Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Prečo by sme návštevu zubných lekárov nemali podceňovať?

Ilustračné foto  


Keby sa spýtate kohokoľvek na to, čo najviac bolí, tak väčšina z týchto ľudí by vám odpovedala zuby. Aj napriek tomu, že nás lekári upozorňujú, aby sme sa nevyhýbali preventívnym prehliadkam, mnohí aj napriek hrozbe plnej úhrady zákrokov nechodia k zubárovi. Boja sa predovšetkým bolesti a hlavne výdavkov. Ako veľmi dobre vieme, zubár nie je lacný a pri takmer každej návšteve môžeme počítať s veľkými výdavkami.
Prečo by sme ale návštevu zubných lekárov nemali podceňovať?

Prevencia pred kazmi

Preventívne prehliadky u zubára raz za rok nám pomôžu chrániť zuby pred kazmi. Zuby pred kazmi ochráni samozrejme správna hygiena, no ak k svojmu zubárovi nepôjdete aspoň raz za rok, pravdepodobne sa nepodarí kaz odhaliť v začiatočnom štádiu a k zubárovi zavítate až s neznesiteľnými bolesťami.
Zubári odporúčajú chodievať na prehliadky aspoň dvakrát ročne, no ak chcete, stačí len raz. Takto sa vyhnete nebezpečným kazom, ktoré môžu vaše zuby úplne znehodnotiť.
Ak nie ste spokojní so zubárom, môžete si nájsť nového zubára v Žiline, v Bratislave, v Košiciach, či v iných krajských mestách. Práve v krajských mestách nájdete špecializované zubné ambulancie s moderným vybavením.

Menšie riziko zápalu zubnej drene a zubného nervu

Zápal zubnej drene, známy ako pulpitída, je veľmi bolestivý a mnohí ľudia si už pri slove pulpitída spomenú na neznesiteľnú bolesť, ktorú neutíšia ani lieky proti bolesti. 
Ak budete chodievať na pravidelné prehliadky k zubárovi, vyhnete sa veľkej bolesti a zabránite preniknutiu kazu až k zubnej dreni, kde sa nachádzajú drobné nervové zakončenia.
Ak už sa ale nebude dať nič robiť, budete sa musieť objednať na endodonciu. Endodoncia vám dokáže predĺžiť životnosť vašich zubov, a to tak, že sa ošetria koreňové kanáliky a zubná dreň.
Endodoncia môže byť pre tých, ktorí zanedbali návštevy zubných lekárov, poslednou možnosťou.

Usmernenie v čistení zubov

Ak neviete, ako si umývať zuby, aby ste sa vyhli zubnému plaku a tvoreniu zubného kameňa, návštevy zubných lekárov sú veľmi dôležité. Niektorí zubári zabezpečujú zubnú hygienu v rámci svojej ambulancie, poprípade majú v tej istej budove, kde sídlia, zazmluvnenú dentálnu hygieničku. 
Ak chcete mať krásne a čisté zuby, musíte si nejaký čas odsedieť na laviciach do čakárne a v zubárskom kresle. Výsledkom sú ale krásne, zdravé a čisté zuby.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…

Sheffield: Bitka Rómov si vyžiadal troch hospitalizovaných

Situácia s nezvládnuteľnými Rómami zo Slovenska je obzvlášť neznesiteľná v štvrti Page Hall anglického mesta Sheffield. Takto som písali o Sheffielde v roku 2018 na stránke môjho blogu Redakcie R1. A zdá sa, že sa nič za tie dva roky v tomto meste nezmenilo. 25 Júla v sobotu vo štvrti Page Hall sa strhla bitka dvoch znepriatelených rodín, lietali stoličky, tyče, nadávky a krik sa ozýval celou štvrťou. Zasahovali záchranári a Polícia ktorá do neskorej noci celú štvrť aj monitorovala. Prečo sa bitka strhla nieje celkom známe, sú rôzne teórie a verzie ale nie sú potvrdené.... Udajne malo isť o bicykel s ktorým sa hrali deti, a iná verzia zase hovorí, že to bol stred medzi rómami zo Slovenska a z Rumunska.  Spôsobom akým sa však bitka odohrala je aj vecou vyšetrovania polície....  
Hoci mnohí z Rómov, ktorí prišli za lepším životom do Británie sa normálne zaradili do miestnej komunity, našli si prácu a deti poslali do škôl, veľká časť prišelcov zo segregovaných osád východného Slovenska te…

Som cigán, kto zato môže?

Kde je moje miesto v spoločenstve, prečo ma vylúčili? Som označený ako nežiadúci, teda nepotrebný a v spoločnosti nadbytočný! Uisťujú ma, že všetko je v poriadku... Vieš si len cigán, ja nie som rasista, dokonca mám aj veľa kamarátov cigánov, ale .... 

Ja to však neviem spracovať, neviem to spracovať od chvíle kedy som zistil, že svet robí rozdieli. V hlave mi prevláda jediná myšlienka. Už tu nepatríš, už nepatríš medzi bežných ľudí! Boja sa ťa! Majú k tebe odpor! Síce ma uisťujú, že to tak nie je, no ja si myslím svoje, veď aj židov uisťovali a ako to dopadlo? 

Ľudia a ich historická pamäť hovorí jasne. Nechcených! Označiť, odčleniť a priradiť číslo!

Patríš do inej skupiny, koľko vás je na Slovensku? Sčítavajú nás ako dobytok, načo sú však tieto čísla?, a keďže k nám už nepatríš, nepatríme k nim, tak sa prípadne straty akosi lepšie rátajú. Výčitky svedomia? Kolektívna vina skupiny voči skupine, ja predsa za to nemôžem, čo ja sám zmôžem! Nič! Robil som to čo je správne, to čo ostatní! ž…