Preskočiť na hlavný obsah

Šťastná „fašistka“

Neraz som si kládol otázku, čo je tak fascinujúce na ideológii fašizmu pre mladých ľudí. Odpoveď som našiel vo výpovedi mladej ženy, alebo dievčaťa, ktorá sa stala tvárou Kotlebovej mládeže.


Foto/ refresher : Stredoškoláčka Lívia pobúrila xenofóbnymi vyjadreniami Slovensko a stala sa tvárou Slovenského fašizmu


Prečo je Lívia „fašistka“


Áno, reč bude o Lívii Garčalovej. Je to mladé dievča (s blond vlasmi), ideál na to, aby si ju fašisti  zvolili ako tvár pre svoje média. Ak si niekto z vás myslí, že fašizmus je len o hrubej sile, vysokých svalnatých mužoch s vyholenými hlavami je na omyle. Nie, fašizmus, dalo by sa povedať je aj o kráse mladých žien ako je Lívia. Sú ideálmi nacistickej teórie o nadradenosti bielej rasy. Fanatickí idealisti o rasovej teórii, o nadradenosti bielej rasy si vytvorili svoj vlastný svet. Svet krásnych bielych žien s modrými očami a blond vlasmi, ktoré s ideálnym, samozrejme, mužom bielej rasy privedú na svet blonďaté modrooké deti. Poviete si, že preháňam. Žiaľ, nie. Rasovú teóriu na tomto princípe založil Hilter. Vlastne celá nacistická politika na tomto princípe vznikla, a dnes sa ňou riadia všetci jej nasledovatelia. 


Za touto teóriou, ktorú svojím zovňajškom prezentuje aj Lívia sa všetci zbabelo schovávajú. Fašisti práve jej zovňajškom ospravedlňujú svoju skrytú zvrátenosť. Lívia je mladé dievča. Sama sa ešte v tomto svete hľadá. Zrazu sa stretne z ľuďmi, ktorí jej dajú pocit, že je niečím výnimočná. Z každej strany počúva o svojom zovňajšku, o tom aké má na svoj vek vyspelé názory, tak prečo by sa priečila prijať názor svojej výnimočnosti a prečo by sa potom priečila stať sa aj mladou tvárou slovenského fašizmu... Stala sa z nej šťastná mladá "fašistka", ktorá prezentuje šťastnú budúcnosť mladých ľudí, samozrejme ľudí, ktorí majú rovnaké názory ako ona a jej kamoši z ĽSNS. Svojím zovňajškom a pocitom vyrovnanosti je poslom šťastnej budúcnosti Slovenska, fašistického Slovenska. Toho Slovenska, ktoré sa stratilo po vojne, ale ich vodca Kotleba znovu našiel zabudnutú cestu, ktorou sa Slovensko vydalo v roku 1939, aby po nej jeho priaznivcov priviedol do šťastnej budúcnosti bez židov, cigánov, homosexuálov a prisťahovalcov. 


Foto/ úprava Redakcia R1 

Po tom, čo som si vypočul debatu Mazureka a ďalších v relácii Politicky nekorektne s Milanom Mazurekom a Tomášom Jancom (Kulturblog - 20. 12. 2019). Kde Mazurek vysvetľuje rasovú teóriu, vysvetľuje ako sa ľudia navzájom od seba odlišujú na základe rasy. Akú telesnú konštrukciu má napr. biely človek od černocha alebo iného príslušníka etnika, alebo stavbu lebky, alebo dokonca veľkosť mozgu. Si treba uvedomiť, že Lívia je prostriedok len sofistikovanejšej formy rasovej teórie. A ich teória je, že tieto rôzne kultúry, ale povedzme to jasne, rasy, nedokážu spolu žiť a preto musia byť, a tu je tá argumentačná pointa aj Mazureka, v záujme zachovania rasy a v záujme kultúrnych práv tejto rasy, teda v logike liberalizmu, segregované. Aby práve biela rasa, ktorú prezentuje aj Lívia svojím zovňajškom a samozrejme kultúrou na našom území prežila. 


Mladí ľudia ale už aj deti prepadávajú myšlienke fašizmu 

Problém je, že Lívia možno ani netuší akej fanatickej ideológie sa stala tvárou. Môže sa stať a stala sa zrejme terčom útokov na jej osobu. Je to mladý človek a ako som napísal, sama sa ešte v tomto svete hľadá, aj keď ona vo svojom videu pôsobí, že sa už našla... 

