Preskočiť na hlavný obsah

Prejavy fašizmus či postoj k Rómom označil Matovič za mladícku nerozvážnosť Kotlebovcov.

Líder OĽaNO Matovič vraj do politickej relácie TA3 prišiel preto, lebo podľa neho nie je správne, ak niekto tvrdí, že s fašistom nediskutuje. Podľa Matoviča Andrej Kiska urobil chybu, keď ako prezident nepozval na stretnutie so zástupcami politických strán Kotlebovu ĽSNS.


Nosenie uniforiem, či postoj k Rómom označil Matovič za mladícku nerozvážnosť Kotlebovcov. Čo sa týka spolupráce, tú si vie šéf OĽANO predstaviť najmä so stranou SAS.

Ja osobne nezdieľam názor politikov, že je slušné si sadnúť za rokovací stôl aj s Kotlebom a to preto, pretože je to nejakej úcte k voličom, ktorí volili Kotlebovu ĽSNS.  Ja si myslím, že proti zlu sa treba jasne vymedziť s fašistami v 21 storočí by sa nielen nemalo diskutovať, ale urobiť všetko preto aby sa v rámci demokracie nelegalizovali zlo! 

Každému je jasné o čom je Kotlebová ĽSNS, je to strana o zakomplexovaných ľuďoch, ich vnímanie sveta je viac než len choré sú to jednoducho prívrženci fašizmu a iba hlupák môže začať polemizovať o nejakej mladíckej nerozvážnosti či polemizovať o tom, že voliči Kotlebovcov sú občania tejto krajiny a preto treba dať mediálny aj politický priestor Kotlebovcom, strany ktorá sa v podtexte hlási k fašizmu. 

Kto volí Kotlebovú ĽSNS? Ľudia, ktorí rozdeľujú svet na bielych sa čiernych. Ľudia ktorí sú plný predsudkov, sú to ľudia s nezdravým pohľadom na vlastenectvo. To už nepíšem, že absolútna polovina týchto prívržencov považuje za zlaté obdobie slovenský klérofašistický štát v rokoch 1939- 1945 Ja neviem, prečo na takýchto ľudí by sa mal brať nejaký zreteľ. Kedy si táto spoločnosť uvedomí, že fašizmus a jeho podpora jednoducho nepatrí do demokracie. Uznávanie demokratických princípov v našich životoch a v našej spoločnosti neznamená uznávať aj zlo. S fašistami sa jednoducho nediskutuje a konečne by raz a navždy malo prísť k potlačeniu tohto fenoménu v našej spoločnosti. 


Jozef Kmeťo     

Komentáre

 1. slovensko sa prepadava cim dalej tym viac...matovic priznal buducu moznu spolupracu s kotlebom...kto ma rozum ze slovenska uteka prec

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Zdravým! Ja už nechápem túto krajinu SR čo sa týka tej strany LSNS kotleba... Veď tá strana napachala toľko hanobenie národnosti príklad Rómov hanobenie SNP... Holokaust teraz som sa dozvedel že aj neuznáva 2.svetovu vojnu koľko ľudí za nás bojovalo.... Tu stranu prečo nezrušia nechápem alebo ja som už z magoreny s toho? Ako môže byť taká fašisticka strana vo vláde SR a v EÚ kotleba vymenil Kanady a uniformu za oblek a robí sa za neviniatko len sa smejkuje jak dylino robí muto dobre keď počúva pravdu... Teraz už není fasista teraz je už profesionálny politik klame až sa práši! Tento štát SR sa už asi zbláznil aj s kotlebom!

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Zdravým! Tak tu čo sa už deje na Slovensku tak to už není možné!

  OdpovedaťOdstrániť
 4. A zacina sa konecne krystalizovat aj Matovic a jeho strana. Je smutne, ze vo vidine volebneho uspechu je schopny hocicoho....Aj nazvat Kotlebovu retoriku a ideologiu mladickou nerozvaznostou. Zeby Kotleba a jeho LSNS konecne dospeli a z rasovej nenavisti sa preorientovali na tolerantnych voci vsetkym vratane populacie tmavsej pleti?
  Hnus a des coho su schopni slovenskí politici, ked im ide o teple a dobre financne vynasajuce miestecko v parlamente... A Matovic so svojou stranou vraj bojuje za zaujmy ludi vratane svojich volicov....
  Skoda no.... len dufam, ze sa umudrili aj Romovia a nedaju sa podplatit a nepredaju svoje hlasy za krabicku cigariet a tanier gulasu... Prinajmesom u mna Matovic uz skoncil....

