Odmena za nákup na ZľavaDňa

piatok 6. decembra 2019

Fašizmus nieje riešenie

Ako som išiel na východne Slovensko, po celom Slovensku boli vylepené billboardy Mariána Kotlebu a pred nedávnom Milana Mazureka s nápisom: Vyhodený z parlamentu pre názor. Dá sa tomu rozumieť... pocit krivdy, hrdinstva?  Pre tento názor včera vyšetrovateľ NAKA obvinil predsedu Smeru Roberta Fica z trestných činov hanobenia národa, rasy a presvedčenia, podnecovanie k násiliu. 


Rómska karta otvorená


Mazurek čelil obžalobe pre jeho hanlivé výroky na adresu rómskeho etnika, ktoré majú rasistický charakter, odvysielané v októbri 2016 v rádiu Frontinus. Ako poslanec Národnej rady SR vtedy napríklad povedal, že „150 miliónov eur sa použije iba na domy z týchto cigánskych osád, ľudí, ktorí pre náš národ, pre náš štátny rozpočet, pre našu kultúru neurobili nič, práve naopak, rozhodli sa žiť týmto asociálnym spôsobom života a vyciciavať náš sociálny systém“. Na základe právoplatného rozsudku Najvyššieho súdu SR prišiel v septembri o poslanecký mandát.

Fico na jeho odsúdenie za hanobenie národa, rasy a presvedčenia následne vo videu na sociálnej sieti reagoval s tým, že Mazurek povedal to, čo si myslí takmer celý národ... 

A čo si myslí celý národ ? 

Stovky, tisícky mladých Rómov sú bez kvalifikácie. „Hodia sa“ na úrady práce, začnú poberať „sociálku.“ 20- 30 rokov sú v evidencii, mnohí takto prežijú doslova celý život. Generácia na generáciu takto žijú v prostredí izolovaných rómskych osád od okolitého sveta. Toto si myslí celý národ, riešenia zo strany vlády neprichádzajú a tak na rad sa dostáva populizmus a fašizmus... 


Kritizovať vieme všetci   

Len kritizovať nestačí. To vieme všetci. Je potrebné prinášať aj nápady, konštruktívne návrhy, tých je však málo a tie čo sa dostali na svetlo sveta sú ako kvapky v mori problémov s ktorých sa časom stal kolotoč...  Róbert Fico a jeho vláda k riešeniu problémov prakticky vôbec neprispela, práve naopak s svojimi výrokmi vyhrotila nacionálne nálady v spoločnosti z ktorých profitujú aj Kotlebovci. 

Vieme o prenasledovaní, perzekvovaní a zabíjaní ľudí rôznych národnostných menšín len preto, že boli jej príslušníkmi. Vieme, ako to začalo. Nenávisť sa začala šíriť najprv plazivo, nenápadne. Kto by pred viac ako desiatimi rokmi povedal, že Kotleba sa dostane do parlamentu? Keď sme na jeho prítomnosť upozorňovali aj prostredníctvom redakcie R1, nikto tomu nevenoval pozornosť, dokonca zo strany "profesionálnych Rómov" ako je Motlova, Bihariová či oceneného cenou Roma Spirit novinára Braňa Oláha a ďalších sme boli očierňovany, že robíme " medvediu službu" Dnes títo ľudia ale aj ďalší o Kotlebovi nie len píšu, ale uvedomujú si aj jeho nebezpečenstvo ktoré predstavuje pre  spoločnosť.     


Tolerovaný rasizmus

Ako som napísal, nenávisť sa začína šíriť najprv plazivo, nenápadne. Až postupne prerastie do bezbrehej otvorenosti a psychopatie. História by nám mala slúžiť na naše poučenie aby sme sa chybám našich predkov vyhli. Hitlerova doba by nám mala ukázať kam viedla nenávisť a zlo ktoré ľudia  začali vsakovať do seba ako vzduch. 
No my ľudia sme nepoužiteľný a v zle vidíme nádej na lepší život. Róbert Fico na obhajobu Mazureka povedal, že za podobný názor ktorý Mazurek povedal na adresu Rómov by musel byť súdený každý druhý občan tejto krajiny... 
Fico vo svojej pýche ani nevie čo vlastne povedal. Keby sami ľudia nemali v sebe od narodenia predsudky voči Rómom, Židom a iným ľuďom, Mazurek, Kotleba, a fašizmus ako ho poznáme by neexistovali. Tichá tolerancia dáva život zlu a fašizmus opäť prebudila k životu. 

