Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Nadštandardné vybavenie, ktoré ako majiteľ automobilu využijete

Ilustračne foto 

Automobily sú dnes súčasťou našich životov. Dostupnosť automobilov nikdy nebola tak veľká ako je teraz. Uvedomujú si to aj automobilky, ktoré ročne produkujú milióny nových automobilov.
Každý automobil sa predáva v rôznej výbave. Nepochybne, čím vyššia výbava, tým vyššia cena. 
Čo by ale mal mať váš automobil? Aké nadštandardné vybavenie ako majiteľ automobilu využijete?

Kvalitnejší alarm do auta

Bezpečnosť auta je v súčasnej dobe veľmi dôležitá, nakoľko pribúdajú zlodeji, ktorí sa pokúšajú odcudziť odparkované automobily. Keďže je všetko tak pretechnizované, zlodeji skúšajú rôzne spôsoby, ako oklamať bezpečnostný systém a následne sa dostať do auta. Mnohým sa to aj podarí.
Ak vlastníte nový automobil a bojíte sa, aby vám niekto vaše auto neodcudzil, investujte do kvalitnejšieho alarmu do auta. Nový alarm do auta by mal mať množstvo bezpečnostných prvkov, ktoré monitorujú funkcie vozidla a zároveň zamedzujú odcudzeniu auta.

Je potrebné chrániť automobil pred nepovolanými návštevníkmi. Na slovenskom trhu sa dokonca objavili bezpečnostné systémy, ktoré sa dajú ovládať pomocou aplikácie. Jedným z nich je aj Pandora Alarm.

Nezávislé kúrenie

Studený volant, zamrznuté sklá, snehová pokrývka na aute, ale aj nízka teplota v interiéri auta – aj s tými sa stretávame počas zimy. Nahrievanie interiéru a zahrievanie motora prirodzene zdvíha spotrebu paliva a navyše vás aj zdržiava.

Aby ste sa vyhli tomuto všetkému, môžete si nainštalovať nezávislé kúrenie. Keď si vyberiete nezávislé kúrenie Pandora, vďaka funkcii diaľkového štartu a zobrazeniu interiérovej teploty si budete môcť vyhriať interiér auta skôr, ako k autu prídete.
Nezávislé kúrenie vám poskytne komfort, bude chrániť motor a zároveň vám poskytne úsporu paliva.

Vyhnite sa oškrabávaniu ľadu a odhŕňaniu snehu z plochy auta a vyberte si kvalitné nezávislé kúrenie nenáročné na údržbu. Aby vám automobil fungoval, je potrebné pravidelne kontrolovať šnekové prevodovky, motor, alternátor, ale aj akumulátor.

Nadštandardné vybavenie by vám bolo nanič, ak by sa vám nepodarilo chrániť najdôležitejšie súčiastky automobilov.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…

Rasisti, hovoria, že na bielych životoch záleží - Je OK byť biely

Rasizmus nepozná hranice a rasista už vôbec nie! fanúšikovia Slovana Bratislava v sobotu vyvesili na Tehelnom poli transparent White Lives Matter, ktorý vo voľnom preklade znamená Na životoch belochov záleží, viaceré slovenské médiá ho označili za rasistický.
Rasisti však s touto interpretáciou médii nesúhlasia. Odvolávajú sa na hnutie Black Lives Matter(Na životoch černochov záleží), ktoré podľa nich médiá neoznačujú ako rasistické. Prečo by potom mal byť transparent fanúšikov Slovana rasistický?
Tak ako to vlastne je? 
V roku 2014 sa po svete prvýkrát začala vo veľkom šíriť výzva „Black Lives Matter” (BLM - Na životoch čiernych záleží). Snažila sa upozorniť na policajnú brutalitu voči Afroameričanom v USA. Ako reakcia na toto hnutie vzniklo „White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží).
„White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží). Toto spojenie začali propagovať po USA rasistické skupiny vo viacerých štátoch. Najaktívnejší boli najmä členovia skupiny Aryan Renaissa…

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…