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci nezvládajú protesty Rómov na východe Slovenska

Počas mítingu Kotlebovcov na východe protestovali stovky Rómov. Protesty Rómov začali v Sečovciach, cez Sabinov a vyvrcholili v Košiciach. Tieto protesty sú spájané so stranou PS/Spolu a Trubanom, a tak trošku ako keby sa zabudlo na našich politických aktivistov, ktorí pomohli k tomu, aby sa Rómovia zobudili a povedali jasne STOP fašizmu. Viktor Valík, Ivan Hriczko, Roman Suchý, alebo podnikateľ Emilio Gujda, či Džemal Kodrazi. Toto sú výrazne mená predstaviteľov rómskej politickej scény na východe Slovenska a na týchto ľudí by sa tiež nemalo zabudnúť.

Kotlebovci nerátali s tým, že sa my Rómovia dokážeme cez sociálne siete zmobilizovať, a tak čo im vlastne ostalo, ako obviniť Trubana za PS/Spolu, že protestujúcich zvážali do Košíc autobusmi a dostali za to, že budú stáť na námestí, 15€. Čo je samozrejme hlúposť, pretože ani Truban za PS/spolu a ani napríklad Hlina za KDH si kupovať protestujúcich nepotrebujú a naši politickí predstavitelia, ako Viktor Valík za stranu STS zase nedisponu…

Ivan Hriczko: Prečo som sa rozhodol odstúpiť z kandidatúry strany Vlasť

"Do parlamentných volieb som vstupoval s čistými úmyslami. Mojou ambíciou bolo, aby Rómovia na Slovensku mali svoje zastúpenie v parlamente. Chcel som stáť na strane pravdy a pomáhať občanom v mnohých dôležitých oblastiach nášho života, upozorniť na problémy nás Rómov. Od začiatku som hovoril, že sa zachovám zodpovedne, a nikdy som toto vyhlásenie nemusel korigovať. Dal som svoje slovo ľuďom, ktorí mi verili a ich dôveru som nechcel nikdy sklamať. Urobil som maximum pre tieto parlamentné voľby a bol som ochotný urobiť všetko, aby som Rómov do parlamentu dostal. pretože moje predstavy o riešení rómskej problematiky a postavení rómskej menšiny na Slovensku sú očividne rozdielne so stranou Vlasť. Rozhodol som sa odstúpiť z kandidatúry. Chcem sa poďakovať za podporu všetkým priaznivcom a podporovateľom. V prvom rade svojej manželke a môjmu synovi. Vyjadrujem nahlas, verejne a jednoznačne, že nesúhlasím aby mňa a vás označovali za parazita tejto spoločnosti, nechcem aby nás označovali…

Kto je vlastne Róm, ktorý sa vo videu priznáva, že bude voliť Kotlebu?!

V poslednom čase sa na sociálnej sieti objavili videa malého drobného mužíka v spoločnosti priaznivcov ĽSNS, ktorý odkazuje, že bude voliť Ľudovú stranu Naše Slovensko a hovorí aj o tom, že sa hanbí za asociálov, ktorí aj jemu robia hanbu. Ďalej odkazuje všetkým, aby na ĽSNS neútočili a zobudili sa.

Kto je muž z videa? 

Je to Miroslav Didiaš, skrachovanec, ktorý to nikam v živote nedotiahol, ako k metle a k lopate. V nedávnej minulosti sa snažil na seba upozorniť tým, že pár krát vystúpil v reality show "Čo na to Mojsejovci", v ktorej vystupoval ako ich obdivovateľ a na plné ústa hovoril o sebe, že je gay, má za sebou veľmi pestrý sexuálny život, a že sa za to nehanbí, ani za to, že je cigán. 
Je to človek, ktorý vie využiť každú možnosť ako na seba upozorniť. Predpokladám, že jeho riťka toho hodne aj zažila a jedno obdobie než zaparkoval pri metle a lopate, bola jeho riťka hlavným nástrojom obživy.  Škoda, že tej inteligencie sa mu moc nedostalo, ale ani šarmu, pretože ak by m…