Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Sofistikovaný rasizmus

Už dávno nie je pravdou, že rasista musí mať vyholenú hlavu, či na nohách čierne kanady a bomber bundu. 90 roky sa už dávno skončili a za ten čas sa nám rasizmus sofistikoval, inak povedané premyslene sa nám dostal do parlamentu, z inteligenizoval sa a presne cielenými prevrátenými úvahami zasahuje svoj cieľ... 

Kotlebovci si uvedomili silu internetu a sociálnych sietí a vedia, že práve cez tieto siete oslovia čo najviac ľudí. Dnes disponujú s internetovými médiami ktoré majú veľmi silnú sledovanosť. Kultúrblog, Magazín1, či iné média cez ktoré môžu šíriť svoje demagógie. Sofistikované a premyslené myšlienky šíria prostredníctvom svojich médii a ľudia im veria. Kotlebovci veľmi dobre vedia, že naplno svoju intoleranciu a nenávisť cez svoje média šíriť nemôžu, a tak myšlienky fašizmu zaobalia do pekného obalu a ponúknu svojím poslucháčom a divákom ako sladkú dobrotu ktorá im samozrejme chutí... 

Cez svoj kultúrblog hlásajú, že sú na strane zdravého rozumu a pod týmto heslom deformujú historické udalosti ale aj súčasne politické dianie doma a v zahraničí. Využívajú pritom nenávisť, predsudky, polopravdy či vymyslené fámy ktoré predkladajú ako overené fakta. 

Stredné Slovensko sa rozdelilo na bašty nackov, akou je Ružomberok, okolie Bystrice a čiastočne aj okolie Žiliny, hlavne Kysuce a potom na územie katolibanu, to je hlavne Orava. Tam všade vládne mytus Andreja Hlinku, inak samolubeho popudliveho a zámožného otca niekoľkých nemanzelskych deti o ktoré sa vôbec nestaral.

Bratislava je zase čiastočne demokratická, liberálna ale je aj baštou kultu Tisa. Ak Slovensko sa raz a navždy nedokáže vysporiadať s fašizmom, tak raz ho určite budeme mať aj vo vláde... Kotlebovci sú ako tichá voda ktorá brehy myje a keď sa nepríjmu zákony ktoré obmedzia spoločenskú a politickú činnosť nie len Kotlebovcov, veď my tu máme viac podobných strán, tak nevidím dôvod prečo sa kladú vence na hroby padlých hrdinov ktorí bojovali proti fašizmu, keď my si ten fašizmus v našej spoločnosti tolerujeme a dávame mu priestor aby mohol ovplyvňovať viac a viac ľudí... 


Jozef Kmeťo               

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…

Neslávne slávny "krutý" exekútor si vymáha peniaze od buka do buka, ako sa mu zachce... Robí to roky a nikto voči nemu nezakročí. Prečo??!

Polícia vyšetruje, či exekútor Rudolf Krutý neprekročil svoje právomoci a nezneužil právomoc verejného činiteľa.

Telefonáty z jeho čísel, resp. automat z exekútorskej kancelárie Rudolfa Krutého, otravuje ľuďom niekoľkokrát dennodenne život, aj keď napr. svoj dlh už máte dávno splatený.

To je aj prípad pani Jany. Približne v polovici februára tohto roku pani Jane začal niekto vyvolávať z neznámych čísel. Na niektoré nestačila zareagovať a nedvihla ich. V iných jej zas automat z exekútorskej kancelárie Rudolfa Krutého oznamoval, že má uhradiť exekúciu.

Keďže si bola vedomá toho, že žiadne dlžoby nikdy nemala a vždy všetko uhradila, tak tomu nevenovala pozornosť. Telefonáty od Krutého ale neprestávali.

„Neustále ma vyzývali k zaplateniu. Nikdy v živote som neprišla do styku s exekútormi, pretože vždy všetko platím načas. Na tomto si dávam záležať. Preto ma to najskôr začalo urážať, potom ma to začalo otravovať a postupom času som telefonáty začala vnímať ako hrubý nátlak,“ vysvetľuje Jana.

P…