Odmena za nákup na ZľavaDňa

streda 13. novembra 2019

Prečo legalizujeme rasizmus ?

Dnes hrozí prepojenie Komunistov, čiže triednych socialistov pod vedením Roberta Fica Smer, s nacionálnymi socialistami ĽSNS vedenými neonacistom Marianom Kotlebom a stranou Vlasť vedenou komunistickým sudcom Štefanom Harabínom.

Čo ich spája ? Foto R1 


Urobíme si historickú exkurziu a porovnáme minulosť s prítomnosťou. V čom su si podobní a v čom sa líšia Fico, Kotleba, Harabín, Hitler a iní.Adolf Hitler bol nemecký politik narodený v Rakúsku, diktátor, člen a neskôr líder Národno-socialistickej nemeckej robotníckej strany – NSDAP, autor národnosocialistickej koncepcie štátu, ríšsky kancelár – najvyšší predstaviteľ vlády a „vodca a ríšsky kancelár“. V Nemecku zriadil totalitnú diktatúru.

V Nemecku zriadil totalitnú diktatúru. Agresívnou politikou voči okolitým krajinám vyvolal v Európe druhú svetovú vojnu. Bol inšpirátorom a hlavným organizátorom masového vraždenia obyvateľstva a vojnových zajatcov v okupovaných krajinách, obzvlášť v Sovietskom zväze. Za nepriateľov Nemecka považoval nielen politických oponentov, ale aj rôzne skupiny obyvateľstva, najmä Židov, Slovanov, homosexuálov a iných. Bol zodpovedný za hmotné a morálne zničenie Nemecka v priebehu vojny.


Náš najznámejší neonacista a nacionalista
Marian Kotleba je slovenský nacionalistický až neonacistický politik, učiteľ, bývalý predseda Banskobystrického samosprávneho kraja, popredný predstaviteľ Ľudovej strany Naše Slovensko, poslanec Národnej rady Slovenskej republiky, člen Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť a bývalý pedagóg.

V minulosti pôsobil ako vodca nacionalistického politického hnutia Slovenská pospolitosť (2003 – 2007), ktoré bolo v roku 2006 rozpustené Najvyšším súdom Slovenskej republiky pre jeho extrémistické politické tendencie a rozpor s ústavou.


Strana sa zviditeľnila svojimi verejnými vystúpeniami v oblekoch pripomínajúcich uniformy Hlinkových gárd. Počas niekoľkých vystúpení odsúdili SNP ako „'protislovenský boľševický puč a medzinárodnú akciu zradcov“. Kritizovali parlamentnú demokraciu a pri kritike neobišli ani heslá o „cigánskych príživníkoch a parazitoch“, „maďarských šovinistoch“ či „sionistickej loby“

Stúpenci počas prejavov často skandovali heslá ako „Slovensko si nedáme!“, „Sláva Tisovi!“ alebo „Nech žije vodca!“.

Rozdaval šeky 1488 telesne postihnutým a robil tak reklamu Hitlerovi.

Súdy na Slovensku napriek tomu rozhodli že súčasná Kotlebová strana nebola rozpustená. V hlasovaní Kotlebovci podporujú skryto ale v poslednej čase otvorene SMER. V ich radoch je aj bývalá poslankyňa HZDS Nátalia Grausova a kampaň im robil aj bývalý Mečiarov poslanec Cuper. Dnes hrozí prepojenie nacistov národných socialistov Kotlebu a bývalých komunistov triednych socialistov, konkretne Harabínom vedenej strany Vlasť, ktorá je úzkom kontakte na Mečiara.
Milan Mazurek Neobhajujem žiadny režim, ale o tretej ríši vieme iba lži a rozprávky o 6 miliónoch a mydlách z židov. O Hitlerovi sa učia samé klamstvá. Jeho výrok z novembra 2016

