Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Fico bil cigánov a Matovič tiež alebo ako sa robí cigánska politikaTáto fotka hovorí za všetko pán Matovič 

Báli sme sa Kotlebu, neverili sme Ficovi a v Matovičovi mám dva v jednom...  Som hlboko znepokojený akým smerom sa vyvíja situácia v rómskych osadách ktoré odrezali od sveta k vôli koronavírusu. Po tom čo sa Igor Matovič pustil do rómskych aktivistov, ma nič nenechalo chladným, pretože si myslím, že rómsky aktivisti, iba upozorňujú na fakt strachu aby už aj tak zbedačený ľudia v osadách neboli mlátení zo strany bezpečnostných zložiek.  

Všeobecne vieme aká je voči Rómov po dlhé roky nálada na Slovensku, nebojím sa napísať, že od predsudkov až po rasizmus sa rómske obyvateľstvo musí s tým faktom vyporiadavať,  Jednoducho čelíme nepriateľskému pohľadu väčšiny Slovákov. Z jednej strany si určite môžeme aj my sami zato a z druhej strany fakt rasizmu nie je niečo nové čo na Slovensku máme... 

Za vyše 20 rokov neriešenia takzvaného rómskeho problému sa väčšina rómskeho obyvateľstva  prevažne však v osadách, dostala do katastrofálneho stavu.  Ak tomu prirátame izolované časti niektorých osád, ako fakt diskriminácie našich deti v školách a nás Rómov pri hľadaní práce, máme tu stav ktorému dnes čelíme všetci. 

Koronavírus len ukázal skutočný problém osád a jeho neriešenia... Na tento stav sa snažíme upozorniť my blogeri a novinári ale aj aktivisti, do ktorých sa dnes oprel Matovič, že vraj svoju prácu robia od stola. Dlhodobým podfinancovaním a neriešenia rómskeho problému, tu máme aktivistov akých si môžeme dovoliť, väčšina týchto ľudí tú svoju činnosť robí popri svojej práci, a tak niekdy naozaj aktivistom často krát neostáva nič iné, ako na tento problém upozorniť od stolu...    

Pán Matovič a ďalší naopak za tie roky mali možnosť ako na tento stav nie len upozorniť, ale ho aj posunúť dopredu, to sa však nestalo... A tak v žiadnom prípade nesúhlasím s kritikov pána Matoviča na adresu aktivistov či novinárov a blogerov. O pánovi Pollákovi sa v článku ani vyjadrovať nemá zmysel, je to len atrapa politika, vnímam ho ako len príživníka na rómsku adresu, nič podstatné pre Rómov neurobil a aj počas jeho fungovania v parlamente, viac menej na rómsky problém neupozorňoval, to sa stalo až keď 4 či 3 roky bol mimo parlamentu.   Potom ho zase  Matovič vytiahol do euro - parlamentu a Pollák trochu ožil hlavne v dobe predvolebného boja...   

V roku 2013 za novelu antidiskriminačného zákona umožňujúceho prihliadať na rasu či národnosť Peter Pollák nezahlasoval. Pre denník Sme, vtedy uviedol, že z novelou bol spokojný, ale zabudol hlasovať, vraj nebol sústredený.  No zahlasoval s Matovičom a ďalšími, aby Rómovia za aktivačné práce dostávali iba 62,50 €. Stratégia pritom stála na tom, že ich to bude nútiť hľadať si prácu. Stratégia takéhoto významu by mala úspech, ak by zamestnávatelia chceli aj Rómov zamestnať. Na východe Slovenska, či stredného Slovenska ľudia z majority nemajú prácu a tá, ktorá tam je nie je určená pre Rómov, jednoducho ich nezamestnajú a to mal z jednej strany riešiť aj antidispriminačný zákon, ale pán Pollák nebol sústredený... 

