Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Okolo Rómov sa sťahuje slučka, môže zato Matovič?

Foto GipsyTv Robert Fico pri hodnotení Programového vyhlásenia vlády uviedol, že súčasný predseda vlády je premiérom Cigánov. "Keď tak pozeráme na Igora Matoviča, tak môžeme skonštatovať, že to je premiér Rómov, Cigánov. On sa o nikoho iného nestará," uviedol poslanec NR SR Robert Fico.

Svojím spôsobom Matovič zato môže, že majorita sa viac a viac hnevá na Rómov, môže zato aj dnešná situácia okolo koronavírusu a viac a viac upadajúce hospodárstvo.  To akým spôsobom prebiehalo testovanie v osadách na ktoré upozorňovali aktivisti sa dnes ukazuje, že práve tento spôsob ublížil najviac celej rómske komunite. Stigmatizácia Rómov na ktorú upozorňoval aj Ivan Hriczko sa v týchto dňoch plne napĺňa... 

Gádže kričia, a oni majú toto zadarmo, a oni majú tamto zadarmo a pritom nič nemajú zadarmo!!!  Testovanie, to bolo zadarmo, ale keby zase k testovaniu neprišlo, a nákaza by sa začala komunitne  šíriť, kto by zato mohol, no samozrejme Matovič... 

Dajte ľudom chlieb a hry    

Dajte ľuďom chlieb a hry a budú vás milovať. - povedal rímsky cisár Caligula. Od vtedy už prešlo veľa času, doba pokročila, no toto pravidlo platí aj dnes. Iba forma sa zmenila. Ľudia chcú mať svoje pohodlie, otvorené obchody a obchodné centra, chodiť do kina, chlapi zušľachťovať svoje svaly vo fitneskách. Chcú sa zabávať, chodiť na koncerty, nezáväzne sa "ebať"  a piť do nemoty. Popri tom chcú nadávať na politiku a politikov. Samozrejme, že túžia mať ešte väčšiu búdu v akej teraz žijú a plnší válovec žrádla, no ak toto všetko nemajú, hnevajú sa...  Sú ako divé psy, ktoré by radi obhrýzali tie najtučnejšie kusy mäsa, oni nechcú ohlodané kosti, my chceme celé tučné prasce, a kravy a opekať si tučne voly a to všetko zapíjať lahodným vínom. Mnohý z nich sú o tom presvedčený, že im to patrí, ved oni sú vyvoleným národom árijskej rasy blond vlasmi a modrými očami. Pre túto ich nenásytnosť závidia všetko, ešte aj kúsok suchého chleba v rukách rómskeho chlapčeka. 

Ak sa pravidla karantény neuvoľnia, a gádže nedostanú po čom ich nenásytné žalúdky tužia, žiaľ my Rómovia budeme predmetom politikárčenia a väčšej nenávisti a na slovo sa viac a viac bude dostávať fašizmus zastúpený Kotlebom.  

Jozef Kmeťo  

Komentáre

  1. https://www.youtube.com/watch?v=XP9U3FBjp60&list=RDMMjczdyisezu8&index=5

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…

Neslávne slávny "krutý" exekútor si vymáha peniaze od buka do buka, ako sa mu zachce... Robí to roky a nikto voči nemu nezakročí. Prečo??!

Polícia vyšetruje, či exekútor Rudolf Krutý neprekročil svoje právomoci a nezneužil právomoc verejného činiteľa.

Telefonáty z jeho čísel, resp. automat z exekútorskej kancelárie Rudolfa Krutého, otravuje ľuďom niekoľkokrát dennodenne život, aj keď napr. svoj dlh už máte dávno splatený.

To je aj prípad pani Jany. Približne v polovici februára tohto roku pani Jane začal niekto vyvolávať z neznámych čísel. Na niektoré nestačila zareagovať a nedvihla ich. V iných jej zas automat z exekútorskej kancelárie Rudolfa Krutého oznamoval, že má uhradiť exekúciu.

Keďže si bola vedomá toho, že žiadne dlžoby nikdy nemala a vždy všetko uhradila, tak tomu nevenovala pozornosť. Telefonáty od Krutého ale neprestávali.

„Neustále ma vyzývali k zaplateniu. Nikdy v živote som neprišla do styku s exekútormi, pretože vždy všetko platím načas. Na tomto si dávam záležať. Preto ma to najskôr začalo urážať, potom ma to začalo otravovať a postupom času som telefonáty začala vnímať ako hrubý nátlak,“ vysvetľuje Jana.

P…