Odmena za nákup na ZľavaDňa

nedeľa 23. augusta 2020

Tipy na vytvorenie originálnej okrasnej záhrady

 

Autor:  brizmaker / Shutterstock.com

 

Každý z nás túži mať doma na záhrade miesto, kde si bude môcť oddýchnuť a kde bude môcť načerpať potrebnú energiu. Súčasťou záhrad pri rodinných domoch nie sú len úžitkové záhrady, kde sa pestuje zelenina a iné plodiny určené na konzumáciu, ale aj okrasná záhrada.

Ak plánujete ešte pred koncom leta spraviť si okrasnú záhradu, poradíme vám, ako si ju vytvoriť.

 

Záhradné jazierko

 

Na originálne okrasnej záhrade nesmie chýbať hlavne záhradné jazierko. Vytvorte si na rovnej ploche, ideálne mimo stromov, záhradné jazierko. Dávajte ale pozor, aby sa vám v jazierku nerozmnožili zelené riasy a zabezpečte dobrú jazierkovú filtráciu, ktorá bude chrániť život v jazierku a zabráni zakaleniu vody.

 

Zároveň myslite na kvalitné spevnenie krajov záhradného jazierka. Veď aj bazény zapustené do zeme majú kvalitný bazénový lem.

 

Drevený mostík ponad záhradné jazierko

 

Ponad záhradné jazierko odporúčame urobiť drevený oblúkovitý mostík. Potrebovať budete kvalitné drevo a sadu najlepších vrtákov. Drevený mostík odporúčame ponatierať, aby odolával nielen červotočom, ale aj vonkajším vplyvom, ako slnku, dažďu, či mrazom a snehu.

Ak si budete chcieť vychutnať pohľad na ryby žijúce v jazierku, čo tak pozerať sa na ne práve z tohto mostíka? Ideálna romantika a keď budete mať takéto niečo na vlastnej záhradke, môžete si dopriať romantiku s partnerkou, či partnerom aj vo vlastnej okrasnej záhrade.

 

Živý plot

 

Veľmi pekným oživením okrasných záhrad je živý plot. Môžete ním oddeliť okrasnú časť od úžitkovej. Odporúčame vám živý plot spraviť najmä z brečtanu. Ten však potrebuje konštrukciu a ak chcete živý plot bez konštrukcie, bude pre vás praktickejšie keď si ho spravíte z červienky, čiže z fotínií. Tie veľmi rýchlo rastú, takže sa z nového živého plota budete môcť tešiť už aj nasledujúce leto.

 

Originálna okrasná záhrada je originálnou jedine vtedy, ak v nej máte živý plot a pekné záhradné jazierko, ktoré je upokojujúce, ak si pri ňom necháme aj drevenú záhradnú lavičku, či si cezeň spravíme drevený mostík.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...