Je iniciatíva Opre Roma záchranou Mostu-Hid?


Takmer 70 Rómov z Gemera, aktivistov, regionálnych lídrov, rómskych starostov a členov vedenia organizácie sa stretlo v gemerskej obci Martinová. 

Rómske hlasy boli vždy cenné pred voľbami a rétorika riešenia rómskeho problému bola vždy in pred voľbami... 
Na tejto stratégii však najviac doposiaľ získali maďarské strany ...

Ak sa potvrdia predbežné výsledky, nebude mať maďarská menšina svoje zastúpenie v parlamente. Maďarská strana Most- Hid sa totiž v predvolebných preferenciách prepadol pod hranicu zvoliteľnosti.

Posledné preferencie ukazujú, že Most- Hid by volilo iba 4,1% oprávnených voličov, čo znamená, že by ostal tesne pre bránami parlamentu a možno tak v histórii samotného Slovenska by maďarská menšina nemala svoje zastúpenie v parlamente.

Ábel Ravasz a Csaba Horvath 

Korunný princ za stranu Most- Hid / Abel Ravasz, vytiahol do boja a to doslova, za iniciatívou Opre Roma stojí Csaba Horváth, tento človek je v priamom kontakte s Abelom Ravaszom, jeho fb profil je pritom len v maďarčine. Cez Opre Roma spájajú sa rómsky starostovia hlavne z Juhu Slovenska, ktorí mali stretnutie už v Bratislave a na Gemeri. Ich cieľom je aktivovať maďarských Rómov, ktorí žiaľ sa viac cítia byť Maďarmi ako slovenskými Rómami a to už nehovorím, že by sa cítili byť Slovákmi... A práve tento fakt štimuje Ravaszovi a práve v tomto priestore hľadá pre seba a Most- Hid záchranu...   


Prešpekulovaní Maďari vedia, že ich sila je v regiónoch hlavne na juhu Slovenska. Intenzívne rokovania, ktoré strany Most-Híd, MKDSZ-MKDA a SMK viedli skončili na mŕtvom bode.  Prečo však Most- Hid padol vo volebných preferenciách? Pretože okrem toho, že sa spojil so Smerom, ich politika nebola rýdzo maďarská ako sme od tejto politiky v minulosti boli zvyknutí a ako by ich voliči očakávali. A tak maďarský volič hľadal aj inde medzi stranami MKDSZ- MKDA a SMK a však rozštiepenie maďarského voliča by nezaručilo týmto stranám dostať sa do parlamentu a tak Most-Híd, aby skúsil obrátiť fakt prepadu maďarského voliča osloví aj rómskeho voliča ktorý zrejme pomôže Maďarom sa dostať do parlamentu a to aj za pomoci iniciatívy Opre Roma!  


Jozef Kmeťo 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Prečo toľko Pochybností okolo Koronavírusu!?

Smrteľné pandémie útočia na ľudstvo každých 100 rokov!

Neslávne slávny "krutý" exekútor si vymáha peniaze od buka do buka, ako sa mu zachce... Robí to roky a nikto voči nemu nezakročí. Prečo??!