Odmena za nákup na ZľavaDňa

pondelok 16. marca 2020

Čo vieme o živote? Nevieme vôbec nič a nepoznáme nič...


Foto/ Global Akí sme my ľudia hlúpi a stále zápasíme so životom, dokonca sa ho snažíme oklamať a pritom sami sme oklamaní... Ľudstvo dokázalo rozlúštiť ľudský genóm, nazreli sme na hranicu života, nie za hranicu života, dostali sme sa iba na hranicu života, no napriek tomu, že sa pred nami otvorili tajomstvá života, vôbec sme ho nepochopili.  

Peniaze vládnu svetom a tie sme si stanovili ako naše piliere existencie, im sme podradili naše životy, úspechy, dokonca aj smrť. Kvôli peniazom sme znehodnotili všetko čo sme sa ako ľudstvo naučili. Život sme zmenili na peniaze, dokonca sme so životom začali kšeftovať, nepozerali sme na zákony života, my sme si ich prispôsobili a začali sme tomu hovoriť pokrok. 

Dva protichodné zákony sa stretávajú vo svete od nepamäti ľudstva. Prvým je dobro a druhým je zlo. Neviem prečo, ale ľudia prirodzene podliehajú zlu, v ktorom potom hľadajú dobro. Na jednej strane je to zákon krvi a smrti, ktorý stále vynachádza nové spôsoby ničenia nás ľudí medzi sebou a núti ľudí, aby boli každú chvíľu pripravení odísť na bojisko. Na druhej strane je to zákon mieru, práce - blaha, ktorý nemyslí na nič iné ako by zbavil ľudstvo bolesti, morov plných vojen, chorôb, hladu a nenávisti. No tomuto zákonu stále málo ľudí odovzdalo svoju silu. Ktorý zákon zvíťazí??! 

Dovolili sme sa hrať s ľudskými embryami, niektorí lekári a vedci sa rozhodli byť viac než samotný živý Boh. Rozhodujeme aké bude mať dieťa vlasy či oči, experimentujeme so životom ako by sme skladali stavebnicu z lega. Neakceptujeme žiadny zákon na ochranu života, poväčšine z nás sa hlásime ku kresťanstvu, no zásady kresťanstva sa stali iba akýmsi reklamným artiklom, odznačikom, ktorý si pripneme na sveter, či kabát. Zákon peňazí a akože demokracie sme povýšili nad zákonom morálky a hodnôt, ktoré by nám mali byť sväté. 

Foto/ Koronavírus/ WHO


Mikroorganizmy nám to z času na čas pripomenú

Áno, boli to mikroorganizmy, ktoré nám dali najavo, že nie my sme pánmi nad životom. A hrať sa s ním, či robiť rôzne pokusy sa nám nevypláca. Koronavírus je tou odpoveďou. Môžete mať neviem aké peniaze, zlato, či postavenie, ochorieť môže každý. Môžeme stavať mestá, mrakodrapy, megalomanské stavby. Môžeme mať ekonomiku na neviem akom rebríčku, silné reči, všetko to môže byť v jednej sekunde zničené. Mikroorganizmus, ktorý voľným okom nie je ani vidieť dokáže v sekunde zabiť človeka, dokáže vyzabíjať pol sveta, čoho svedkami sme sa mohli stať aj my prostredníctvom historických záznamov. Mor - Čierna smrť vyzabíjal takmer celú Európu. No morových nákaz či epidémií ľudstvo zažilo už viackrát a aj tak sme sa nepoučili... 


Víno s podobizňou narkobaróna  EL Chapo 

Naše poznatky vo vede a technike nevieme využiť pre dobro človeka, ale na jeho skazu. Neposúva nás to ako ľudí dopredu, ale posúva nás to k priepasti. Nevieme sa tešiť zo života, ale teší nás zlo. Zbrane, vojna, vrahovia sa dnes stali našimi hrdinami. Dobro je nám na smiech, je pre nás nezaujímavé. Vrah čo zabil stovky ľudí a napíše knihu je pre nás hviezda filmového plátna. Dokonca nosíme podobizne vrahov na tričkách a hrdíme sa nimi. 

Louis Pasteur / našiel vakcínu proti besnote 

Poznáme mená vrahov, zlodejov, narkobarónov, no keď sa opýtate mladých ľudí kto bol Louis Pasteur, Alexander Fleming, Emil Adolf von Behring, tak vám skoro nikto nepovie... 

Koronavírus nás dnes preverí ako ľudí, preverí našu morálku, ale aj ľudskosť a ako skončí táto svetová pandémia dnes neviem, ale tí čo túto epidémiu prežijú by mali prehodnotiť ako cestou sa ďalej ľudstvo bude poberať. 


Jozef Kmeťo
  

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...