Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Tipy, ako si zariadiť spálňu, aby ste tam mali len všetko potrebné


Ilustračné foto 


Spálňa je miestnosť, kde by sme si mali dopriať odpočinok. Napriek tomu si ju ale pri zariaďovaní prepĺňame množstvom zbytočností, ktoré sa nám v danom momente síce páčia, avšak časom začnú prekážať, zavadzať.
Ak plánujete spálňu prerábať kompletne od podlahy, poradíme vám, ako si zariadiť spálňu, aby ste v nej mali len všetko potrebné.

Dominantná posteľ

Ako prvú vec, čo by ste mali do spálne umiestňovať, by mala byť posteľ. Posteľ je dominantná súčasť spálne a ostatné zariadenie by sa malo prispôsobovať práve posteli. Čalúnené postele sú pekné, avšak nemajú také kvalitné matrace, aké by ste potrebovali. 
Ak sa chcete na posteli cítiť príjemne, odporúčame vyberať také manželské postele, kde si vy sami budete môcť vybrať matrac. 
Dávajte ale pozor na rozmery postele. Na výber budete mať z dvoch najpredávanejších veľkostí postelí – 160x200 a 180x200. Do väčších spální môžete dávať väčší rozmer, no do menších potrebujete posteľ 160x200 s novými matracmi 160x200.
Odporúčame uprednostňovať masívne drevené postele s drevenými roštami, ktoré majú najdlhšiu životnosť. Drevo je kvalitný prírodný materiál, ktorý nepodlieha módnym trendom.

Komoda namiesto nočných stolíkov

Nočné stolíky sú síce praktické a dokážu poskytnúť úložný priestor na strieborné náušnice, náhrdelníky a iné šperky, zaberajú ale príliš veľa miesta. Odporúčame vám v spálni vynechať nočné stolíky, ak vyslovene nie sú potrebné a v spálni nemáte iný úložný priestor.
Skôr uprednostnite komody, kde si na vrch môžete dávať kozmetické zrkadlo a šperkovnicu na šperky.

Malá knižnica

V spálni krásne vynikne aj malá knižnica. Na zariadenie malej knižnice budete potrebovať okrúhle konferenčné stolíky, čalúnené kreslo a stojacu lampu. 
Malá knižnica môže byť aj v obývačke, no v spálni taktiež pekne vynikne. 

Pri výbere otvorenej knižnice pozerajte hlavne na jej stabilitu.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…

Sheffield: Bitka Rómov si vyžiadal troch hospitalizovaných

Situácia s nezvládnuteľnými Rómami zo Slovenska je obzvlášť neznesiteľná v štvrti Page Hall anglického mesta Sheffield. Takto som písali o Sheffielde v roku 2018 na stránke môjho blogu Redakcie R1. A zdá sa, že sa nič za tie dva roky v tomto meste nezmenilo. 25 Júla v sobotu vo štvrti Page Hall sa strhla bitka dvoch znepriatelených rodín, lietali stoličky, tyče, nadávky a krik sa ozýval celou štvrťou. Zasahovali záchranári a Polícia ktorá do neskorej noci celú štvrť aj monitorovala. Prečo sa bitka strhla nieje celkom známe, sú rôzne teórie a verzie ale nie sú potvrdené.... Udajne malo isť o bicykel s ktorým sa hrali deti, a iná verzia zase hovorí, že to bol stred medzi rómami zo Slovenska a z Rumunska.  Spôsobom akým sa však bitka odohrala je aj vecou vyšetrovania polície....  
Hoci mnohí z Rómov, ktorí prišli za lepším životom do Británie sa normálne zaradili do miestnej komunity, našli si prácu a deti poslali do škôl, veľká časť prišelcov zo segregovaných osád východného Slovenska te…

Som cigán, kto zato môže?

Kde je moje miesto v spoločenstve, prečo ma vylúčili? Som označený ako nežiadúci, teda nepotrebný a v spoločnosti nadbytočný! Uisťujú ma, že všetko je v poriadku... Vieš si len cigán, ja nie som rasista, dokonca mám aj veľa kamarátov cigánov, ale .... 

Ja to však neviem spracovať, neviem to spracovať od chvíle kedy som zistil, že svet robí rozdieli. V hlave mi prevláda jediná myšlienka. Už tu nepatríš, už nepatríš medzi bežných ľudí! Boja sa ťa! Majú k tebe odpor! Síce ma uisťujú, že to tak nie je, no ja si myslím svoje, veď aj židov uisťovali a ako to dopadlo? 

Ľudia a ich historická pamäť hovorí jasne. Nechcených! Označiť, odčleniť a priradiť číslo!

Patríš do inej skupiny, koľko vás je na Slovensku? Sčítavajú nás ako dobytok, načo sú však tieto čísla?, a keďže k nám už nepatríš, nepatríme k nim, tak sa prípadne straty akosi lepšie rátajú. Výčitky svedomia? Kolektívna vina skupiny voči skupine, ja predsa za to nemôžem, čo ja sám zmôžem! Nič! Robil som to čo je správne, to čo ostatní! ž…