Odmena za nákup na ZľavaDňa

sobota 14. decembra 2019

Kotleba : Kto vlastne je jeho volič ?

Marián Kotleba a jeho voliči  foto/ internet 

Do roku 2006 bol Kotleba oveľa tvrdší pri verejných vyhláseniach, netajil radikálne názory, ktoré zaváňali neonacizmom, a vychutnával si odkazy na symboliku vojnového fašistického režimu. Vtedy v kvázi gardistických uniformách pochodoval ulicami spolu s prívržencami svojej Slovenskej pospolitosti – národnej strany a básnil o víziách stavovského štátu.

Po súdnom rozpustení svojej strany Kotleba pochopil, že s pokusmi o oživenie Tisovho slovenského štátu sa ďaleko nedostane. Chcelo to nápad. Nič nevymýšľal, svoj „modus operandi“ odkopíroval od českej Dělnickej strany.  

Jeho výlet do Litvínova v novembri 2008 vyzeral na klasické stretnutie s českými „bratmi“ extrémistami na čele s Tomášom Vandasom, vtedajším predsedom Dělnickej strany, ktorú v roku 2010 zakázali. Česi boli lepšie zorganizovaní, aktívnejší a radikálnejší. 

Kotleba pochopil, že nie všade je dobré byť radikálny a ak chcel osloviť väčšiu časť svojich voličov, je dobre na verejnosti zmierniť svoje radikálne názory ale zároveň použiť slová na ktoré jeho volič bude počuť a reagovať. 

Marián Koteba a Vandas 


Kotleba prvýkrát zažil, ako to vyzerá, keď stovky obyčajných ľudí podporujú extrémistov, a našiel tému, ktorej načúvajú bez ohľadu na to, kto o nej hovorí. Počul aj to, akým jazykom hovoriť. „Už bolo dosť zvýhodňovania parazitov… Už bolo dosť zvýhodňovania neprispôsobivých pijavíc, ktoré majú navyše tú drzosť hovoriť o rasovej diskriminácii a útlaku… Štát zlyhal,“ tak rozprával Vandas v roku 2009.

Ľudácke témy si Kotleba odvtedy nechal prevažne na oslavy výročia vzniku štátu, prípadne k hrobu Jozefa Tisa. V dedinách a mestečkách už spomínal najmä „cigánskych parazitov“ a do popredia sa dostávali sociálne a ekonomické témy ako nezamestnanosť alebo vykorisťovanie.

Z Litvínova si doniesol aj ďalšie nápady. Dosť dlho používal heslo „Stop čiernemu rasizmu“, ktoré potom mierne pozmenil na cigánsky teror a extrémizmus. Ani nápad s fotografiou Rómov doplnenou vlastným textom nebol preňho na zahodenie. Počas nepokojov v Janove sa objavil aj obrázok siedmich spokojných mladých Rómok so štyrmi malými deťmi na rukách s opisom: „Tvoje daně, jejich budoucnost.“

O dva roky neskôr použil Kotleba fotku usmievavého Róma obklopeného kopcom detí s textom: „Ale sa im smeje! Za naše dane! Chceš to zmeniť? Tak poď voliť! Kotlebu!“


Po rozpustení Pospolitosti sa Kotleba zároveň vyzliekol z uniformy. Ešte chvíľu síce rozprával, že nie je gardistická, lebo je modrá, a nie čierna, ale na verejnosti ju už nenosil. V roku 2008 ho už vidieť v dlhom čiernom koženom kabáte siahajúcom poniže kolien.Pravdepodobne práve v severnom Česku pochopil, že v uniforme alebo v koženom kabáte s vyholenou hlavou sa môže predvádzať pred vlastnými, ale o ich podporu sa výraznejšie nemusel uchádzať, lebo ju už mal. Potreboval zľudovieť. Vyholená hlava pripomínala skínov, ktorí medzi ľuďmi vyvolávali prevažne obavy, tak si nechal narásť vlasy. Nie veľmi, stále to bolo nakrátko, no nebola to už holá hlava.
Keď sa v roku 2009 prihováral ľuďom v Turzovke, vyzeral už ako oni, aj hovoril ich jazykom. Vo flísovej mikine bez kapucne bol aj „cigánsky problém“ spoločnejší. Vo februári v Kameňanoch pôsobil v čiernej čiapke s červeným nápisom dojmom, akoby sa chystal na bežky. V podstate obyčajný chlapík, jeden z nás. 

Detaily však pripomínali, kto je a odkiaľ prišiel. Politické ambície aj v Turzovke potvrdil šiltovkou so znakom ĽSNS ktorú zaregistroval v roku 2000  a vojenský imidž podporil maskáčovými nohavicami, tie si zobral aj do Levíc či Rudnian. Občas vytiahol aj kožený kabát. A ostal pozdrav Na stráž. To všetko len medzi svojimi, na verejnosti si obliekol na seba dalo by sa povedať baránkovu kožu, no vlkom je stále...   

Turzovka 2009 foto internet Kto je teda vlastne jeho volič ? 

Je to obyčajný človek, nemusí zrovna jeho volič byť rasista, možno má v sebe nejaké zakorenené predsudky, ktoré máme ale my všetci. My Rómovia máme tiež svoje predsudky, tak ako majorita a nepovažujeme sa za rasistov. 