Ja to vidím na svojej neterke, má 6 rokov a vie že cigán je niečo zle... Moja žena je nerómka, a keď prídem na návštevu na východ Slovenska, neraz som bol svedkom ako moja švagrina malej hovorí, si špinavá ako cigaňa, namiesto slova neklam sa v dome používa slovo necigáň.... Poviete si, ale Jožko veď to nič také vážne nieje, ale je, pretože predsudky začínajú v malých slovách... Navštívme tisíc domácnosti a všade sa stretneme s podobným prístupom. Tie deti nebudú stále deti, vyrastú z nich dospelý ľudia, a ani nevedia prečo ale predsudky takto pekne zasiate majú v sebe a ani často krát nevedia racionálne vysvetliť prečo, ale cigáňa nemusia... Ak do toho primiešame súčasne problémy rómskej komunity ako takej, sa potom nečudujme, že Kotleba sa teší narastajúcim predvolebným preferenciam.
My tolerujeme fašizmus, my tolerujeme tendencie nenávisti v akejkoľvek forme, my sme dokonca schopný zlo si racionálne vysvetliť, cigáni sú špinavý, smradľavý, nikde nerobia a to nám stačí nato aby z tichej tolerancie sme zlu dali život. Mal som veľmi zvláštny pocit, keď som išiel na východ Slovenska a aj v najmenších dedinkách som videl billboardy s Kotlebom, tu ešte by som rád podotkol, že táto masívna predvolebná kampaň Kotlebu niečo musí stáť a médiám zatiaľ unikla. Aby zlo malo život musí ho niekto podporiť, nálady v spoločnosti sú jasne a Kotleba ak ho prirovnáme k cudzopasníku vie s toho pekne prežívať a naberať na objeme... A tohoto faktu sú si vedomí aj finančníci ktorí Kotlebu finančne dotujú... 
Komu slúži otvorená rómska karta    

My ľudia sme ľahko manipulovateľní... falošným úsmevom, podaním ruky, potľapkaním po pleci, službičkami, falošnou ochotou a pomocou, a samozrejme... Vždy keď sa ľudom žilo ťažie hľadali vinníka. Z minulosti vieme, že za dôb pred Hitlerom sa Nemcom veľmi zle žilo, vysoká nezamestnanosť a chudoba priviedla v skratke by sme mohli povedať Hitlera, ktorý našiel vinníka, boli to Židia !!! 
Doba pred Hitlerom a aj; minulosť nám ukazuje, že židovská komunita sa netešila z priazne majoritného obyvateľstva a to nielen v Nemecku ale po celej Európe. Židia sa v minulosti usádzali na okraji miest kde vznikali celé židovke štvrte, ktoré žili svojim vlastným životom. Majorita sa poväčšine židov štítila, nemusela ich a keď prišla doba, že sa ťažko žilo, vždy si to odniesli Židia. Dnešná doba je veľmi podobná tej minulej ale dnes na lavici obžalovaných sedia Rómovia.       

„Čím viac som poznával život ľudí, tým radšej som mal svojho psa.“ nemecký spisovateľ Johann Wolfgang von Goethe

My ľudia sme horší ako zvieratá, inklinujeme ku zlu, zlo nás priťahuje ako trblietajúce sa zlato a sme schopný pre zlo aj zomrieť. Prirodzene zlo nám je bližšie ako dobro, inak si neviem vysvetliť, že zlo v akejkoľvek podobe ma stále zelenú. Nie sme schopný racionálne premýšľať a keď sa nám nedarí vždy si nájdeme vinníka. Ak ho nájdeme okamžite ho hystericky zničíme s nádejou, že sa nám bude lepšie žiť. Keď však zistíme, že naše životy sa nezmenili ba naopak, žije sa nám horšie hľadáme vykúpenie v modlitbách. Nevinným obetiam postavíme pomníky, a celé naše šialenstvo voči nevinným ľudom pomenujeme ľudskou tragédiou. Tak to bolo v minulosti a tak to je aj dnes...   

