Preskočiť na hlavný obsah

Som Róm... Som preto iný ?


To čo sa deje v poslednej dobe okolo nás, má núti sa zamyslieť... Som vôbec v očiach niektorých ľudí ešte človek? Alebo som omyl prírody, jedinec menejcenného etnika s inou stavbou tela, lebky a veľkosti mozgu? Alebo som len číslo v štatistike, ktorú by niektorí jedinci najradšej vymazali zo sveta? Kto vlastne som?

Po tom čo som si vypočul debatu Mazureka a ďalších v relácii Politicky nekorektne s Milanom Mazurekom a Tomášom Jancom (Kulturblog - 20. 12. 2019), kde Mazurek vysvetľuje rasovú teóriu, vysvetľuje ako sa ľudia navzájom od seba odlišujú na základe rasy. Akú telesnú konštrukciu má napr. biely človek od černocha, alebo iného príslušníka etnika, alebo stavbu lebky, alebo dokonca veľkosťou mozgu, som si uvedomil, že títo ľudia sú viac nebezpeční ako si vôbec myslíme. Zároveň som začal uvažovať, akú hodnotu mám ako človek v našej spoločnosti. Som menejcenný, pretože som príslušníkom iného etnika s inou stavbou tela, farby pokožky, hnedých očí a čiernych vlasov? 

Niečo sa vo mne zmenilo a niečo nie. Niečo sa vo mne zastavilo a aj keby som sa chcel pohnúť, som skrz na skrz zviazaný pravidlami tejto krajiny, krajiny ktorá dovolí takýmto ľuďom ako je Mazurek, Kotleba a spol sa rozvíjať v našej spoločnosti. Svojimi chorými myšlienkami a pohľadom na svet oslovovať ľudí cez média, noviny, či dokonca im umožnila sedieť v parlamente a na budúci rok možno aj vo vláde. ĽSNS je strana s jasnými fašistickými myšlienkami, ich ľudia ale aj podporovatelia sa hlásia k odkazu fašistického Slovenska a Hitlera, a ako je vidieť nie je im cudzia ani rasová teória rozdeľovania ľudí a kompetentní stále mlčia... 

Je čas, aby som skúsil vzdorovať tomuto svetu, ktorému vadia tmavé oči, je čas prestať skrývať sa. Myslím, že sa budem snažiť žiť ako žijem, iný už nebudem a moje tmavé oči aj tak raz stratia svetlo tohto sveta a tam kam sa uberáme všetci je už jedno kto má aké oči. Je to choré rozdeľovať ľudí na základe rasy, rozdeľovať priestor na prežitie či dokonca v podtexte určovať kto má práva na život a kto nie... 

Moja budúcnosť je nejasná, neviem ešte kam ma moja cesta zavedie a čo na tej ceste svojimi tmavými očami uvidím, ale pokiaľ vidím je mojou povinnosťou nahlas kričať!!! A preto kričím som proti rasizmu a rozdeľovaniu ľudí. Mne je jedno kto akej pokožky je a odkiaľ pochádza či aké má korene, ak si s tým človekom mám čo povedať, tak sa s ním budem rozprávať a nijaký vypatlanec ako je Mazurek, Kotleba a jeho štekajúci psy mi nebudú určovať miesto na prežitie či s kým sa mám rozprávať a s kým nie, a aké mám právo na život! 

A nebudem ani ako niektorí Rómovia, ktorých pokožka bola čierna ako zem, po ktorej chodia, svoje oči lámali vo svetle slnka a vsugerovali si, že sú viac než iný Róm, dokonca do svojho srdca prijali myšlienku, že nie sú Rómovia, že ich tmavé oči sú vlastne modré. Aká to pochabosť ľudského srdca. Videl som aj morálku, morálku skrytú skrz na skrz vo falošnom obale, no keď som ten obal odbalil, ostal mi v rukách len prach, ktorý mi z mojich dlaní padal na zem.

