Odmena za nákup na ZľavaDňa

nedeľa 23. augusta 2020

Pravidlá, ktorých by ste sa mali držať, ak sa chcete zo svojho auta tešiť čo najdlhšie

 

Autor: lumen-digital / Shutterstock.com

 

Aj keď Slovensko je automobilová veľmoc v počte vyrobených automobilov, na slovenských cestách jazdí stále veľa starších jazdených áut. Každý z nás chce, aby nám auto vydržalo dlho, aby sme sa z neho mohli tešiť a aby nás mohlo doviezť kdekoľvek budeme potrebovať.

Akých pravidiel sa ale držať, aby sme sa mohli tešiť zo svojho auta čo najdlhšie?

 

Chráňte ho pred vonkajšími vplyvmi

 

Autá nechránené prístreškom, či garážou sa rýchlejšie znehodnocujú ako tie, ktoré sú chránené. Autá, ktoré nie sú kryté, sú vystavované vonkajším vplyvom (dažďu, slnku, mrazu, či snehu), čo má výrazný vplyv na lak auta.

 

Ak sa chcete tešiť z auta čo najdlhšie, chráňte auto garážami s najmodernejšími garážovými bránami. Ak ale nemáte priestor na garáž, odporúčame aspoň postaviť si prístrešok na auto. Nie je to úplne ideálna ochrana, avšak lepšia ako žiadna.

 

Tankujte kvalitné palivo

 

Na čom by sa rozhodne nemalo šetriť je kvalitné palivo. Napriek tomu, že viacerí vodiči chcú šetriť aj na tomto, ak nechceme znehodnotiť motor a ostatné dôležité súčiastky auta, nesmieme podceniť tankovanie. Ak budete tankovať kvalitné palivo, výrazne tak predĺžite životnosť auta.

 

Kontrolujte vzduchový filter

 

Veľmi dôležitou súčiastkou áut je vzduchový filter. Tieto filtre slúžia na čistenie vzduchu v sacom potrubí pre tým, ako je tento vzduch vháňaný do spaľovacieho priestoru motora. Zanesený filter môže spôsobiť nemalé problémy. Ak si chcete vybrať nové vložky filtrov, máte možnosť si vybrať klasický, alebo športový vzduchový filter. Hovorí sa, že športový vzduchový filter má dlhšiu životnosť. Je však na vás, ktorý uprednostníte.

Ak chcete, aby vám auto bez problémov fungovalo, dávajte si kontrolovať vzduchový filter.

 

Odporúčame auto vždy po zime očistiť od posypovej soli. Najmä podvozok je náchylný na koróziu. Ak sa teda chcete tešiť z auta čo najdlhšie, chráňte auto pred koróziou.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...