Je to jednoduchý človek, cestou na východ Slovenska som videl veľa bilbordov na ktorých je Kotleba a prihovára sa rečou jednoduchého človeka. 
Otvára témy na ktoré človek počuje, nezamestnanosť, zdravotníctvo, vysporadúvanie sa oligarchami, národná identita, kresťanske hodnoty... Otvára témy na ktoré jeho volič nie len počuje ale ho aj mobilizuje. Rómsky problém ktorý dlhodobo sa nerieši a stal sa časovanou bombou, je to načo jeho voliči aj reagujú. "Zastavme parazitovanie na úkor pracujúcich,už bolo dosť zvýhodňovania parazitov… Toto hnevá väčšinovú  spoločnosť, cigáni majú výhody a my nie, aj keď normálny človek vie, že to tak nie je už dávno a že ten problém je už úplne niekde inde, ten obyčajný jednoduchý človek to tak nevníma, on to vidí ako problém a kto otvorene hovorí, že tento problém vyrieši je Marián Kotleba. 


Témy ktoré by mohli jeho voliča odradiť, buď zo svojho slovníka vyradil, alebo svoj slovník zmiernil aby bol ľúbivý pre jeho voliča. Ako príklad môžem uviesť jeho postoj k SNP, všetci vieme ako sa v minulosti vyjadroval o SNP, ako o najväčšej tragédii Slovenska, dokonca nechal vyvesiť čiernu vlajku ku dnu SNP, dnes ale už zmiernil svoje odmietanie SNP a hovorí, že nikto nespochybňuje SNP a tých ktorí v SNP bojovali...     

V deň osláv SNP v roku 2015 zaviali na župnom úrade čierne vlajky.


Odmietanie holokaustu, kedy on a jeho straníci hovorili, že je to rozprávka o 6 miliónov mydiel zo Židov, zmenil na, že nikto nehovorí, že sa počas druhej svetovej vojny nič také nestalo... Viac však o holokauste nie je schopný hovoriť, ako len, že sa stal... 

Keď už sme pri tej rozprávke, tak posledné jeho vystupovanie za 4 roky čo je v parlamente, je ako keď doslova diabol sa mení na svetlo sveta, či Vlk si oblieka na seba Baránkovu kožu v ktorej sa predvádza pred verejnosťou....    

Sem tam však jeho pretvárka nevydrží a ukáže svoju právu tvár, tvár skutočného fašistu, ktorý sa hlási k odkazu Slovenského fašistického štátu.... 

Ná záver 


Mne je veľmi ľúto, že snahy nás blogerov sú podceňované, že sa čítajú naše články bez schopnosti sa nad nimi zamyslieť. Články takéhoto typu by mali byť zdielané čo najviac aby čo najviac ľudí si uvedomilo nebezpečenstvo ktoré Marián Kotleba a LSNS predstavuje pre každého človeka... 

Ja neviem či si vôbec dostatočne všetci uvedomujeme o čo nadchádzajúcich voľbách pôjde... 
 Pôjde o nás všetkých bez rozdielu rasy, vierovyznania, či politického presvedčenia, pokiaľ teda zdravo premýšľate.. Do politiky a spoločnosti sa nám tlačia fašisti, ktorí sú čo raz silnejší. Pred dverami parlamentu stoja aj iný exoti a máme tu aj Fica a jeho Smer, ktorý sa nechce vzdať v tejto krajine moci a to aj po tom, čo všetko aké špinavstvá vyplávali na povrch. Partia úžerníkov, zbohatlíkov, oligarchov si z našej krajiny urobili miesto kde pre nich neplatia žiadne zákony a povinnosti a z nás ľudí si urobili svoje hračky. Mali by sme ostať bdelí a ostražitý a na každú vec potláčajúcu zdravý úsudok, eticky či morálny kódex upozorniť. Pretože či sa vám to páči alebo nie v nasledujúcich dňoch aj po novom roku pôjde o veľa, pôjde o nás.... 
Ďalšieho účinkujúceho uviedli takto: „Na podujatí takisto vystúpil aj spevák Ondrej Ďurica, ktorý je právom považovaný za najvýraznejšieho speváka našej vlasteneckej hudobnej scény.“ Ďurica je bývalý frontman neonacisteckej kapely „Biely odpor.“ Na fotografiách ho môžeme vidieť s členmi akčnej skupiny VZDOR Kysuce, ktorej lídrom bol obdivovateľ Adolfa Hitlera a popierač holokaustu, Marián Magát, ako aj s Mariánom Kotlebom, bývalým vodcom Slovenskej Pospolitosti a predsedom strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko.

Ľudia si neuvedomujú jedno, že podporou Mariána Kotlebu si na seba šijú bič a ten budú držať práve takí ako sú aj na posledných fotkách. 
Práva takýto sa zrazu objavia v uliciach a budú terorizovať všetkých kto sa im postaví na odpor...     

Jozef Kmeťo


4 komentáre:

 1. Kto sa stava problemom nasho statu oligarchovia ti vpustili do politiky kotlebu iked vedeli ze uz v davnych rokoch pripravoval politiku abi sa dostal tam gde je daco za daco ja som robotnik ale zijem stim ze nie som rasista aliaz fico nebudem volit zlo a kazdy bez rozdielu na to kto sme vieme o co ide zapojte sa do volieb abi nebolo zlo iked to zlo je ale zvolme to mensie.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. 8 roky zijem v nemecku pracujem pre zeleznice a nikda by som nesiel nazad na slovesnko. v nemecku je robota a dobre peniaze slovensko je uz zakapane. Tu sa vozym na mercedesi a doma by som mal mozno skodovku.Kto ma rozumu tak uteka prec.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Janko Kmeťo, nič v zlom, ale dúfam, že máte už pripravený kufrík s prádlom a hygienickými potrebami pre prípad, že by ste v marci boli fašistami navagonovaný do nejakého lágru.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Zapredane slovensko kto ma rozum ide zit do zahranicia..ked volit tak jedine kisku truban fetuje

  OdpovedaťOdstrániť

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...