Ľudské srdce skrýva strašne veľa tajomstiev, ale aj túžob. Skrýva bázeň, zlobu, nenávisť, aj sny. Kto z nás vie pochopiť svoje srdce, veď vo svojom srdci tisíc krát zhrešíme, dokonca aj zabijeme. Dokážeme byť plný lásky, ale aj tyranmi. 

Mám tmavé oči, keď som sa narodil a začal vnímať svet, nevidel som ho tmavý, ale plný strhujúcich farieb a stále ho tak vidím, pretože nezáleží na tom aké máte oči, postavenie v tejto spoločnosti, ale aký ste človek. Pýtate sa ma, čo už zmenili tvoje články, no ja sa pýtam a čo by sa zmenilo keby som nepísal? No aj tak si myslím, že ešte horšie je byť ticho a svoje tmavé oči skrývať pod slnečnými okuliarmi, tým svoje tmavé oči nezmeníte, stále Vám ostanú... 

Máme tmavé oči, či sme z mesta alebo z osady, rozdeľovaním sa vám vaše oči nezmenia na modré, stále ich budete mať tmavé a dnes kedy nám fašizmus chodí po uliciach, by sme to mali viac ako kedykoľvek uvedomiť a skúsiť nájsť spoločnú reč a to je právo na život...


Jozef Kmeťo   


Komentáre

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Kotlebovci nezvládajú protesty Rómov na východe Slovenska

Počas mítingu Kotlebovcov na východe protestovali stovky Rómov. Protesty Rómov začali v Sečovciach, cez Sabinov a vyvrcholili v Košiciach. Tieto protesty sú spájané so stranou PS/Spolu a Trubanom, a tak trošku ako keby sa zabudlo na našich politických aktivistov, ktorí pomohli k tomu, aby sa Rómovia zobudili a povedali jasne STOP fašizmu. Viktor Valík, Ivan Hriczko, Roman Suchý, alebo podnikateľ Emilio Gujda, či Džemal Kodrazi. Toto sú výrazne mená predstaviteľov rómskej politickej scény na východe Slovenska a na týchto ľudí by sa tiež nemalo zabudnúť.

Kotlebovci nerátali s tým, že sa my Rómovia dokážeme cez sociálne siete zmobilizovať, a tak čo im vlastne ostalo, ako obviniť Trubana za PS/Spolu, že protestujúcich zvážali do Košíc autobusmi a dostali za to, že budú stáť na námestí, 15€. Čo je samozrejme hlúposť, pretože ani Truban za PS/spolu a ani napríklad Hlina za KDH si kupovať protestujúcich nepotrebujú a naši politickí predstavitelia, ako Viktor Valík za stranu STS zase nedisponu…

Slovenskom sa rozhoreli protesty proti fašizmu a média mlčia

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Doposiaľ najväčší protest proti fašizmu sa vo štvrtok popoludní uskutočnil v Košiciach.
Najviac však o protestoch informujú rómske portáli na sociálnej sieti, naše média ako televízia Joj, Markíza a ďalšie média viac menej mlčia. Je veľmi smutné, že dokážu  Slovenské média v rýchlosti 10-1 priniesť negatívne spravy o Rómoch, ale to že ľudia a hlavne Rómovia povstali proti rasizmu neinformujú vôbec, alebo len okrajovo... 
Sú to spojené nádoby, všetko ako konáme v našej spoločnosti ma vplyv na nás všetkých... To že, fašistická strana ĽSNS Mariána Kotlebu sa teší výborným predvolebným preferenciám, môže nečinnosť politikov, súdov, prokuratúry, ktorí nechali fašizmu narásť do obludných rozmerov a ten sa môže nakoniec stať aj pre benevolentných sudcov a politikov osudným. Netreba totiž zabudnúť, že podobne začínal aj Hitler....  
Posledný protest bol  Piatok vo Fiľakove, kde ľudia kričali aby Kotelba a Mazurek išiel domov... "…