V januári 2017 začala Národná kriminálna agentúra Prezídia Policajného zboru trestné stíhanie v súvislosti s Mazurekovými výrokmi na adresu Rómov v relácii Debata na telefón Rádia Frontinus odvysielanej naživo 2. októbra 2016, kde pôvodne mal vystúpiť predseda ĽSNS Marian Kotleba. Poslanec Milan Mazurek v rozhlasovom vysielaní okrem iného povedal, že „150 miliónov eur sa ide použiť na domy pre ľudí z cigánskych komunít. To jest pre ľudí, ktorí nikdy pre náš národ, pre náš štát nič neurobili, práve naopak, rozhodli sa žiť asociálnym spôsobom života a vyciciavať náš sociálny systém. My, ktorí žijeme slušným životom a pracujeme, tak na nás štát úplne kašle, zatiaľ čo týmto asociálom dá zadarmo úplne všetko. V Bratislave viedol skupinu nacistov ktorá napadla arabskú rodinu. V Poľsku na zhromaždení nacistov vykrikoval nacistické heslá. To isté robil na svojom FB profile. Bol vyhodený z parlamentu za svoje rasistické postoje. Napriek tomu si dal vytlačiť bilboardy že bol vyhodený nespravodlivo z parlamentu, čo mu Slovenské súdy tolerujú a netrestaju ho za to. Robí si volebnú kampaň v takom istom zmysle ako vystupoval v rádiu.
Robert Fico je poslanec Národnej rady Slovenskej republiky, bývalý predseda vlády Slovenskej republiky a predseda ľavicovej politickej strany SMER – sociálna demokracia. V predchádzajúcej politickej kariére bol Robert Fico členom KSČ a SDĽ. Je triedny socialista a šíri nenávisť, nie len voči inteligencii ako sú napríklad novinári. Ale aj konšpiruje napadá mimovládne hlavne ľudsko právne organizácie. Každý poznáme aj jeho výroky na adresu Rómov. Schvaľoval brutálny zásah polície v júni minulého roku v rómskej osade v Moldave Nad Bodvou.  Rómsku tému vytiahol prvýkrát už ako začínajúci politik a bola súčasťou kampane Smeru napríklad pred voľbami v roku 2002.
„Aby robenie detí nebolo spôsobom obživy rómskych rodín,“ ohlásil Fico svoju predstavu o politike Smeru ešte v roku 2001. „Robia deti, lebo chcú peniaze. Ak nezastavíme populačný rast, o desať rokov tu máme problém,“ hovoril ďalej Fico. Jeho slovník bol taký ako povedal raz v Prešove v roku 2017 
„Nazývajme veci správnymi a zrozumiteľnými slovami. Hovorím o otvorenej a pravdivej reči. Je to jedna z možností, ako držať Smer v úspešnom priestore,“ rečnil na sneme, kde sa po prvý raz výraznejšie oprel do rómskych komunít. O Rómoch sa začal vyjadrovať ako o cigáňoch ktorí sú zátažou našej spoločnosti.  Postavil sa aj na stranu Mazureka po tom čo ho súd odsúdil za hanlivé slova na adresu Rómov.  


Štefan Harabin je slovenský právnik bývalý člen Komunistickej strany Česko-Slovenska, sudca Najvyššieho súdu SR, bývalý podpredseda vlády Róberta Fica a minister spravodlivosti Vladimíra Mečiara. V prezidentských voľbách v roku 2019 kandidoval na post prezidenta SR.Ako minister spravodlivosti sa snažil zrušiť Špeciálny súd a Úrad špeciálnej prokuratúry. Využíva diery v zákonodarstve pre svoje vlastné obohacovanie sa, vykladá si zákony tak ako jemu vyhovuje. Čoho výsledkom je aj napríklad, že si sám sebe vyplatil v roku 2009 sumu 40.000 eur a v roku 2010 odmenu v celkovej výške 73 000 eur. "Za prvých 18 mesiacov svojho druhého funkčného obdobia si tak celkovo vyplatil 113 000 eur
Spoja sa „národné“ sily? Harabin sa stretne s Kotlebom


Prvý vyzval k spájaniu „národných síl“ Kotleba. Harabin najprv rázne odmietol s tým, že jemu „nikto nebude dávať ultimáta“. Sudca najvyššieho súdu svoj postoj vzápätí prehodnotil a zachoval sa ako politik; na Kotlebovu ponuku vraj zareaguje v určitom termíne. A dočkali sme sa.

