Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Šťastná „fašistka“

Neraz som si kládol otázku, čo je tak fascinujúce na ideológii fašizmu pre mladých ľudí. Odpoveď som našiel vo výpovedi mladej ženy, alebo dievčaťa, ktorá sa stala tvárou Kotlebovej mládeže.


Foto/ refresher : Stredoškoláčka Lívia pobúrila xenofóbnymi vyjadreniami Slovensko a stala sa tvárou Slovenského fašizmu


Prečo je Lívia „fašistka“


Áno, reč bude o Lívii Garčalovej. Je to mladé dievča (s blond vlasmi), ideál na to, aby si ju fašisti  zvolili ako tvár pre svoje média. Ak si niekto z vás myslí, že fašizmus je len o hrubej sile, vysokých svalnatých mužoch s vyholenými hlavami je na omyle. Nie, fašizmus, dalo by sa povedať je aj o kráse mladých žien ako je Lívia. Sú ideálmi nacistickej teórie o nadradenosti bielej rasy. Fanatickí idealisti o rasovej teórii, o nadradenosti bielej rasy si vytvorili svoj vlastný svet. Svet krásnych bielych žien s modrými očami a blond vlasmi, ktoré s ideálnym, samozrejme, mužom bielej rasy privedú na svet blonďaté modrooké deti. Poviete si, že preháňam. Žiaľ, nie. Rasovú teóriu na tomto princípe založil Hilter. Vlastne celá nacistická politika na tomto princípe vznikla, a dnes sa ňou riadia všetci jej nasledovatelia. 


Za touto teóriou, ktorú svojím zovňajškom prezentuje aj Lívia sa všetci zbabelo schovávajú. Fašisti práve jej zovňajškom ospravedlňujú svoju skrytú zvrátenosť. Lívia je mladé dievča. Sama sa ešte v tomto svete hľadá. Zrazu sa stretne z ľuďmi, ktorí jej dajú pocit, že je niečím výnimočná. Z každej strany počúva o svojom zovňajšku, o tom aké má na svoj vek vyspelé názory, tak prečo by sa priečila prijať názor svojej výnimočnosti a prečo by sa potom priečila stať sa aj mladou tvárou slovenského fašizmu... Stala sa z nej šťastná mladá "fašistka", ktorá prezentuje šťastnú budúcnosť mladých ľudí, samozrejme ľudí, ktorí majú rovnaké názory ako ona a jej kamoši z ĽSNS. Svojím zovňajškom a pocitom vyrovnanosti je poslom šťastnej budúcnosti Slovenska, fašistického Slovenska. Toho Slovenska, ktoré sa stratilo po vojne, ale ich vodca Kotleba znovu našiel zabudnutú cestu, ktorou sa Slovensko vydalo v roku 1939, aby po nej jeho priaznivcov priviedol do šťastnej budúcnosti bez židov, cigánov, homosexuálov a prisťahovalcov. 


Foto/ úprava Redakcia R1 

Po tom, čo som si vypočul debatu Mazureka a ďalších v relácii Politicky nekorektne s Milanom Mazurekom a Tomášom Jancom (Kulturblog - 20. 12. 2019). Kde Mazurek vysvetľuje rasovú teóriu, vysvetľuje ako sa ľudia navzájom od seba odlišujú na základe rasy. Akú telesnú konštrukciu má napr. biely človek od černocha alebo iného príslušníka etnika, alebo stavbu lebky, alebo dokonca veľkosť mozgu. Si treba uvedomiť, že Lívia je prostriedok len sofistikovanejšej formy rasovej teórie. A ich teória je, že tieto rôzne kultúry, ale povedzme to jasne, rasy, nedokážu spolu žiť a preto musia byť, a tu je tá argumentačná pointa aj Mazureka, v záujme zachovania rasy a v záujme kultúrnych práv tejto rasy, teda v logike liberalizmu, segregované. Aby práve biela rasa, ktorú prezentuje aj Lívia svojím zovňajškom a samozrejme kultúrou na našom území prežila. 


