Odmena za nákup na ZľavaDňa

štvrtok 30. januára 2020

Je iniciatíva Opre Roma záchranou Mostu-Hid?


Takmer 70 Rómov z Gemera, aktivistov, regionálnych lídrov, rómskych starostov a členov vedenia organizácie sa stretlo v gemerskej obci Martinová. 

Rómske hlasy boli vždy cenné pred voľbami a rétorika riešenia rómskeho problému bola vždy in pred voľbami... 
Na tejto stratégii však najviac doposiaľ získali maďarské strany ...

Ak sa potvrdia predbežné výsledky, nebude mať maďarská menšina svoje zastúpenie v parlamente. Maďarská strana Most- Hid sa totiž v predvolebných preferenciách prepadol pod hranicu zvoliteľnosti.

Posledné preferencie ukazujú, že Most- Hid by volilo iba 4,1% oprávnených voličov, čo znamená, že by ostal tesne pre bránami parlamentu a možno tak v histórii samotného Slovenska by maďarská menšina nemala svoje zastúpenie v parlamente.

Ábel Ravasz a Csaba Horvath 

Korunný princ za stranu Most- Hid / Abel Ravasz, vytiahol do boja a to doslova, za iniciatívou Opre Roma stojí Csaba Horváth, tento človek je v priamom kontakte s Abelom Ravaszom, jeho fb profil je pritom len v maďarčine. Cez Opre Roma spájajú sa rómsky starostovia hlavne z Juhu Slovenska, ktorí mali stretnutie už v Bratislave a na Gemeri. Ich cieľom je aktivovať maďarských Rómov, ktorí žiaľ sa viac cítia byť Maďarmi ako slovenskými Rómami a to už nehovorím, že by sa cítili byť Slovákmi... A práve tento fakt štimuje Ravaszovi a práve v tomto priestore hľadá pre seba a Most- Hid záchranu...   


Prešpekulovaní Maďari vedia, že ich sila je v regiónoch hlavne na juhu Slovenska. Intenzívne rokovania, ktoré strany Most-Híd, MKDSZ-MKDA a SMK viedli skončili na mŕtvom bode.  Prečo však Most- Hid padol vo volebných preferenciách? Pretože okrem toho, že sa spojil so Smerom, ich politika nebola rýdzo maďarská ako sme od tejto politiky v minulosti boli zvyknutí a ako by ich voliči očakávali. A tak maďarský volič hľadal aj inde medzi stranami MKDSZ- MKDA a SMK a však rozštiepenie maďarského voliča by nezaručilo týmto stranám dostať sa do parlamentu a tak Most-Híd, aby skúsil obrátiť fakt prepadu maďarského voliča osloví aj rómskeho voliča ktorý zrejme pomôže Maďarom sa dostať do parlamentu a to aj za pomoci iniciatívy Opre Roma!  


Jozef Kmeťo 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...