Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Autodoplnky, ktoré oceníte, ak máte starší automobil

Ilustračné foto 

Aj napriek tomu, že ceny automobilov za posledné roky výrazne klesli, mnohí ľudia nechcú kupovať nové automobily a uspokoja sa so staršími automobilmi. Veď predsa autá sú len spotrebné tovary a netreba do nich investovať veľa peňazí.
Ak preferujete skôr staršie automobily, ale nechcete, aby vaše auto vyzeralo zle, pomôcť si môžete štýlovými autodoplnkami, ktoré zakryjú vek auta a zároveň ho skrášlia.

Deflektor prednej kapoty

Známejšie deflektory sú skôr okenné deflektory, avšak existujú aj deflektory prednej kapoty, ktoré dokážu zlepšiť vzhľad vášho auta a zároveň ho chrániť. 
Prečo je ale dobré zaobstarať si nový deflektor prednej kapoty? Okrem zlepšenia dizajnu kapoty a celkovo auta pomáha chrániť kapotu pred kamienkami odrážajúcimi sa z vozovky priamo na vás. Sú užitočné aj pre tých, ktorým vadí pravidelné čistenie kapoty a masky od mŕtvych mušiek. Deflektor prednej kapoty totiž spôsobuje prúdenie vzduchu, ktoré bude odpudzovať hmyz a nečistoty z kapoty.

Puklice

Ak chcete dodať vášmu autu moderný vzhľad, skúste si kúpiť pekné puklice. Vyberajte si také puklice, ku ktorým nie je potrebné žiadne náradie, pretože montáž zvládne aj laik. Puklice by mali dokonale sedieť na kolesách, mali by byť odolné voči korózii, soli a aj chemikáliám. Zároveň by sa mali jednoducho čistiť.
Dôležité je vyberať puklice vhodné pre váš model auta. Puklice by mali byť vyrobené z kvalitného plastu a hlavne mali by mať výrezy na ventily pneumatík.

Športový výfuk

Chcete lepší zvuk auta a uvažujete nad výmenou výfuku? Ak máte starší automobil, môže sa stať, že vám ho korózia už znehodnotila. Ostrý agresívny zvuk pre dieselové autá vám zabezpečí kvalitný športový výfuk. V kabíne ho ale nebudete počuť. Budete ho počuť len pri zvýšených otáčkach.

Ak chcete športovejší vzhľad vášho auta a chcete svoje auto aj pri zvýšených otáčkach počuť, kúpte svojmu dieselovému autu nový športový výfuk.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…

Rasisti, hovoria, že na bielych životoch záleží - Je OK byť biely

Rasizmus nepozná hranice a rasista už vôbec nie! fanúšikovia Slovana Bratislava v sobotu vyvesili na Tehelnom poli transparent White Lives Matter, ktorý vo voľnom preklade znamená Na životoch belochov záleží, viaceré slovenské médiá ho označili za rasistický.
Rasisti však s touto interpretáciou médii nesúhlasia. Odvolávajú sa na hnutie Black Lives Matter(Na životoch černochov záleží), ktoré podľa nich médiá neoznačujú ako rasistické. Prečo by potom mal byť transparent fanúšikov Slovana rasistický?
Tak ako to vlastne je? 
V roku 2014 sa po svete prvýkrát začala vo veľkom šíriť výzva „Black Lives Matter” (BLM - Na životoch čiernych záleží). Snažila sa upozorniť na policajnú brutalitu voči Afroameričanom v USA. Ako reakcia na toto hnutie vzniklo „White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží).
„White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží). Toto spojenie začali propagovať po USA rasistické skupiny vo viacerých štátoch. Najaktívnejší boli najmä členovia skupiny Aryan Renaissa…

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…