Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Matovič sa ospravedlnil Mazurekovi
Líder OĽaNO sa na základe predžalobnej výzvy, ktorá mu bola prednedávnom adresovaná, ospravedlnil bývalému poslancovi za ĽSNS Milanovi Mazurekovi. Urobil tak po tom, ako ho neprávom obvinil z hádzania dlažobných kociek na moslimskú rodinu počas notoricky známeho incidentu na bratislavskej Hlavnej stanici. Text v celom znení následne uverejnil na Facebooku. Predmetné ospravedlnenie však nemá povahu, akú by ste čakali.

„Ja, Igor Matovič, sa ospravedlňujem poslancovi Národnej rady Slovenskej republiky a členovi politickej strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko, Milanovi Mazurekovi, za neoprávnený zásah do jeho práva na ochranu osobnosti…,“ píše v úvode svojho listu opozičný politik.Matovič však vedel ako sa ospravedlniť
Šéf OĽaNO totiž ďalej píše, že hoci neexistuje žiaden dôkaz o tom, že sám Mazurek po niekom skutočne hádzal kamene, previnil sa tým, že bol súčasťou skupiny, ktorá tak činila a on jej v tom nezabránil. Jedným dychom však dodal, že aj napriek chýbajúcemu videozáznamu „nie je vylúčené“, že aktívne konal aj on. 


„Konali ste ako organizovaná skupina, kde ste každý plnili svoju úlohu v tomto prízemnom útoku,“ píše sa ďalej v liste. Táto rodina vraj nikomu nič neurobila a previnila sa len tým, že bola „inej národnosti a mala inú farbu pleti“.
Matovič taktiež konštatuje, že Mazurek „svojim konaním podľa jeho názoru aktívne vytváral atmosféru, ktorá chlapcom s nižším intelektom v jeho okolí dodávala odvahu zdvihnúť kamene a po bezbrannej rodine ich hádzať“.
Upriamil pozornosť aj na výroky o Rómoch
Matovič v liste neskôr premostil na jednu z našich menšín a vraj ho veľmi mrzia Mazurekove výroky o tom, že „komunita Rómov na Slovensku pre Slovensko nikdy nič užitočné nespravila a na Slovensku len parazitujú“.

Narážal tým na slová, ktoré mladý kotlebovec predniesol v žilinskom rádiu Frontinus a ktoré ho v konečnom dôsledku stáli stratu poslaneckého mandátu. Týmito myšlienkami podľa šéfa OĽaNO „uplatnil neprijateľný inštitút kolektívnej viny“.

V poslednej časti Matovič uvádza, že týmto konaním Mazurek hrá „na tie najnižšie pudy“ pomocou čoho vie získať u ľudí dostatočnú podporu, ktorá mu „zabezpečí kráľovský poslanecký plat a ďalšie výhody s tým spojené“.
Jozef Kmeťo 
TASR 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…

Rasisti, hovoria, že na bielych životoch záleží - Je OK byť biely

Rasizmus nepozná hranice a rasista už vôbec nie! fanúšikovia Slovana Bratislava v sobotu vyvesili na Tehelnom poli transparent White Lives Matter, ktorý vo voľnom preklade znamená Na životoch belochov záleží, viaceré slovenské médiá ho označili za rasistický.
Rasisti však s touto interpretáciou médii nesúhlasia. Odvolávajú sa na hnutie Black Lives Matter(Na životoch černochov záleží), ktoré podľa nich médiá neoznačujú ako rasistické. Prečo by potom mal byť transparent fanúšikov Slovana rasistický?
Tak ako to vlastne je? 
V roku 2014 sa po svete prvýkrát začala vo veľkom šíriť výzva „Black Lives Matter” (BLM - Na životoch čiernych záleží). Snažila sa upozorniť na policajnú brutalitu voči Afroameričanom v USA. Ako reakcia na toto hnutie vzniklo „White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží).
„White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží). Toto spojenie začali propagovať po USA rasistické skupiny vo viacerých štátoch. Najaktívnejší boli najmä členovia skupiny Aryan Renaissa…

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…