, dohodol sa termín kedy príde hrať a v deň termínu Kamila nikde... To bol prípad aj Renáty Čonkovej.

Ešte vo februári oslovila kráľa rómskych piesní Polakoviča. „Dohodli sme sa, že vystúpi so svojou kapelou za honorár 1 000 eur. Päťsto som mu poslala dopredu ako zálohu. Navyše, sľúbil mi, že nám zloží svadobnú pieseň, tak som mu dala ďalších 260 eur,“ vysvetľuje Čonková.