Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Máte na záhrade jazierko? Poradíme vám, ako sa oň starať

Ilustračne foto 

Koniec zimy sa nám nezadržateľne blíži a každý z nás sa už netrpezlivo teší na dni, kedy nás budú príjemne hriať jarné lúče a budeme si viac času vychutnávať na terase, či záhrade. S prichádzajúcou jarou sa nám ale spájajú aj činnosti, ktorým sa nevyhneme, ak chceme, aby bola terasa a záhrada pripravená na nadchádzajúcu sezónu.
Ak ale máte na záhrade jazierko, ako sa oň starať, aby bolo pýchou vašej záhradky?

Baktérie do jazierka

Zakalená špinavá voda nevhodná pre život je častým problémom mnohých majiteľov jazierok. Ak vás ale aj minulý rok trápila špinavá voda a život v jazierku vám vymieral, určite ste museli zakročiť, aby sa vám všetok život z jazierka nevytratil. 
Aby ste mali počas celej sezóny krásnu a čistú vodu, potrebujete baktérie do jazierka, ktoré odbúravajú živiny a vytvárajú tak biologickú rovnováhu zdravého a čistého jazierka. Je ale potrebné používať také baktérie, ktoré sa vyskytujú vo vodnom prostredí.
Ako ale tieto baktérie čistia vodu? Baktérie do jazierka vlastne vytvárajú tzv. biofilm, ktorý odbúrava živiny, čím vlastne čistí vodu od nečistôt.

Pozor na zelené riasy

Najväčším nebezpečenstvom pre záhradné jazierka sú zelené riasy. Keď sa vám objavia zelené riasy vo vašom jazierku, hrozí vyhynutie rýb. Zelené riasy však bežne žijú vo vodnom prostredí. Pre vás bude predstavovať nebezpečenstvo práve ich premnoženie. 
Ak ste zaznamenali premnoženie zelených rias, odporúčame vám kúpiť prípravky, ktoré vám pomôžu zbaviť sa zelených rias. Bez kvalitných prípravkov sa vám nad zelenými riasami nepodarí zvíťaziť. Ak by ste znížili množstvo živín, ohrozili by ste aj organizmy, ktoré žijú v jazierku.

Úprava okolia jazierka

Aj keď na dome máte viacero povinností, medzi ktoré radíme aj dobrú hydroizoláciu strechy, prevzdušnenie trávnika, natieranie plota, či úprava okolia jazierka je tiež veľmi dôležitá. Odstráňte usušené listy z okolia jazierka a ak máte cez jazierko aj drevený mostík, dôkladne ho ponatierajte.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…

Sheffield: Bitka Rómov si vyžiadal troch hospitalizovaných

Situácia s nezvládnuteľnými Rómami zo Slovenska je obzvlášť neznesiteľná v štvrti Page Hall anglického mesta Sheffield. Takto som písali o Sheffielde v roku 2018 na stránke môjho blogu Redakcie R1. A zdá sa, že sa nič za tie dva roky v tomto meste nezmenilo. 25 Júla v sobotu vo štvrti Page Hall sa strhla bitka dvoch znepriatelených rodín, lietali stoličky, tyče, nadávky a krik sa ozýval celou štvrťou. Zasahovali záchranári a Polícia ktorá do neskorej noci celú štvrť aj monitorovala. Prečo sa bitka strhla nieje celkom známe, sú rôzne teórie a verzie ale nie sú potvrdené.... Udajne malo isť o bicykel s ktorým sa hrali deti, a iná verzia zase hovorí, že to bol stred medzi rómami zo Slovenska a z Rumunska.  Spôsobom akým sa však bitka odohrala je aj vecou vyšetrovania polície....  
Hoci mnohí z Rómov, ktorí prišli za lepším životom do Británie sa normálne zaradili do miestnej komunity, našli si prácu a deti poslali do škôl, veľká časť prišelcov zo segregovaných osád východného Slovenska te…

Som cigán, kto zato môže?

Kde je moje miesto v spoločenstve, prečo ma vylúčili? Som označený ako nežiadúci, teda nepotrebný a v spoločnosti nadbytočný! Uisťujú ma, že všetko je v poriadku... Vieš si len cigán, ja nie som rasista, dokonca mám aj veľa kamarátov cigánov, ale .... 

Ja to však neviem spracovať, neviem to spracovať od chvíle kedy som zistil, že svet robí rozdieli. V hlave mi prevláda jediná myšlienka. Už tu nepatríš, už nepatríš medzi bežných ľudí! Boja sa ťa! Majú k tebe odpor! Síce ma uisťujú, že to tak nie je, no ja si myslím svoje, veď aj židov uisťovali a ako to dopadlo? 

Ľudia a ich historická pamäť hovorí jasne. Nechcených! Označiť, odčleniť a priradiť číslo!

Patríš do inej skupiny, koľko vás je na Slovensku? Sčítavajú nás ako dobytok, načo sú však tieto čísla?, a keďže k nám už nepatríš, nepatríme k nim, tak sa prípadne straty akosi lepšie rátajú. Výčitky svedomia? Kolektívna vina skupiny voči skupine, ja predsa za to nemôžem, čo ja sám zmôžem! Nič! Robil som to čo je správne, to čo ostatní! ž…