Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Prejavy fašizmus či postoj k Rómom označil Matovič za mladícku nerozvážnosť Kotlebovcov.

Líder OĽaNO Matovič vraj do politickej relácie TA3 prišiel preto, lebo podľa neho nie je správne, ak niekto tvrdí, že s fašistom nediskutuje. Podľa Matoviča Andrej Kiska urobil chybu, keď ako prezident nepozval na stretnutie so zástupcami politických strán Kotlebovu ĽSNS.


Nosenie uniforiem, či postoj k Rómom označil Matovič za mladícku nerozvážnosť Kotlebovcov. Čo sa týka spolupráce, tú si vie šéf OĽANO predstaviť najmä so stranou SAS.

Ja osobne nezdieľam názor politikov, že je slušné si sadnúť za rokovací stôl aj s Kotlebom a to preto, pretože je to nejakej úcte k voličom, ktorí volili Kotlebovu ĽSNS.  Ja si myslím, že proti zlu sa treba jasne vymedziť s fašistami v 21 storočí by sa nielen nemalo diskutovať, ale urobiť všetko preto aby sa v rámci demokracie nelegalizovali zlo! 

Každému je jasné o čom je Kotlebová ĽSNS, je to strana o zakomplexovaných ľuďoch, ich vnímanie sveta je viac než len choré sú to jednoducho prívrženci fašizmu a iba hlupák môže začať polemizovať o nejakej mladíckej nerozvážnosti či polemizovať o tom, že voliči Kotlebovcov sú občania tejto krajiny a preto treba dať mediálny aj politický priestor Kotlebovcom, strany ktorá sa v podtexte hlási k fašizmu. 

Kto volí Kotlebovú ĽSNS? Ľudia, ktorí rozdeľujú svet na bielych sa čiernych. Ľudia ktorí sú plný predsudkov, sú to ľudia s nezdravým pohľadom na vlastenectvo. To už nepíšem, že absolútna polovina týchto prívržencov považuje za zlaté obdobie slovenský klérofašistický štát v rokoch 1939- 1945 Ja neviem, prečo na takýchto ľudí by sa mal brať nejaký zreteľ. Kedy si táto spoločnosť uvedomí, že fašizmus a jeho podpora jednoducho nepatrí do demokracie. Uznávanie demokratických princípov v našich životoch a v našej spoločnosti neznamená uznávať aj zlo. S fašistami sa jednoducho nediskutuje a konečne by raz a navždy malo prísť k potlačeniu tohto fenoménu v našej spoločnosti. 


Jozef Kmeťo     

Komentáre

 1. slovensko sa prepadava cim dalej tym viac...matovic priznal buducu moznu spolupracu s kotlebom...kto ma rozum ze slovenska uteka prec

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Zdravým! Ja už nechápem túto krajinu SR čo sa týka tej strany LSNS kotleba... Veď tá strana napachala toľko hanobenie národnosti príklad Rómov hanobenie SNP... Holokaust teraz som sa dozvedel že aj neuznáva 2.svetovu vojnu koľko ľudí za nás bojovalo.... Tu stranu prečo nezrušia nechápem alebo ja som už z magoreny s toho? Ako môže byť taká fašisticka strana vo vláde SR a v EÚ kotleba vymenil Kanady a uniformu za oblek a robí sa za neviniatko len sa smejkuje jak dylino robí muto dobre keď počúva pravdu... Teraz už není fasista teraz je už profesionálny politik klame až sa práši! Tento štát SR sa už asi zbláznil aj s kotlebom!

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Zdravým! Tak tu čo sa už deje na Slovensku tak to už není možné!

  OdpovedaťOdstrániť
 4. A zacina sa konecne krystalizovat aj Matovic a jeho strana. Je smutne, ze vo vidine volebneho uspechu je schopny hocicoho....Aj nazvat Kotlebovu retoriku a ideologiu mladickou nerozvaznostou. Zeby Kotleba a jeho LSNS konecne dospeli a z rasovej nenavisti sa preorientovali na tolerantnych voci vsetkym vratane populacie tmavsej pleti?
  Hnus a des coho su schopni slovenskí politici, ked im ide o teple a dobre financne vynasajuce miestecko v parlamente... A Matovic so svojou stranou vraj bojuje za zaujmy ludi vratane svojich volicov....
  Skoda no.... len dufam, ze sa umudrili aj Romovia a nedaju sa podplatit a nepredaju svoje hlasy za krabicku cigariet a tanier gulasu... Prinajmesom u mna Matovic uz skoncil....

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…

Rasisti, hovoria, že na bielych životoch záleží - Je OK byť biely

Rasizmus nepozná hranice a rasista už vôbec nie! fanúšikovia Slovana Bratislava v sobotu vyvesili na Tehelnom poli transparent White Lives Matter, ktorý vo voľnom preklade znamená Na životoch belochov záleží, viaceré slovenské médiá ho označili za rasistický.
Rasisti však s touto interpretáciou médii nesúhlasia. Odvolávajú sa na hnutie Black Lives Matter(Na životoch černochov záleží), ktoré podľa nich médiá neoznačujú ako rasistické. Prečo by potom mal byť transparent fanúšikov Slovana rasistický?
Tak ako to vlastne je? 
V roku 2014 sa po svete prvýkrát začala vo veľkom šíriť výzva „Black Lives Matter” (BLM - Na životoch čiernych záleží). Snažila sa upozorniť na policajnú brutalitu voči Afroameričanom v USA. Ako reakcia na toto hnutie vzniklo „White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží).
„White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží). Toto spojenie začali propagovať po USA rasistické skupiny vo viacerých štátoch. Najaktívnejší boli najmä členovia skupiny Aryan Renaissa…

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…