streda 18. decembra 2019

Za slušné Slovensko varuje pred stúpajúcimi preferenciami kotlebovcov a ich mítingami

Iniciatíva Za slušné Slovensko vyzýva, aby sa nevyprázdňoval verejný priestor v prospech nenávistnej rétoriky. Na svojej facebookovej stránke tým reagujú na stúpajúce preferencie strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) a na ich pripravované mítingy v mestách po celom Slovensku.Ľudí vyzývajú, aby nepodľahli nenávisti a silným rečiam, pretože len každodennou prácou je možné zo Slovenska vytvoriť krajinu, v ktorej sa bude žiť dobre. „Verejný priestor stále masívnejšie zaberajú tí, za ktorých namiesto činov hovoria silné slová. Tí, ktorí veľa nasľubujú, ale máločo skutočne splnia. A najmä tí, ktorí namiesto podpory, tolerancie a snahy o spolunažívanie šíria nenávisť, zlobu a nevraživosť,“ píše Za slušné Slovensko.
Preferencie strany ĽSNS podľa nedávno zverejnených prieskumov verejnej mienky stúpli. Agentúra Polis strane v dňoch 7. až 11. decembra na vzorke 1 131 respondentov namerala podporu 12,2 percenta. Podľa prieskumu agentúry Focus zo začiatku decembra by stranu volilo 11,8 percenta rozhodnutých voličov.

Neostaňme ticho. Zlu sa neustupuje. A len spoločnými silami dokážeme vybudovať skutočne zdravú, fungujúcu spoločnosť. Spoločne to zvládneme,“ uzavreli.

(fotografia neznámeho muža z roku 1936, zdroj: Wikimedia) ktorý nepodľahol mase hajlúcich ľudi Jozef Kmeťo 

1 komentár:

  1. Jedine zahranicie kto ma rozum tak uz je davno v zahranici Na slovensku neni zadna buducnost

    OdpovedaťOdstrániť

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme