Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Čo vieme o živote? Nevieme vôbec nič a nepoznáme nič...


Foto/ Global Akí sme my ľudia hlúpi a stále zápasíme so životom, dokonca sa ho snažíme oklamať a pritom sami sme oklamaní... Ľudstvo dokázalo rozlúštiť ľudský genóm, nazreli sme na hranicu života, nie za hranicu života, dostali sme sa iba na hranicu života, no napriek tomu, že sa pred nami otvorili tajomstvá života, vôbec sme ho nepochopili.  

Peniaze vládnu svetom a tie sme si stanovili ako naše piliere existencie, im sme podradili naše životy, úspechy, dokonca aj smrť. Kvôli peniazom sme znehodnotili všetko čo sme sa ako ľudstvo naučili. Život sme zmenili na peniaze, dokonca sme so životom začali kšeftovať, nepozerali sme na zákony života, my sme si ich prispôsobili a začali sme tomu hovoriť pokrok. 

Dva protichodné zákony sa stretávajú vo svete od nepamäti ľudstva. Prvým je dobro a druhým je zlo. Neviem prečo, ale ľudia prirodzene podliehajú zlu, v ktorom potom hľadajú dobro. Na jednej strane je to zákon krvi a smrti, ktorý stále vynachádza nové spôsoby ničenia nás ľudí medzi sebou a núti ľudí, aby boli každú chvíľu pripravení odísť na bojisko. Na druhej strane je to zákon mieru, práce - blaha, ktorý nemyslí na nič iné ako by zbavil ľudstvo bolesti, morov plných vojen, chorôb, hladu a nenávisti. No tomuto zákonu stále málo ľudí odovzdalo svoju silu. Ktorý zákon zvíťazí??! 

Dovolili sme sa hrať s ľudskými embryami, niektorí lekári a vedci sa rozhodli byť viac než samotný živý Boh. Rozhodujeme aké bude mať dieťa vlasy či oči, experimentujeme so životom ako by sme skladali stavebnicu z lega. Neakceptujeme žiadny zákon na ochranu života, poväčšine z nás sa hlásime ku kresťanstvu, no zásady kresťanstva sa stali iba akýmsi reklamným artiklom, odznačikom, ktorý si pripneme na sveter, či kabát. Zákon peňazí a akože demokracie sme povýšili nad zákonom morálky a hodnôt, ktoré by nám mali byť sväté. 

Foto/ Koronavírus/ WHO


Mikroorganizmy nám to z času na čas pripomenú

Áno, boli to mikroorganizmy, ktoré nám dali najavo, že nie my sme pánmi nad životom. A hrať sa s ním, či robiť rôzne pokusy sa nám nevypláca. Koronavírus je tou odpoveďou. Môžete mať neviem aké peniaze, zlato, či postavenie, ochorieť môže každý. Môžeme stavať mestá, mrakodrapy, megalomanské stavby. Môžeme mať ekonomiku na neviem akom rebríčku, silné reči, všetko to môže byť v jednej sekunde zničené. Mikroorganizmus, ktorý voľným okom nie je ani vidieť dokáže v sekunde zabiť človeka, dokáže vyzabíjať pol sveta, čoho svedkami sme sa mohli stať aj my prostredníctvom historických záznamov. Mor - Čierna smrť vyzabíjal takmer celú Európu. No morových nákaz či epidémií ľudstvo zažilo už viackrát a aj tak sme sa nepoučili... 


Víno s podobizňou narkobaróna  EL Chapo 

Naše poznatky vo vede a technike nevieme využiť pre dobro človeka, ale na jeho skazu. Neposúva nás to ako ľudí dopredu, ale posúva nás to k priepasti. Nevieme sa tešiť zo života, ale teší nás zlo. Zbrane, vojna, vrahovia sa dnes stali našimi hrdinami. Dobro je nám na smiech, je pre nás nezaujímavé. Vrah čo zabil stovky ľudí a napíše knihu je pre nás hviezda filmového plátna. Dokonca nosíme podobizne vrahov na tričkách a hrdíme sa nimi. 

Louis Pasteur / našiel vakcínu proti besnote 

Poznáme mená vrahov, zlodejov, narkobarónov, no keď sa opýtate mladých ľudí kto bol Louis Pasteur, Alexander Fleming, Emil Adolf von Behring, tak vám skoro nikto nepovie... 

Koronavírus nás dnes preverí ako ľudí, preverí našu morálku, ale aj ľudskosť a ako skončí táto svetová pandémia dnes neviem, ale tí čo túto epidémiu prežijú by mali prehodnotiť ako cestou sa ďalej ľudstvo bude poberať. 


Jozef Kmeťo
  

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…

Opatrovateľka, či parazit?

V takmer každej rodine to príde, nastane dilema, čo so svojimi zostarnutými rodičmi, ktorí sa už sotva vládzu o seba postarať. A stalo sa to aj mne. Som najmladšia, slobodná, tak akosi automaticky táto povinnosť postarať sa o svojich rodičov pripadla mne. Teda vlastne iba o mamu, lebo otec zomrel pred takmer desiatimi rokmi. Odvtedy som sa vlastne snažila všemožne nejako to vykryť, len aby som nemusela ostať doma z práce. 
Každý deň som dochádzala do práce 45km, čo znamenalo byť z domu celý deň, no bola som rada, že vôbec nejakú prácu mám a hlavne mi tolerovali to, že keď náhodou bolo mame zle, to znamená, že som v noci musela volať záchranku a keď ju nevzali do nemocnice, musela som ostať pri nej a v práci som si musela vziať voľno. Neskôr cez deň mi s mamou pomáhala sestra, bola aspoň pri nej a ja som mohla ako – tak pokojne byť v práci, aj keď som niekedy prebdela celú noc, keď sa mama necítila dobre. Zo stresov som bola aj ja často chorá, minimálne dvakrát do roka ma trápil zápal…

Rasistická teória, ktorou sa riadi Mazurek, Kotleba a celá ĽSNS

Po tom čo som si vypočul debatu Mazureka a ďalších v relácii Politicky nekorektne s Milanom Mazurekom a Tomášom Jancom (Kulturblog - 20. 12. 2019). Kde Mazurek vysvetľuje rasovú teóriu, vysvetľuje ako sa ľudia navzájom od seba odlišujú na základe rasy. Akú telesnú konštrukciu má napr. biely človek od černocha alebo iného príslušníka etnika, alebo stavbu lebky, alebo dokonca veľkosť mozgu, som si uvedomil, že títo ľudia sú viac nebezpeční ako si vôbec myslíme a zároveň som začal uvažovať, akú hodnotu mám ako človek v našej spoločnosti, som menejcenný pretože som príslušníkom iného etnika s inou stavbou tela, farby pokožky, hnedých očí a čiernych vlasov? Rasizmus vysvetlený v priamom prenose!!! 

Človek sa delí na rasy a to som nikdy ani nepopieral. Delíme sa nielen podľa farby pokožky, ale aj fyzicky, mentálne, kultúrne a samozrejme k nášmu vývoju prispieva aj prostredie, v ktorom žijeme. 

Biologické atribúty – rasy ľudí sa delia podľa biologických znakov ako tvar lebky, rast vlasov, farb…