Odmena za nákup na ZľavaDňa

pondelok 6. januára 2020

Ešte sa len narodilo a už je odsúdené zato, že je rómske...

Škandál v Chorvátsku... nemocnica utajila narodenie prvého rómskeho dieťaťa v Novom roku

foto: zdroj fb Veljko Kajtazi


Veljko Kajtazi, príslušník rómskej menšiny, oznámil, že krajská nemocnica v Cakovci spolu so zástupcami župy Međimurje utajila  fakty a tento rok podviedla verejnosť o prvorodenom dieťati v tomto kraji.

„Nepríjemne ma prekvapuje správa, že okresná nemocnica Međimurje spolu so zástupcami okresu Međimurje túto skutočnosť utajila a podviedla verejnosť o prvonarodenom dieťati v okrese Međimurje."

Zaujímalo by nás, prečo boli informácie o prvorodenom rómskom dieťati skryté a prečo bola táto rodina v správach o tradičných médiách o prvorodených deťoch preskočená? Bojíte sa xenofóbnych reakcií ľudí, ktorí by sa necítili dobre sedieť s informáciami o prvorodenom rómskom dieťati? Existujú v týchto a podobných situáciách nejaké prvky diskriminácie, porušovania ľudských práv?

Očakávam verejné ospravedlnenie od zodpovedných osôb čo najskôr, ale neočakávam, že sa situácia v Međimurje v roku 2020  zlepší, až kým sa nezmení postoj k Rómom a kým nezískame rovnaké zaobchádzanie, rešpekt a rešpekt k ľudskej dôstojnosti, “uviedol na facebooku.

Kajtazi hovorí, že sa Medimursky župan sa  ospravedlnil telefonicky

V rozhovore pre  N1  uviedol, že sa okres Medžugoria mu ospravedlnil telefonicky, ale očakával aj verejné ospravedlnenie.

„Len čo mi to dali vedieť, zamieril som do Međimurjeho kraja. Hovoril som so zdravotnými sestrami, ktoré boli v službe, a povedali mi to (to bol len prípad), ale že mi nemohli dať viac podrobností, ako som už uviedol. Od starostu očakávam verejné ospravedlnenie, pričom nezabúdam, že starosta je neustále ticho a okrem protestov nevidím nič zlé v okrese Međimurje, ale horšie a horšie nemocnice, “povedal Veljko Kajtazi pre N1.Iveta Kmeťová
zdroj: N14 komentáre:

 1. Chcipaj. Porad ne guta bere furt dou na cigani zdechlu by ste do rana jen vas mlatit na kazdim kroku

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Toto dokáže vyhlásiť verejnosti len,, lelenc z domova,,

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ty "lelenc", článok som písala ja, nie Kmeťo...ani čítať nevieš...LELENC

   Odstrániť

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...