Preskočiť na hlavný obsah

Translate

ONLINE: Na Slovensku Koronavírus/ Premiér odkazuje noste rúška


Na Slovensku je šestnásť nakazených Slovákov koronavírusom

Premiér vyzval ľudí, aby ak majú rúška, ich začali nosiť.
Premiér: Minimálne dvaja z infikovaných sú v náročnom stave, ale nie je ohrozený ich život.
14.11
Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) posilňuje svoju infolinku o ďalších 30 odborníkov, študentov lekárskych fakúlt a doktorandov. Tí budú nonstop poskytovať všeobecné organizačné usmernenia volajúcim občanom.
14.10
Fakultná nemocnica s poliklinikou (FNsP) v Nových Zámkoch v súvislosti s hrozbou nového koronavírusu momentálne realizuje operácie podľa plánu. „V tomto čase plánované operácie nerušíme,“ uviedol pre TASR hovorca a marketingový manažér nemocnice Ján Baček.
14.10
Premiér: Okrem SAV prihlásilo sa aj najväčšie laboratórium, že môže vykonávať testy.
14.07
Mestský úrad v Trnave bude pre verejnosť od 13. marca uzavretý. Občania môžu vybaviť svoje záležitosti telefonicky alebo emailom. Informovalo o tom mesto na svojej webovej stránke.
14.06
Premiér: Bežné obchody sa zatiaľ nezatvárajú, ale fitness centrá áno
14.05
Slovenský futbalový zväz (SFZ) oficiálne požiadal Európsku futbalovú úniu (UEFA) o preloženie barážového duelu o postup na ME 2020 proti Írsku. Pôvodne sa mal duel odohrať vo štvrtok 26. marca na Národnom štadióne v Bratislave bez divákov.
14.04
Saková: V platnosti zostáva zákaz návštev v domovoch sociálnych služieb a zákaz podujatí
14.03
Saková: Zatvárajú sa aj nákupné centrá cez víkend. otvorené ostanú len lekárne, potraviny a drogérie
14.03
Saková: rokuje sa o zrušení všetkých zájazdov do zahraničia
14.02
Saková: úradné hodiny sa obmedzujú na tri hodiny denne, aj počty ľudí na nich sa budú obmedzovať
14.01
Saková: Všetky druhy škôl a voľnočasových združení sa zatvárajú
14.00
V piatok od 7.00 h sa zavádzajú hraničné kontroly na hraniciach. zatiaľ ostáva otvorené len hraničné priechody s Poľskom.
13.59
Do povinnej 14-dňovej karanténu pôjdu všetci, ktorí sa vrátia zo zahraničia.
13.57
Na takmer 3000 sa vo štvrtok zvýšil počet ľudí nakazených novým koronavírusom v Španielsku. Ochoreniu Covid-19 už podľahlo doteraz 84 osôb, čo je takmer dvojnásobný nárast, uviedlo španielske ministerstvo zdravotníctva, píše agentúra AFP.
13.54
Všetky tri medzinárodné letiská na Slovensku budú uzavreté z dôvodu nákazy novým koronavírusom. Zavedú sa aj hraničné kontroly. Bude zastavená aj medzinárodná autobusová a vlaková preprava. Informoval o tom premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) po zasadnutí ústredného krízového štábu.
13.53
Chcem vyvrátiť akékoľvek podozrenia, že máme len 16 prípadov preto, že netestujeme ľudí. Povedal Pellegrini.
13.52
Premiér vyzval ľudí, aby ak majú rúška, ich začali nosiť.
13.50
Urobíme všetko preto, aby zostali zásobované fabriky. Uviedol premiér. Kamiónom bude povolené jazdiť aj v nedeľu .
13.49
Na územie Slovenska budú pustení len občania, ktorí tu majú trvalý pobyt.
13.49
Obmedzená bude medzinárodná vlaková aj autobusová doprava na území Slovenska.
13.47
Na dobu min 14 dní sa zatvárajú všetky školské zariadenia. Informoval premiér.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…

Rasisti, hovoria, že na bielych životoch záleží - Je OK byť biely

Rasizmus nepozná hranice a rasista už vôbec nie! fanúšikovia Slovana Bratislava v sobotu vyvesili na Tehelnom poli transparent White Lives Matter, ktorý vo voľnom preklade znamená Na životoch belochov záleží, viaceré slovenské médiá ho označili za rasistický.
Rasisti však s touto interpretáciou médii nesúhlasia. Odvolávajú sa na hnutie Black Lives Matter(Na životoch černochov záleží), ktoré podľa nich médiá neoznačujú ako rasistické. Prečo by potom mal byť transparent fanúšikov Slovana rasistický?
Tak ako to vlastne je? 
V roku 2014 sa po svete prvýkrát začala vo veľkom šíriť výzva „Black Lives Matter” (BLM - Na životoch čiernych záleží). Snažila sa upozorniť na policajnú brutalitu voči Afroameričanom v USA. Ako reakcia na toto hnutie vzniklo „White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží).
„White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží). Toto spojenie začali propagovať po USA rasistické skupiny vo viacerých štátoch. Najaktívnejší boli najmä členovia skupiny Aryan Renaissa…

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…