Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Uvažujete nad zimnou dovolenkou? Namierte si to do Jasnej

Ilustračne foto 


Aj keď tohtoročná zima nie je ani zďaleka taká ako tá minulá, najmä na horách, mnohé lyžiarske strediská sa pýšia vysokou návštevnosťou lyžiarov. Ak ste vášnivým lyžiarom a plánujete ešte pred koncom zimy ísť niekam na lyžovačku, odporúčame vám lyžovačku v Nízkych Tatrách, konkrétne v Jasnej.

Výber z viacerých hotelov v Jasnej

Za posledné roky vzrástol počet ubytovacích zariadení aj v tomto stredisku v Nízkych Tatrách, čo je len bonus pre tých, ktorí sem pravidelne chodievajú. Jasná prináša nielen množstvo krásnych turistík počas letnej sezóny, ale aj množstvo veľkých zjazdoviek, na ktorých si budú môcť zalyžovať začiatočníci, i skúsení lyžiari. Ak sa venujete skialpinizmu, pokojne si ho môžete vychutnať aj v tomto lyžiarskom stredisku. Treba sa však držať určených trás a neohrozovať lyžiarov.

V Jasnej máte možnosť vybrať si z viacerých hotelov. Môžete uprednostniť veľké luxusné hotely, alebo si vybrať útulný horský hotel v Jasnej, kde budete mať podstatne viac súkromia.

Apartmány v Jasnej

Ak sa chcete cítiť ako doma a plánujete ísť na hory s deťmi, pozrite si voľné apartmány v Jasnej a zajednajte si ubytovanie práve tam. Apartmány sa odporúčajú partiám, ktoré so sebou berú deti a chcú sa cítiť ako niekde na chate. Apartmány by mali byť moderne zariadené, nemali by v nich chýbať kuchyne a niektoré apartmánové domy v Jasnej dokonca majú aj vínne pivnice.
Apartmány vám ponúkajú väčšiu možnosť byť v kontakte s príbuznými a zároveň aj s prírodou v Jasnej. Vyhnete sa preplneným hotelom a vychutnáte si súkromie.

Čo si môžete pozrieť v Jasnej?

V zime sa moc nenachodíte, ale ak si prejdete komplet celú Demänovskú dolinu až po koniec Jasnej, budete mať dostatočnú prechádzku. Odporúčame vám vyviesť sa až hore pod Chopok. Z Chopku, od Kamennej chaty, si vychutnáte pri slnečnom a jasnom počasí výhľad na celý hrebeň Vysokých Tatier a uvidíte aj majestátny Kriváň, ktorý je ľahko rozpoznateľný. Nezabúdajte si ale obliecť hrubšie dámske bundy a kabáty a nezabudnite si vziať aj teplú podšitú čiapku a pletený šál.

Keď sa budete nachádzať v Jasnej, urobte si prechádzku aj k Vrbickému plesu, ktoré bude v zime kompletne zamrznuté.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…

Rasisti, hovoria, že na bielych životoch záleží - Je OK byť biely

Rasizmus nepozná hranice a rasista už vôbec nie! fanúšikovia Slovana Bratislava v sobotu vyvesili na Tehelnom poli transparent White Lives Matter, ktorý vo voľnom preklade znamená Na životoch belochov záleží, viaceré slovenské médiá ho označili za rasistický.
Rasisti však s touto interpretáciou médii nesúhlasia. Odvolávajú sa na hnutie Black Lives Matter(Na životoch černochov záleží), ktoré podľa nich médiá neoznačujú ako rasistické. Prečo by potom mal byť transparent fanúšikov Slovana rasistický?
Tak ako to vlastne je? 
V roku 2014 sa po svete prvýkrát začala vo veľkom šíriť výzva „Black Lives Matter” (BLM - Na životoch čiernych záleží). Snažila sa upozorniť na policajnú brutalitu voči Afroameričanom v USA. Ako reakcia na toto hnutie vzniklo „White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží).
„White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží). Toto spojenie začali propagovať po USA rasistické skupiny vo viacerých štátoch. Najaktívnejší boli najmä členovia skupiny Aryan Renaissa…

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…