Preskočiť na hlavný obsah

Translate

"V hlade, aj psa zješ" - Chudoba si vyberá svoj daň. Reportérke z Markízy tento fakt však unikol

Foto/ Kristína Kovešová FBNajlepší priateľ človeka? Rodinný miláčik? Kdeže! Pre ľudí z osád okolo Spiša je pes aj otázka prežitia. Na Záhorí Slovenska je pre majoritu Lahôdka. 

V Jü-line v Číne znamená pes iba mäso. Lahôdku, ktorou sa kŕmili už čínski cisári. Tovar, čo sa váži a porciuje ako hocičo iné.

Keď sa pozrieme zase do histórie tak napríklad v Moskve si hladomor ktorý tam panoval v 30 rokoch vyžiadal nie len konzumáciu psov ale aj kanibalizmus, teda keď človek jedol človeka. 

Rómske osady, to je svet ktorý my nevieme ani pochopiť, pretože tam nežijeme. Je to svet na ktorý sa roky dlabe, a je objavený len vtedy ak napríklad reportérka z Markízy Kristína Kovešová si chce urobiť sledovanosť, ani raz som od tejto ženy nevidel reportáž ktorej by aj spomenula, že  dôsledky chudoby, nepredstaviteľnej chudoby majú za následok, že ľudia sú odkázaný za konzumáciu psov.  Pani Kovešová si urobí svoju reportáž, nechá sa vychváliť do nebies, aká je úžasná , odvážna, na ďalšie komentáre o priamej likvidácii Rómov zo strany akože pohoršených ľudí ani nereaguje, a celkovo mám z tejto reportérky dojem, ktorej som zo začiatku fandil aj ja, že sa snaží byť "pápežskejšia ako samotný pápež" a  takých ľudí som ja nikdy nemusel....  

Rómske osady ako atrakcie 

Je nenormálne a cynické zo strany novinárov z majority, že svet rómskych osád vedia objaviť, len keď potrebujú nejakú "senzáciu" inak im je tento svet ale že absolútne ukradnutý! Ani raz a to mám 46 rokov som od takýchto novinárov nevidel reportáž ktorá by sa zaoberala chudobou a jej dôsledkami, ani raz, vždy som videl len reportáže ktoré prilievajú benzín do ohňa... 

Ľudia nebláznite    

Nikdy som nesúhlasil z týraním zvierat, ale aby pes bol nad človekom, no tak ako "pŕŕŕ" zastavme sa...  V dobe kedy fašizmus je u nás počuť zo všetkých strán, treba vedieť napríklad reportáž tak podať, aby čo najmenej z nej čerpali novodobý fašisti!  Beztak to Rómovia v našej krajine nemajú ľahké, veľa ľudí Rómov nemusí, už len preto že sú Rómovia, po novom máme už prívlastok "indoslováci" ja sa obávam, že takéto reportáže, môžu vyvolať v regiónoch len zbytočné napätia, ktoré môžu vyústiť aj do tragédie a potom sa Kovešovej opýtam, či to chcela a či je už spokojná... 

Pes ako biznis  

Ja som si niekoľko krát kládol otázku ako Rómovia z osád prichádzajú týmto psom... Už vás počujem, ukradli ich!!! Možno áno, ale žeby toľko psov!? Veľa psov sa do takýchto osád dostane aj inou cestou. Ľudia ktorí sa chcú zbaviť svojich psov, ich jednoducho pri osade pustia z auta von... A potom, ako treba si aj povedať, že sami Rómovia z osád psov za symbolickú sumu odkúpia za 10, 20€ a prečo? Zo psa je vraj dobrá masť, ktorá blahodárne pôsobí na ekzém a reumatické problémy, túto masť si od týchto Rómov potom kupuje sama majorita.... 

Týranie ako týranie   

Ľudský genóm sa skladá z približne 3 miliárd párov nukleových báz. Celá naša DNA pritom pozostáva z asi 25-tisíc génov. Pri takomto množstve jednotiek, z ktorých každá nesie nejakú informáciu o našej podstate by sme očakávali, že sa budeme od seba vzájomne a od iných živých organizmov na našej planéte poriadne líšiť. Opak je však pravdou. V skutočnosti sa všetko živé na seba poriadne podobá.

Ľudia sú od prežitia na tejto zemi závislí aj od konzumácie zvierat! A keď už niektorí sú taký sudcovia z ľudu a viete len odsudzovať, súdiť a špiniť, prečo väčšina z vás nie ste vegetariáni, veď pri chove a zabíjaní hospodárskych zvierat prichádza ku týraniu každý deň, len je to svetu viac menej ukryté... 

Dobré hurky, tlačenky, dobrá zabíjačka až "huby" máte mastné vám nevadí? A pritom mäso z prasaťa nám najviac chutí a viete prečo, lebo je sladké. Ľudia ktorí sa priblížili ku kanibalizmu hovoria, že mäso z človeka je sladké... Áno mäso z prasaťa sa veľmi podobá ľudskému mäsu, a preto americkí vedci sa snažia vytvoriť prasatá, ktoré by mohli byť biologickými inkubátormi pre orgány s ľudskou DNA. Tak dobrú chuť vy sudcovia, ochrancovia zvierat, ešte ten pes je vhodnejší pre konzumáciu ako prasa! Pretože je už všeobecne známe, že prasačie mäso je pre nás škodlivé,  obsahuje totiž organizmy ktoré nám škodia, ale všetci ho žerieme a sme mastný od hlavy až po päty...    
Na Záver 

Týmto článkom nechcem zľahčovať situáciu okolo túlavých psov v osadách na výhode Slovenska. Ale aby som súhlasil s tým šialenstvom ktoré vyvolala reportérka Kovešová, tiež nesúhlasím. Chudoba má žiaľ aj takúto tvár a garantujem vám, že keby sme v situácií, že nieje čo "žrať" tak "zožerieme" všetko čo sa hýbe až nakoniec by sme skončili pri kanibalizme, nie raz nám to história ukázala, tak sa prestaňte hrať na sudcov, lebo nikdy neviete kedy aj vy budete odkázaný susedovho psa zožrať....   


Jozef Kmeťo    


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…

Neslávne slávny "krutý" exekútor si vymáha peniaze od buka do buka, ako sa mu zachce... Robí to roky a nikto voči nemu nezakročí. Prečo??!

Polícia vyšetruje, či exekútor Rudolf Krutý neprekročil svoje právomoci a nezneužil právomoc verejného činiteľa.

Telefonáty z jeho čísel, resp. automat z exekútorskej kancelárie Rudolfa Krutého, otravuje ľuďom niekoľkokrát dennodenne život, aj keď napr. svoj dlh už máte dávno splatený.

To je aj prípad pani Jany. Približne v polovici februára tohto roku pani Jane začal niekto vyvolávať z neznámych čísel. Na niektoré nestačila zareagovať a nedvihla ich. V iných jej zas automat z exekútorskej kancelárie Rudolfa Krutého oznamoval, že má uhradiť exekúciu.

Keďže si bola vedomá toho, že žiadne dlžoby nikdy nemala a vždy všetko uhradila, tak tomu nevenovala pozornosť. Telefonáty od Krutého ale neprestávali.

„Neustále ma vyzývali k zaplateniu. Nikdy v živote som neprišla do styku s exekútormi, pretože vždy všetko platím načas. Na tomto si dávam záležať. Preto ma to najskôr začalo urážať, potom ma to začalo otravovať a postupom času som telefonáty začala vnímať ako hrubý nátlak,“ vysvetľuje Jana.

P…