To, že Matovič má teraz v strane troch Rómov neznamená, že je aj priateľ Rómov. Na miesto integrácie Rómov do spoločnosti sa Matovič už pred voľbami vyjadroval o škôlkach, ktoré by mali byť priamo v osade, zabudli ste na kontajnerové školy v osadách, ktoré presadzoval Pollák, tak teraz aj zo škôlkami ich bude mať možnosť doriešiť. Stále mám pocit, že Matovič nejde cestou integrácie ale izolácie a to ma na tom nesmierne štve. Stále mám len pocit, že Rómov využíva len ako volebný potencionál, každý hlas vo voľbách je dobrý.

Včera sa odohrala dráma na rómskom sídlisku v Bardejove  

Oficiálna správa  hovorí že, včera bola v neskorých nočných hodinách vyslaná policajná hliadka na sídlisko Poštárka v Bardejove, kde dochádzalo k narušeniu verejného poriadku.
Hliadka bola po príchode na miesto a počas vykonávania služobného zákroku napadnutá miestnymi obyvateľmi (do členov hliadky hádzali kamene a rôzne predmety, išlo o cca 50 osôb ). Obaja členovia hliadky boli zranení, poškodené boli aj dve služobné motorové vozidlá.
Po tomto incidente bolo na miesto privolaných ďalších 30 policajtov.
Zadržané boli 3 osoby. Jeden muž ako podozrivý zo spáchania trestného činu útoku na verejného činiteľa, vyšetrovateľ mu po vykonaní potrebných procesných úkonov z uvedeného trestného činu aj vzniesol obvinenie. Ďalší dvaja muži boli zadržaní ako podozriví zo spáchania priestupku proti verejnému poriadku.
Polícia celu situáciu riadne vyšetruje a preveruje všetky okolnosti tohto prípadu.

My máme však iné informácie 

K stretu medzi obyvateľmi rómskeho sídliska a políciou a zložkami armády malo prísť po tom, čo zbitý muž nemal na ústach rúško, ako sme sa dozvedeli, bol už pred vchodom a tak si ho dal dolu...  

Aktivisti v pohotovosti 

A práve toto je to, načo sa snažia aktivisti od stolu upozorniť, za Fica bili Rómov v osadách, doteraz tie prípady pritom nie sú prešetrené, tak je to aj teraz... Myslím si, že je dobre že armáda a polícia v osadách sú pod drobnohľadom aktivistov, pretože môžu byť tieto zložky zneužité sa represie voči obyvateľom osád. A to už nehovorím, že niektorí členovia polície a armády cigánov nemusia, stačí malé nedorozumenie a máme tu konflikt, ktorému sa chcem veriť snažíme všetci vyhnúť... 
Jozef Kmeťo 

   

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…

Neslávne slávny "krutý" exekútor si vymáha peniaze od buka do buka, ako sa mu zachce... Robí to roky a nikto voči nemu nezakročí. Prečo??!

Polícia vyšetruje, či exekútor Rudolf Krutý neprekročil svoje právomoci a nezneužil právomoc verejného činiteľa.

Telefonáty z jeho čísel, resp. automat z exekútorskej kancelárie Rudolfa Krutého, otravuje ľuďom niekoľkokrát dennodenne život, aj keď napr. svoj dlh už máte dávno splatený.

To je aj prípad pani Jany. Približne v polovici februára tohto roku pani Jane začal niekto vyvolávať z neznámych čísel. Na niektoré nestačila zareagovať a nedvihla ich. V iných jej zas automat z exekútorskej kancelárie Rudolfa Krutého oznamoval, že má uhradiť exekúciu.

Keďže si bola vedomá toho, že žiadne dlžoby nikdy nemala a vždy všetko uhradila, tak tomu nevenovala pozornosť. Telefonáty od Krutého ale neprestávali.

„Neustále ma vyzývali k zaplateniu. Nikdy v živote som neprišla do styku s exekútormi, pretože vždy všetko platím načas. Na tomto si dávam záležať. Preto ma to najskôr začalo urážať, potom ma to začalo otravovať a postupom času som telefonáty začala vnímať ako hrubý nátlak,“ vysvetľuje Jana.

P…