Odmena za nákup na ZľavaDňa

nedeľa 23. augusta 2020

Pripravte pre deti program na posledné prázdninové dni

 

Autor: Sunny studio / Shutterstock.com

 

Za pár dní nám začína nový školský rok a viacerí rodičia už pomaly s deťmi dokupujú chýbajúce školské pomôcky. Aj keď deti by sa pomaly mali pripravovať na skoré ranné vstávanie, treba využiť posledné prázdninové dni na oddych a zábavu.

 

Pripravte pre deti program na posledné prázdninové dni. Ponúkame nápady na program na posledné prázdninové dni.

 

Vyrazte na bicykel

 

Ak bude počasie priaznivé (bude teplo, ale nebudú tropické horúčavy), vyrazte na bicykel. Ak máte menšie deti, choďte na menej frekventované trasy a vezmite im bezpečné elektrické štvorkolky, či traktory. Najmenší si zajazdia s vami, vy sa popri tých najmenších poprechádzate. Novučičké elektrické štvorkolky urobia tým najmenším radosť, obzvlášť tým, ktorých rodičia majú svoje vlastné štvorkolky.

 

So staršími deťmi ale podnikajte zaujímavé cyklotúry. Dnes nie je problém prepraviť sa na rôzne zaujímavé cyklotrasy po Slovensku, či už vlakmi, alebo vlastným autom. Ak sa ale rozhodnete ísť autom, potrebujete mať stojan na prevoz bicyklov.

 

Pri tejto aktivite ale dávajte pozor na pitný režim a bezpečnostné prvky. Nesmú chýbať reflexné prvky, ochranné chrániče na lakte a kolená a samozrejme aj prilba.

 

Kuchtite spolu v kuchyni

 

Každé dieťa rado pomáha mame v kuchyni. Už odmalička skúša a opakuje. Využite preto posledné prázdninové dni a skúste spolu kuchtiť v kuchyni. Vymýšľajte zaujímavé recepty, či už na koláče, alebo iné rôzne maškrty. Dieťa takéto aktivity budú baviť, najmä ak sa bude jednať o sladké maškrty, ktoré si potom spoločne vychutnáte.

Nechajte, nech sa dieťa zaprple a neriešte to, že vám pri pomáhaní pomáha tak, že budete mať viac upratovania ako inokedy.

 

Kreslite

 

Kúpte deťom plátno, vodové farby, či pastelky a kreslite spoločne. Dajte deťom úlohu každý deň niečo nakresliť a potom si doma v detskej izbe spravte galériu. Deti milujú maľovanie, preto odporúčame posledné prázdninové dni tráviť aj touto aktivitou.

V septembri deti nastúpia opäť do školy a viacerí rodičia svoje deti plánujú prihlásiť aj na angličtinu pre deti, aby sa učili aj potrebný cudzí jazyk. Využite teda posledné dni na oddych a venujte sa napríklad kresleniu.

Odporúčame ešte loptové hry, či dokonca aj spoločenské hry.

 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...