Líder mimoparlamentnej strany Vlasť Štefan Harabin pozval na stretnutie predsedu strany ĽSNS Mariana Kotlebu. Stretnutie má byť 14. novembra v sídle strany Vlasť. Povedal to vo videu na sociálnej sieti. Ako ďalej zdôraznil, Marián Kotleba a jeho strana nieje fašistická strana. 
"Najvyšší súd SR rozhodol, že nie je fašistická, a preto sa s ním stretnem,“ uviedol Harabin." Aj takto ako líška ospravedlňuje svoje kroky o stretnutí s Kotlebovcami.  

Predseda ĽSNS a poslanec Národnej rady SR Marian Kotleba ponúkol Harabinovi spoločný postup do budúcoročných parlamentných volieb. Kotleba chcel od Harabina odpoveď do konca októbra.

„Zabudnime na to, čo nás rozdeľuje, a myslime v tejto chvíli na to, čo máme spoločné. Poďme do volieb spoločne a ukážme, že pre Slovensko sa aj my dokážeme spojiť,“ odkázal Harabinovi Kotleba 


Na záver 

Môžeme sa tváriť, že sa nič v našej spoločnosti nedeje. Môžeme sa ďalej tváriť, že nás sa to netýka. Ale týmto článkom vám len chcem ukázať, že nacionalizmus je viac ako živí a skrytí fašisti si v zákulisí politiky vedia podať ruky. Táto spoločnosť ale aj my sami legalizujeme fašizmus a nacionalizmus v našej spoločnosti. Politici hovoria s fašistami nikdy a však nemajú problém si s Kotlebom podať ruku. Veď to robia preto, že si ctia voličov a voliči a občania tejto krajiny sú aj priaznivci Kotlebu. Tak ako na facebooku jeden občan tejto krajiny a priaznivec Kotlebovcov napísal " ´Hľadajme čo nás spája to jest likvidácia rómov"...  Ja sa pýtam, takýchto ľudí si máme vážiť? To za takýchto ľudí sa stavajú niektorí politici, že si ctia voličov aj Mariána Kotlebu, takýto ľudia si zaslúžia rešpekt politikov a spoločnosti? Vedome legalizujú násilie v akejkoľvek forme, vedome legalizujú rasizmus a my sa iba prizeráme. Zatiaľ sme svedkami len rôznych nepríjemných výrokov, no od slov ku skutkom je len krôčik. Pamätám si 90 roky, práve za Mečiara silné nacionálne povedomie dostalo zelenú. Mladý 17 roční zasrani chodili v bemberách, hajlovali, bili ľudí po uliciach a naháňali strach. Niektorí Rómovia a nie len oni akosi nato zabudli. Prestaňme sa tváriť, že sa nás to netýka, delíme sa na Rómov a Degešov ruku na srdce, dovolili by ste aby v chudobnej osade takýto špinavci mlátili už aj tak vyhladované a od zimy skrehnuté deti ?  Kotlebovci sa môžu tento krát dostať nie en do parlamentu ale aj do vlády, čo si myslíte aké prostredie bude v tejto spoločnosti?  Bude to prostredie plné nacionálnych nálad. Budeme svedkami, že mladý zasrani vás budú biť po ulici ako psov, budete sa báť isť večer z práce a to sa netýka len nás Rómov ale aj ostatných ľudí. Niečím sa týmto špinavcom nebudete páčiť a dobijú vás ako psa. Poviete si preháňam, podaj by ste mali pravdu, no ja sa bojím, že nie a že sa znovu potvrdia moje slova...  A čo ich všetkých spája? Fico, Kotleba a Harabín myslia národne a sociálne ako Hitler a v tom je to nebezpečenstvo!

Jozef Kmeťo  

1 komentár:

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...