Fanatizmus v akejkoľvek forme nášho života je nebezpečný a hlavne pre mladých ľudí, ktorí dokážu prepadnúť rôznym ideológiám, ktoré sa stanú nakoniec ich vlastným väzením. 
Slovenskí fašisti našli v poslednom období svoju úrodnú pôdu. Slovensko je veľmi reakčná a rasistická krajina, a nie je tu problém operovať s otvoreným rasizmom. Nie je tu preto problém si nájsť svojich poslucháčov. Takým sa stala aj Lívia a z hrôzou zisťujem, že viac a viac mladých ľudí nasleduje Líviu... 

Video na ktorom Livia hovorí, je presne to o čom píšem, stala sa znej vyrovnaná osobnosť, teda ona si to aspoň myslí a pomohla jej k tomu ideológia strany ktorej je sympatizantkou a aj členkou Kotlebovej mládeže. Pozrite si toto video bez predsudkov a uvidíte v čom je Kotleba nebezpečný, v čom je nebezpečný fašizmus. Dáva totiž mladým ľudom pocit bezpečia, istoty a budúcnosti ...  

Jozef Kmeťo
  Citácie Blog N: Michal Andrej Molnár

Komentáre

  1. Lívia je príklad toho, ako sa z mladého popleteného človeka môže stať triezvo zmýšľajúci vlastenec. Bohužiaľ, autor článku je zaseknutý na úrovni, na ktorej bola Lívia v 15.

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Precital som si prvych par viet..."Nie, fašizmus, dalo by sa povedať je aj o kráse mladých žien ako je Lívia. Sú ideálmi nacistickej teórie o nadradenosti bielej rasy." Vam asi uplne hrablo ze ano? takze teraz po novom budu fasistky aj pekne blondiny? Vy sa vlastne pocuvate? tak toto my mame volit do parlamentu? Ludi ktory si myslia ze budu odsudzovat inych na zaklade farby oci alebo vlasov? TY LIBERALNY FASISTA! SI rovnaky AKO HITLER!

    OdpovedaťOdstrániť
  3. Pisateľovy tohto článku asi nič nehovorí rozsudok súdu o Kotlebovcov. A tiež mu vôbec nevadí že uráža okolo300 000 voličov tejto strany. Ktorý sú mladý starší aj starý normálny občania tejto republiky.

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Kotlebovci nezvládajú protesty Rómov na východe Slovenska

Počas mítingu Kotlebovcov na východe protestovali stovky Rómov. Protesty Rómov začali v Sečovciach, cez Sabinov a vyvrcholili v Košiciach. Tieto protesty sú spájané so stranou PS/Spolu a Trubanom, a tak trošku ako keby sa zabudlo na našich politických aktivistov, ktorí pomohli k tomu, aby sa Rómovia zobudili a povedali jasne STOP fašizmu. Viktor Valík, Ivan Hriczko, Roman Suchý, alebo podnikateľ Emilio Gujda, či Džemal Kodrazi. Toto sú výrazne mená predstaviteľov rómskej politickej scény na východe Slovenska a na týchto ľudí by sa tiež nemalo zabudnúť.

Kotlebovci nerátali s tým, že sa my Rómovia dokážeme cez sociálne siete zmobilizovať, a tak čo im vlastne ostalo, ako obviniť Trubana za PS/Spolu, že protestujúcich zvážali do Košíc autobusmi a dostali za to, že budú stáť na námestí, 15€. Čo je samozrejme hlúposť, pretože ani Truban za PS/spolu a ani napríklad Hlina za KDH si kupovať protestujúcich nepotrebujú a naši politickí predstavitelia, ako Viktor Valík za stranu STS zase nedisponu…

Slovenskom sa rozhoreli protesty proti fašizmu a média mlčia

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Doposiaľ najväčší protest proti fašizmu sa vo štvrtok popoludní uskutočnil v Košiciach.
Najviac však o protestoch informujú rómske portáli na sociálnej sieti, naše média ako televízia Joj, Markíza a ďalšie média viac menej mlčia. Je veľmi smutné, že dokážu  Slovenské média v rýchlosti 10-1 priniesť negatívne spravy o Rómoch, ale to že ľudia a hlavne Rómovia povstali proti rasizmu neinformujú vôbec, alebo len okrajovo... 
Sú to spojené nádoby, všetko ako konáme v našej spoločnosti ma vplyv na nás všetkých... To že, fašistická strana ĽSNS Mariána Kotlebu sa teší výborným predvolebným preferenciám, môže nečinnosť politikov, súdov, prokuratúry, ktorí nechali fašizmu narásť do obludných rozmerov a ten sa môže nakoniec stať aj pre benevolentných sudcov a politikov osudným. Netreba totiž zabudnúť, že podobne začínal aj Hitler....  
Posledný protest bol  Piatok vo Fiľakove, kde ľudia kričali aby Kotelba a Mazurek išiel domov... "…