Odmena za nákup na ZľavaDňa

streda 12. februára 2020

Prečo by sme návštevu zubných lekárov nemali podceňovať?

Ilustračné foto  


Keby sa spýtate kohokoľvek na to, čo najviac bolí, tak väčšina z týchto ľudí by vám odpovedala zuby. Aj napriek tomu, že nás lekári upozorňujú, aby sme sa nevyhýbali preventívnym prehliadkam, mnohí aj napriek hrozbe plnej úhrady zákrokov nechodia k zubárovi. Boja sa predovšetkým bolesti a hlavne výdavkov. Ako veľmi dobre vieme, zubár nie je lacný a pri takmer každej návšteve môžeme počítať s veľkými výdavkami.
Prečo by sme ale návštevu zubných lekárov nemali podceňovať?

Prevencia pred kazmi

Preventívne prehliadky u zubára raz za rok nám pomôžu chrániť zuby pred kazmi. Zuby pred kazmi ochráni samozrejme správna hygiena, no ak k svojmu zubárovi nepôjdete aspoň raz za rok, pravdepodobne sa nepodarí kaz odhaliť v začiatočnom štádiu a k zubárovi zavítate až s neznesiteľnými bolesťami.
Zubári odporúčajú chodievať na prehliadky aspoň dvakrát ročne, no ak chcete, stačí len raz. Takto sa vyhnete nebezpečným kazom, ktoré môžu vaše zuby úplne znehodnotiť.
Ak nie ste spokojní so zubárom, môžete si nájsť nového zubára v Žiline, v Bratislave, v Košiciach, či v iných krajských mestách. Práve v krajských mestách nájdete špecializované zubné ambulancie s moderným vybavením.

Menšie riziko zápalu zubnej drene a zubného nervu

Zápal zubnej drene, známy ako pulpitída, je veľmi bolestivý a mnohí ľudia si už pri slove pulpitída spomenú na neznesiteľnú bolesť, ktorú neutíšia ani lieky proti bolesti. 
Ak budete chodievať na pravidelné prehliadky k zubárovi, vyhnete sa veľkej bolesti a zabránite preniknutiu kazu až k zubnej dreni, kde sa nachádzajú drobné nervové zakončenia.
Ak už sa ale nebude dať nič robiť, budete sa musieť objednať na endodonciu. Endodoncia vám dokáže predĺžiť životnosť vašich zubov, a to tak, že sa ošetria koreňové kanáliky a zubná dreň.
Endodoncia môže byť pre tých, ktorí zanedbali návštevy zubných lekárov, poslednou možnosťou.

Usmernenie v čistení zubov

Ak neviete, ako si umývať zuby, aby ste sa vyhli zubnému plaku a tvoreniu zubného kameňa, návštevy zubných lekárov sú veľmi dôležité. Niektorí zubári zabezpečujú zubnú hygienu v rámci svojej ambulancie, poprípade majú v tej istej budove, kde sídlia, zazmluvnenú dentálnu hygieničku. 
Ak chcete mať krásne a čisté zuby, musíte si nejaký čas odsedieť na laviciach do čakárne a v zubárskom kresle. Výsledkom sú ale krásne, zdravé a čisté zuby.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...