„Všetko zlé je na niečo dobré“...
  Otvorením rómskej karty pred voľbami sa ukáže do akej mieri sme my ľudia schopný racionálne uvažovať a do akej mieri dokážeme prepadnúť fašistickému populizmu zo strany Kotlebu a jeho prisluhovačov.  Jozef Kmeťo 

13 komentárov:

 1. A čo taký rómsky rasizmus?? Prečo nepíšete aj tom??

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Absolútne neobjektívny tendenčný komentár ignorujúci cielene presne tie súvislosti, ktoré sú podstatné a to je skutočnosť, že Kotlebu a ĽSNS sa nepodarilo usvedčiť z fašizmu a jeho propagácie ani po stovkách trestných podaní od popredných osobností kultúrneho a politického života, ktorí jednoducho vyznávajú iné, ako konzervatívne hodnoty. Mainstreamové masmédiá sú nasadené 24 hodín denne aby vypátrali nejakú špinu na Kotlebu a jeho stranu a čo do dnešného dňa našli ? Stupidnú, detinskú provokáciu so šekmi a údajné obťažovanie mladistvej zo strany Kotlebu, čo mi pripomína nepopierateľný fakt, že ak na niekoho nenájdete nič, čím by ste ho mohli kompromitovať, tak ako posledné riešenie je sexuálne obvinenie. Pripomeniem aspoň Assangea... Už tu boli obvinenia, že ho financuje Rusko, potom Danko v kuse fabuluje o tom, ako sľúbil Rusom, že porazí fašistu Kotlebu ( na smiech a trápne klamstvo ). Suma sumárum Kotleba rastie a jeho oponenti strácajú pôdu pod nohami, tak sa čoraz viac uchyľujú k podlostiam a môžeme iba hádať, ako ďaleko sú schopní až zájsť...

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Počúvaj Kmeťo, ty vidíš len Kotlebu, jeho fašizmus,rasizmus a dobre že si nenapísal že je aj terorista. A čo keby si tak napísal aj o buzerantoch , lesbach, lgbti-, gender ideológií !!!!!!Tato zvrátenosť bola niekedy považovaná za chorobu. A ta choroba sa šíri teraz jak rakovina po našej vlasti. To ti nevadí. Len Kotleba ti vadí. To že sa vynakladajú milióny na nové byty pre cigánov, ktoré aj tak zdevastuju to ti tiež nevadí. Že my si musíme brať drahé hypotéky a splácať ich až do dôchodku. Minca má vždy dve strany. Kiska okradol nás všetkých. Robí sa anjelom. Pritom je to zlodej ,úžerník . Je to padly anjel.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Tie bludy sa nedali ani dočítať dokonca. Kmeťo, mali by ste sa zamestnať nejako inak ako šíriť nenávisť a rozdeľovať spoločnosť.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Kmeto ty liberalne slniecko trochu ti asi preplo ze

  OdpovedaťOdstrániť
 6. na Kmeťa je zbytočne reagovať, píše z princípu tendenčne neobjektívne. ja mu to nezazlievam, bráni svoje etnikum ale čím viac ho čítate a komentujete, tým viac mu ženiete vodu na mnlyn

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Tendencny clanok nepreberajuci problematiku z druhej strany...

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Zdravým vás! Tu pán Kmeťo píše a tu čítam a rozmýšľam aký vy ste ľudia zlý 30. Rokov páchate zlo na Slovensku tu keby všetci Róma na Slovensku čítali články od p. Kmeťa tak milí kotlebovci realita je však dnes iná. Vy ta strana LSNS kotleba ste prefíkaný ako líšiaci ale len raz to môže nastať opak reality zaniknete ako Adolf Hitler to chce čas minca má 2.strany!

  OdpovedaťOdstrániť
 9. aký fašizmus? že pred desiatimi rokmi pochodoval v uniforme hlinkovej gardy? Mne to nevadí,vždy lepšie,ako dúhový pochod buzerantov.

  OdpovedaťOdstrániť

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...