Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Matovič je nevyspytateľný, Kiska: "My sme alternatíva", Hlinu opľuli Kotlebovci..


Opoziční lídri sa zhodli : My sme alternatíva! 

Ako sa zdá, predvolebný kolotoč začal. Opoziční lídri sa dohodli, že sa dohodnú ako spolu vládnuť. Andrej Kiska pozval lídrov opozičných demokratických strán na novoročný obed. Zúčastnili sa na ňom lídri koalície PS/SPOLU Michal Truban a Miroslav Beblavý, líder SaS Richard Sulík a šéf KDH Alojz Hlina. Kiska po stretnutí povedal, že sa zhodli na tom, že pre novú vládu musia byť prioritou spravodlivosť, školstvo a zdravotníctvo. Líder hnutia OĽaNO Igor Matovič sa obeda nezúčastnil. Borisa Kollára nepozvali.

Matovič na to, že sa obeda nezúčastnil, vysvetlil na svojom facebooku takto "Keďže všade čítam, že "Matovič na obed neprišiel.", najlepšie je povedať pravdu. Takže, s Andrejom Kiskom komunikujem cez mobil (hlas+sms), cez WhatsApp a niekedy aj cez Signal.
Andrej Kiska mi poslal 2 správy (štvrtok a nedeľa) cez Signal (dlhšie som ho nepoužíval, lebo pýtal nejaké heslo, preto som si ho ani nevšímal), že pozýva na obed v utorok. A tak som si správy prečítal až včera na obed. Hneď som mu odpovedal, ospravedlnil sa a opýtal som sa, čo je to za obed. Odpísal mi, že obed je už "pasé".
OK, povedal som si, že žiadny obed sa teda nekoná ... až dnes som sa dozvedel, že obed bol "pasé" len pre mňa,)
... tragédia? NIE. Nič sa nedeje. Jasné, trošku zamrzí, lebo, ak by som ja niekoho naozaj chcel pozvať na obed a vidím neprečítané správy (to v Signále vidíte), tak mu zavolám, alebo pošlem sms, alebo poštového holuba, alebo dymový signál,))
Rovnako, ak by sa mi niekto pozval deň pred obedom, že až teraz sa to dozvedel, tak by som mu povedal, že jasné - príď, pridáme jeden tanier na stôl. Nuž, nestalo sa, ale ako som už napísal - NEROBÍM Z TOHO VEDU. ", dopísal Matovič. Bez OĽaNO vláda nebude, my ich budeme tiež potrebovať


Matovič zopakoval, že spoločne idú „poraziť mafiu a zúčastnení nie sú hlúpi.“ „Veľmi dobre vedia, že bez OĽANO žiadna vláda nemá žiadnu šancu vzniknúť, aj keď sa im to preveľmi nepáči. My rovnako vieme, že 50% mať (asi) nebudeme a budeme ich potrebovať tiež,“ napísal. „Oni sa budú mojkať ako signatári PAKTU o neútočení/mlčaní a my pôjdeme našou cestou. Ale s rovnakým cieľom,“ komentuje Matovič.

„Medzi našimi stranami existujú odlišnosti, nemá význam tváriť sa, že neexistujú. My sme jasne pravicová a liberálna strana. Menej štátu a menej daní,“ uviedol Sulík. „Ale tieto odlišnosti sú dobré, lebo každý osloví svojich voličov.


Alojz Hlina /HDH 

Kresťanske tanečky  

Podľa Hlinu je zmena blízko a jeho hnutie KDH je konzervatívnou časťou zmeny. „Sme si vedomí zodpovednosti, že ak si ju vypýtame, musíme ju uniesť. My sme tá konzervatívna časť. Budeme hlasovať presne tak, ako sa má o základných veciach s jasným postavením. Sme kresťanskí demokrati, boli sme, aj budeme. K trom prioritám pridávame aj podporu rodiny,“ poznamenal Hlina.

