Odmena za nákup na ZľavaDňa

nedeľa 23. augusta 2020

Vytvorte zamestnancom také podmienky, aby sa vo firme cítili bezpečne

 

Autor: Review News  / Shutterstock.com

 

Aj keď dnes nie je problém nájsť si nové zamestnanie prakticky rýchlo, viacerí ľudia chcú ostať vo firme, kde sú a nechcú každú chvíľu meniť zamestnanie. Problémom viacerých firiem je ale nedostatočné zabezpečenie bezpečnosti na pracovisku. Zamestnanci vo výrobných halách a v skladových priestoroch sú najrizikovejšou skupinou zamestnancov.

 

Ak teda chcete podnikať férovo, vytvorte zamestnancom také podmienky, aby sa vo firme cítili bezpečne.

 

Poskytnite im bezpečné stroje

 

Aby zamestnanci mohli bez problémov pracovať, je nutné, aby mali k dispozícii funkčné stroje a hlavne bezpečné stroje. Poskytnite preto zamestnancom bezpečné stroje, ktoré im umožnia vykonať svoju prácu a zároveň nebudú ohrozovať ich zdravie.

Ak zamestnanci budú pracovať na montážnych plošinách, plošiny by mali byť pevné, stabilné, bezpečné. Všetky stroje musia byť ale pravidelne kontrolované, lebo je pochopiteľné, že pri používaní sa začnú opotrebovávať.

 

Zdravie zamestnancov nesmie byť za žiadnu cenu ohrozené a práve preto je poskytnutie bezpečných strojov jedna z možností, ako im poskytnúť také podmienky, aby sa vo firme cítili bezpečne.

 

Zabezpečte kvalitné ochranné pracovné pomôcky

 

Okrem strojov potrebných na výrobu je potrebné zamestnancom zabezpečiť ochranné pracovné pomôcky. Prilby, ochranné okuliare, pracovné odevy – toto všetko je potrebné zabezpečiť všetkým zamestnancom. Poskytujte preto pravidelne ochranné pracovné pomôcky všetkým a nezabúdajte im pravidelne dávať nové. Zabezpečenie ochrany zdravia zamestnancov a ich bezpečnosti pri práci si potvrdíte nielen certifikátom ISO 45001, ale aj ochrannými pracovnými pomôckami.

 

Vytvorte zamestnancom také podmienky, aby sa v práci cítili bezpečne. Zaujímajte sa predovšetkým o certifikát ISO 45001.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...