Mladí ľudia ale už aj deti prepadávajú myšlienke fašizmu 

Problém je, že Lívia možno ani netuší akej fanatickej ideológie sa stala tvárou. Môže sa stať a stala sa zrejme terčom útokov na jej osobu. Je to mladý človek a ako som napísal, sama sa ešte v tomto svete hľadá, aj keď ona vo svojom videu pôsobí, že sa už našla... 

Fanatizmus v akejkoľvek forme nášho života je nebezpečný a hlavne pre mladých ľudí, ktorí dokážu prepadnúť rôznym ideológiám, ktoré sa stanú nakoniec ich vlastným väzením. 
Slovenskí fašisti našli v poslednom období svoju úrodnú pôdu. Slovensko je veľmi reakčná a rasistická krajina, a nie je tu problém operovať s otvoreným rasizmom. Nie je tu preto problém si nájsť svojich poslucháčov. Takým sa stala aj Lívia a z hrôzou zisťujem, že viac a viac mladých ľudí nasleduje Líviu... 

Video na ktorom Livia hovorí, je presne to o čom píšem, stala sa znej vyrovnaná osobnosť, teda ona si to aspoň myslí a pomohla jej k tomu ideológia strany ktorej je sympatizantkou a aj členkou Kotlebovej mládeže. Pozrite si toto video bez predsudkov a uvidíte v čom je Kotleba nebezpečný, v čom je nebezpečný fašizmus. Dáva totiž mladým ľudom pocit bezpečia, istoty a budúcnosti ...  

Jozef Kmeťo
  Citácie Blog N: Michal Andrej Molnár

Komentáre

 1. Lívia je príklad toho, ako sa z mladého popleteného človeka môže stať triezvo zmýšľajúci vlastenec. Bohužiaľ, autor článku je zaseknutý na úrovni, na ktorej bola Lívia v 15.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Precital som si prvych par viet..."Nie, fašizmus, dalo by sa povedať je aj o kráse mladých žien ako je Lívia. Sú ideálmi nacistickej teórie o nadradenosti bielej rasy." Vam asi uplne hrablo ze ano? takze teraz po novom budu fasistky aj pekne blondiny? Vy sa vlastne pocuvate? tak toto my mame volit do parlamentu? Ludi ktory si myslia ze budu odsudzovat inych na zaklade farby oci alebo vlasov? TY LIBERALNY FASISTA! SI rovnaky AKO HITLER!

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Pisateľovy tohto článku asi nič nehovorí rozsudok súdu o Kotlebovcov. A tiež mu vôbec nevadí že uráža okolo300 000 voličov tejto strany. Ktorý sú mladý starší aj starý normálny občania tejto republiky.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. A však nech sa urazia :) Ten autor má pravdu ĽSNS potrebovala prívetivú tvár ktorej ľudia všetko zožerú. A ona má vykefonaný mozog. Bohužiaľ na slovensku je IQ 96 v priemere a gro tých 300 000 ľudí je v tej druhej polovici horšej ...

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…

Rasisti, hovoria, že na bielych životoch záleží - Je OK byť biely

Rasizmus nepozná hranice a rasista už vôbec nie! fanúšikovia Slovana Bratislava v sobotu vyvesili na Tehelnom poli transparent White Lives Matter, ktorý vo voľnom preklade znamená Na životoch belochov záleží, viaceré slovenské médiá ho označili za rasistický.
Rasisti však s touto interpretáciou médii nesúhlasia. Odvolávajú sa na hnutie Black Lives Matter(Na životoch černochov záleží), ktoré podľa nich médiá neoznačujú ako rasistické. Prečo by potom mal byť transparent fanúšikov Slovana rasistický?
Tak ako to vlastne je? 
V roku 2014 sa po svete prvýkrát začala vo veľkom šíriť výzva „Black Lives Matter” (BLM - Na životoch čiernych záleží). Snažila sa upozorniť na policajnú brutalitu voči Afroameričanom v USA. Ako reakcia na toto hnutie vzniklo „White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží).
„White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží). Toto spojenie začali propagovať po USA rasistické skupiny vo viacerých štátoch. Najaktívnejší boli najmä členovia skupiny Aryan Renaissa…

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…