Odmena za nákup na ZľavaDňa

streda 30. októbra 2019

Matovič sa ospravedlnil Mazurekovi
Líder OĽaNO sa na základe predžalobnej výzvy, ktorá mu bola prednedávnom adresovaná, ospravedlnil bývalému poslancovi za ĽSNS Milanovi Mazurekovi. Urobil tak po tom, ako ho neprávom obvinil z hádzania dlažobných kociek na moslimskú rodinu počas notoricky známeho incidentu na bratislavskej Hlavnej stanici. Text v celom znení následne uverejnil na Facebooku. Predmetné ospravedlnenie však nemá povahu, akú by ste čakali.

„Ja, Igor Matovič, sa ospravedlňujem poslancovi Národnej rady Slovenskej republiky a členovi politickej strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko, Milanovi Mazurekovi, za neoprávnený zásah do jeho práva na ochranu osobnosti…,“ píše v úvode svojho listu opozičný politik.Matovič však vedel ako sa ospravedlniť
Šéf OĽaNO totiž ďalej píše, že hoci neexistuje žiaden dôkaz o tom, že sám Mazurek po niekom skutočne hádzal kamene, previnil sa tým, že bol súčasťou skupiny, ktorá tak činila a on jej v tom nezabránil. Jedným dychom však dodal, že aj napriek chýbajúcemu videozáznamu „nie je vylúčené“, že aktívne konal aj on. 


„Konali ste ako organizovaná skupina, kde ste každý plnili svoju úlohu v tomto prízemnom útoku,“ píše sa ďalej v liste. Táto rodina vraj nikomu nič neurobila a previnila sa len tým, že bola „inej národnosti a mala inú farbu pleti“.
Matovič taktiež konštatuje, že Mazurek „svojim konaním podľa jeho názoru aktívne vytváral atmosféru, ktorá chlapcom s nižším intelektom v jeho okolí dodávala odvahu zdvihnúť kamene a po bezbrannej rodine ich hádzať“.
Upriamil pozornosť aj na výroky o Rómoch
Matovič v liste neskôr premostil na jednu z našich menšín a vraj ho veľmi mrzia Mazurekove výroky o tom, že „komunita Rómov na Slovensku pre Slovensko nikdy nič užitočné nespravila a na Slovensku len parazitujú“.

Narážal tým na slová, ktoré mladý kotlebovec predniesol v žilinskom rádiu Frontinus a ktoré ho v konečnom dôsledku stáli stratu poslaneckého mandátu. Týmito myšlienkami podľa šéfa OĽaNO „uplatnil neprijateľný inštitút kolektívnej viny“.

V poslednej časti Matovič uvádza, že týmto konaním Mazurek hrá „na tie najnižšie pudy“ pomocou čoho vie získať u ľudí dostatočnú podporu, ktorá mu „zabezpečí kráľovský poslanecký plat a ďalšie výhody s tým spojené“.
Jozef Kmeťo 
TASR 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...