Odmena za nákup na ZľavaDňa

streda 12. februára 2020

Máte na záhrade jazierko? Poradíme vám, ako sa oň starať

Ilustračne foto 

Koniec zimy sa nám nezadržateľne blíži a každý z nás sa už netrpezlivo teší na dni, kedy nás budú príjemne hriať jarné lúče a budeme si viac času vychutnávať na terase, či záhrade. S prichádzajúcou jarou sa nám ale spájajú aj činnosti, ktorým sa nevyhneme, ak chceme, aby bola terasa a záhrada pripravená na nadchádzajúcu sezónu.
Ak ale máte na záhrade jazierko, ako sa oň starať, aby bolo pýchou vašej záhradky?

Baktérie do jazierka

Zakalená špinavá voda nevhodná pre život je častým problémom mnohých majiteľov jazierok. Ak vás ale aj minulý rok trápila špinavá voda a život v jazierku vám vymieral, určite ste museli zakročiť, aby sa vám všetok život z jazierka nevytratil. 
Aby ste mali počas celej sezóny krásnu a čistú vodu, potrebujete baktérie do jazierka, ktoré odbúravajú živiny a vytvárajú tak biologickú rovnováhu zdravého a čistého jazierka. Je ale potrebné používať také baktérie, ktoré sa vyskytujú vo vodnom prostredí.
Ako ale tieto baktérie čistia vodu? Baktérie do jazierka vlastne vytvárajú tzv. biofilm, ktorý odbúrava živiny, čím vlastne čistí vodu od nečistôt.

Pozor na zelené riasy

Najväčším nebezpečenstvom pre záhradné jazierka sú zelené riasy. Keď sa vám objavia zelené riasy vo vašom jazierku, hrozí vyhynutie rýb. Zelené riasy však bežne žijú vo vodnom prostredí. Pre vás bude predstavovať nebezpečenstvo práve ich premnoženie. 
Ak ste zaznamenali premnoženie zelených rias, odporúčame vám kúpiť prípravky, ktoré vám pomôžu zbaviť sa zelených rias. Bez kvalitných prípravkov sa vám nad zelenými riasami nepodarí zvíťaziť. Ak by ste znížili množstvo živín, ohrozili by ste aj organizmy, ktoré žijú v jazierku.

Úprava okolia jazierka

Aj keď na dome máte viacero povinností, medzi ktoré radíme aj dobrú hydroizoláciu strechy, prevzdušnenie trávnika, natieranie plota, či úprava okolia jazierka je tiež veľmi dôležitá. Odstráňte usušené listy z okolia jazierka a ak máte cez jazierko aj drevený mostík, dôkladne ho ponatierajte.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...