Odmena za nákup na ZľavaDňa

utorok 28. júla 2020

Sheffield: Bitka Rómov si vyžiadal troch hospitalizovaných




Situácia s nezvládnuteľnými Rómami zo Slovenska je obzvlášť neznesiteľná v štvrti Page Hall anglického mesta Sheffield. Takto som písali o Sheffielde v roku 2018 na stránke môjho blogu Redakcie R1. A zdá sa, že sa nič za tie dva roky v tomto meste nezmenilo. 25 Júla v sobotu vo štvrti Page Hall sa strhla bitka dvoch znepriatelených rodín, lietali stoličky, tyče, nadávky a krik sa ozýval celou štvrťou. Zasahovali záchranári a Polícia ktorá do neskorej noci celú štvrť aj monitorovala. Prečo sa bitka strhla nieje celkom známe, sú rôzne teórie a verzie ale nie sú potvrdené.... Udajne malo isť o bicykel s ktorým sa hrali deti, a iná verzia zase hovorí, že to bol stred medzi rómami zo Slovenska a z Rumunska.  Spôsobom akým sa však bitka odohrala je aj vecou vyšetrovania polície....  

Hoci mnohí z Rómov, ktorí prišli za lepším životom do Británie sa normálne zaradili do miestnej komunity, našli si prácu a deti poslali do škôl, veľká časť prišelcov zo segregovaných osád východného Slovenska terorizuje domácich obyvateľov.

Miestni ľudia sa sťažujú, že slovenskí Rómovia menia ich mesto na geto. Odhadzujú na ulice toľko odpadkov, že v meste sa premnožili potkany, vykonávajú potrebu na verejnosti, hulákajú do skorých ranných hodín a šíria strach.















Aj tu asi môžem napísať, staré príslovie ktoré koluje medzi nami Rómami, že kde cigánska noha raz vkročí tam 100 rokov tráva nerastie.  Je smutné, že všade sa nájde žiaľ početná skupina Rómov, ktorí sa nevedia vmestiť do kože, robia problémy ako u nás doma tak aj  v zahraničí. Pri pohľade na videa sa mi vynára otázka, za koho to vlastne bojujeme my novinári, blogeri, či aktivisti, veď sa správajú ako zvieratá... Ale stále verím, že je nás viac ktorí sme normálny a snažíme sa slušne a normálne žiť doma aj v zahraničí.  



Jozef Kmeťo 



1 komentár:

  1. Neumějí se chovat v žádném státě jediné co umí je dělat ostudu

    OdpovedaťOdstrániť

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...