Priaznivci ĽSNS  opľuli Hlinu včera večer  

A u Hlinu ešte ostaneme. Potom čo si Hlina uvedomil, že je kresťansky demokrat, demokraticky sa v stredu večer vydal do Slovenskej Ľupče, kde si Marian Kotleba urobil predvolebný míting. Hlina sa spolu s asi 40 aktivistami platformy "Nie v našom meste" sa prišiel opýtať priaznivcov ĽSNS, či im to nie je ľúto a či sa nehanbia. Tiež kresťanskí priaznivci mu kresťansky vynadali a opľuli ho.

Hlina/ KDH/ sa im cez megafón prihováral, či im nie je ľúto a či im nie je „blbé“ počúvať ľudí, ktorí ešte nedávno chodili s fakľami v gardistických uniformách len neďaleko od miesta, kde gardisti vraždili a pálili ľudí.
Kotlebovi priaznivci najprv pozorujú Hlinu z diaľky, neskôr sa postupne približujú, obkolesia ho, až mu stoja priamo pred tvárou. Najprv sa ozývajú jednotlivé výkriky Judáš, Judáš Iškariotský, diabol, satan, liberálny hajzeľ, a priamo do tváre mu napľuli... 

Igor Matovič a jeho póza v ktorej ho asi najviac všetci poznáme  


Záver 

Matovič je nevyspytateľný politik. Od roku 2010 je poslanec NR SR najskôr na kandidačnej listine SaS u Sulíka a neskôr ako predseda hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, a to po tom čo v roku 2012 aj spolu SaS po politických ťahaniciach prakticky povalili Radičovej vládu. 
V roku 2012 už vo voľbách do Národnej rady SR sa rozhodol Igor Matovič ísť už s vlastným politickým hnutím pod názvom Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti. Vrcholom politickej a názorovej ťahanici boli Sulíkové slová, že si v klube po Matovičovom odchode vydýchli....

Matovič do politiky určite patrí, ja si dovolím napísať, je takým korením zdravej politiky avšak stále s meniacimi sa názormi, mi pripadá ako taká rozmaznaná, neukojená "fľandra" ktorá keď si niečo zaumieni a nedostane to, urobí cirkus... 

Ja v rysujúcej koalícii  Za ľudí, PS/ Spolu, KDH, OĽaNO  a SaS, vidím za najslabšie články v celej koalícii, ktorá môže aj po voľbách padnúť, alebo vôbec ani nevzniknúť SaS/ Sulik, OĽaNO Matovič a KDH/ Hlina. Týmito politikmi je to hra na wabank a Kiska a Truban, budú musieť vyvinúť veľké úsilie, aby takto zostavenú koalíciu 4 roky udržali pokope. V hre je totiž veľa. Smer a ĽSNS si idú po víťazstvo... No nezabúdajme, že všetko máme aj my voliči v rukách a 29.2 treba podporiť strany ktorým dôverujeme...  


Jozef Kmeťo 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…

Rasisti, hovoria, že na bielych životoch záleží - Je OK byť biely

Rasizmus nepozná hranice a rasista už vôbec nie! fanúšikovia Slovana Bratislava v sobotu vyvesili na Tehelnom poli transparent White Lives Matter, ktorý vo voľnom preklade znamená Na životoch belochov záleží, viaceré slovenské médiá ho označili za rasistický.
Rasisti však s touto interpretáciou médii nesúhlasia. Odvolávajú sa na hnutie Black Lives Matter(Na životoch černochov záleží), ktoré podľa nich médiá neoznačujú ako rasistické. Prečo by potom mal byť transparent fanúšikov Slovana rasistický?
Tak ako to vlastne je? 
V roku 2014 sa po svete prvýkrát začala vo veľkom šíriť výzva „Black Lives Matter” (BLM - Na životoch čiernych záleží). Snažila sa upozorniť na policajnú brutalitu voči Afroameričanom v USA. Ako reakcia na toto hnutie vzniklo „White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží).
„White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží). Toto spojenie začali propagovať po USA rasistické skupiny vo viacerých štátoch. Najaktívnejší boli najmä členovia skupiny Aryan Renaissa…

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…